Kabaran Duvar Nasıl Boyanır, En İyi Çözüm Önerileri

Kabaran Duvar Nasıl Boyanır, En İyi Çözüm Önerileri

Kabaran duvar nasıl boyanır, Duvar yüzeyinin kabarmasının birçok nedeni vardır. Başlıca sebepleri  yanlış boya uygulamaları, rutubet, yanlış izolasyon yapılması, kalitesiz boya kullanımı, gibi vb. Mekanların tavan ya da duvar yüzeylerin de kabarmalara ve döküntülere sebep olur. Öncelikle kesin ve kalıcı bir çözüm arıyorsanız. İlk yapılması gereken duvardaki kabarmanın nedenini bulup gerekli önlemleri almalısınız. Aksi halde yüzeysel yapılan tüm uygulamalardan sonuç alamazsınız. Bu yazımızda kabarmalar için kalıcı çözümleri sizinle paylaşacağız. Öncelikle problemi tespit ederek işe başlayalım alttaki listede bazı başlıklar verdik buradan faydalanabilirsiniz. Ayrıca bize de ulaşabilirsiniz. 0532 574 86 01 info@yesildekor.com

 

Duvarın Kabarma Sebepler

  • Duvara boyanın yanlış uygulanması
  • Dış duvardan iç duvarı etkileyen nem
  • Duvar yüzeyinin boyaya hazırlanmamış olması
  • Binaya yanlış izolasyon uygulanması
  • Markasız ve kalitesiz boyaların kullanılması
  • Nemli ve ıslak duvar yüzeyine boya uygulanması
  • Ortamın çok nemli olması

Kabaran duvar nasıl boyanır

Eğer evinizde nem problemi varsa önce bu sorunu çözmelisiniz. Daha sonra duvardaki kabaran ve dökülen bölgeleri ıspatula ile kazımalısınız. Kazıma işlemine başlamadan önce eşyaları ve yerleri koruyucu branda ile kapatmalısınız. Bu işlem için eşyaları ortaya toplayın ve kenardaki boşlukları ve eşyaların üzerlerini naylon branda ile kapatarak tamamlayabilirsiniz. Kazıma işleri bittikten sonra kazıdığınız bölgenin ve diğer tüm yüzeyin tozunu alın. Toz alma işleminin etkili olması için biraz fırçayı ıslatarak yapabilirsiniz.

 Kazıdıktan ve yüzeyin tozunu aldıktan sonra duvar yüzeyine uygun bir tamir malzemesi seçmelisiniz. Duvarlarda eğer geniş sıva çatlakları var ise bu boşluklara Çekomastik doldurarak çözebilirsiniz. Çekomastik esnek bir malzeme olduğu için çatlamaları önleyecektir. Ayrıca bu gibi çatlaklara geniş derz bandı da uygulayabilirsiniz. Size önerimiz böyle problemli yerlere Marshall Boya’nın İç Cephe Duvar Macunu kullanmanızdır. Marshall duvar macunu alçı ve benzeri malzemelere göre daha dayanıklıdır. Ayrıca esnek yapısı sayesinde yüzeye daha iyi tutunduğu için kolay kolay kabarma ve çatlama yapmaz.

 

Marshall Duvar Macunu Nasıl Kullanılır?

Kabaran duvar nasıl boyanır,  iç cephe duvar macunu kullanıma hazırdır. Kullanmak için kapağını açıp biraz karıştırdıktan sonra uygulama yapabilirsiniz. Kullanmadığınız macunun kapağını iyice kapatarak uzun bir süre muhafaza edebilirsiniz ayrıca. Spatula ve macun küreği ile duvarın tamir yerlerine macun uygulamalısınız. Macun uygulama işlemini hasarlı bölgenin derinliğine göre 2-3 kat uygulama yapmalısınız. Tamir yerleri kuruduktan sonra ince bir zımpara ile duvardaki pürüzleri zımpara yaparak düzeltmelisiniz. Zımpara yaptıktan sonra tüm yüzeyin tozunu alın ve boya uygulamadan önce astar uygulayın.

 

Astar ve Boya Uygulaması Nasıl Yapılır?

Astar boya için Size önerimiz Marshall Alçı Astarı olacak. Kullanıma hazır bir üründür yalnızca kullanmadan önce karıştırmanız yeterli olacaktır. Astar uygulamasının çok ince bir kat halinde yapılması ve ayrıca kestirme yerlerinde üst üste binme yapmaması gerekiyor. Duvar yüzeyinde bir film tabakası oluşturmaması çok önemlidir. Aksi taktirde üzerine uygulayacağınız son kat boyada yapışma zayıflığı ve çatlamalar görülür.  Astarı uygulamasından 24 saat sonra üzerine son kat boya uygulaması yapılmalıdır.

Kabaran Duvar Nasıl Boyanır

Kabaran duvar nasıl boyanır, Son kat boyasında eğer çok iyi silinebilir bir ürün istiyorsanız Size önerimiz  Marshall Sil-Pak olacaktır. Sil-Pak, devrim niteliğinde leke tutmayan teknolojisi sayesinde ve ayrıca su itici özelliği sayesinde duvar yüzeyinde boncuklanma efekti yaparak yüzeyde uzun yıllar ilk günkü tazeliğini korur. Küf ve mantar oluşumuna karşı dirençlidir. Uygulaması rahat ve çok kolaydır rulo ve fırça kullanarak uygulama yapabilirsiniz. Uygulamayı 2 kat olarak yapmalısınız ve katlar arası kuruma sürelerine dikkat etmelisiniz.  Ayrıca tüm soru ve görüşleriniz için 0532 574 86 01 arayabilirsiniz.  

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!