Simli Duvar Boyası Nasıl Temizlenir

Simli Duvar Boyası Nasıl Temizlenir

Simli duvar boyası nasıl temizlenir Simli duvar boyası, duvarın üzerine uygulandıktan sonra zamanla yıpranabilir ve temizlenmesi gerekebilir. Aşağıdaki adımları takip ederek simli duvar boyasını temizleyebilirsiniz:

 

Duvarı hafif nemlendirin ve nemli bir bezle duvarın üzerini silin. Nemli bez, toz ve kiri duvardan temizler ve duvarın üzerinde kalan tozların zarar vermesini önler.

 

Duvarın üzerinde lekeler veya sıyrıklar varsa, lekeleri temizleyici ürünler veya deterjan ile temizleyin. Deterjan veya temizleyici ürünleri duvarın üzerine sıkıştırmayın ve duvarın üzerinde aşırı miktarda su bırakmayın.

 

Duvarın üzerinde aşındırıcı lekeler varsa, bu lekeleri zorlama veya aşındırıcı ürünler kullanarak temizlemeyin. Bu lekeleri hafifçe nemlendirin ve yumuşak bir bezle silerek temizleyin.

 

Duvarın üzerinde kalıcı lekeler varsa, bu lekeleri profesyonel bir temizlik şirketine yatırın ve temizletin.

 

Bu adımları takip ederek simli duvar boyasını temizleyebilirsiniz. Eğer duvarın üzerinde lekeler varsa, lekeleri önce su ve sabunla temizleyin ve eğer lekeler hala varlarsa, lekeleri temizleyici ürünlerle temizleyin. Eğer duvarın üzerinde aşındırıcı lekeler varsa, bu lekeleri hafifçe nemlendirerek yumuşak bir bezle temizleyin ve eğer duvarın üzerinde kalıcı lekeler varsa, bu lekeleri profesyonel bir temizlik şirketine yaptırın.

Duvar yüzeyi silme ile temizlenmiyorsa tüm duvara kalın bir zımpara yaparak temizleye bilirsiniz. Zımpara yaptıktan sonra yüzeyin hasar gören yerlerine macun çekin. Macun kuruduktan sonra zımpara uygulayın ve Astar boya uygulayın tüm duvara.

Cevap bırakın