Geçiş Astarı Nasıl Uygulanır İşin Ustasın’dan Öğrenin

Geçiş Astarı Nasıl Uygulanır İşin Ustasın’dan Öğrenin

 

Geçiş astarı nasıl uygulanır. Öncelikle uygulamaya geçmeden önce kısaca bu astar hakkında size faydalı olacağına inandığımız bilgileri paylaşalım. Akrilik emülsiyon esaslı güçlü ve sağlam yapışkanlık özelliği gösteren ve bu sayede zemini daha güçlü şekilde kapatan su bazlı astarlara geçiş veya dönüşüm astarı denir.

Kullanım alanları genellikle eski saten boyalı duvar yüzeylerinde Su bazlı boyalara geçişlerde transfer astarı olarak dönüşüm astarı kullanılır. Ayrıca çok koyu renk duvarları açık renge boyandığı zaman boyanın daha hızlı ve kolay kapatması için yine geçiş astarı uygulanır. Bu nedenle astar boyanın boya uygulamalarında kullanılmasının önemi büyüktür.

 

Geçiş Astarı Nasıl Uygulanır

Pek kullanılmasa da Yeşil Dekor olarak geçiş astarını tüm boya uygulamalarında kullanılmasını öneririz. Sizde boya yaparken yaptığınız uygulamanın sağlam ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız mutlaka astar boya kullanmalısınız son kat boyasının altına. Özellikle uzun yıllar boyanmayan duvarlarda biriken yağ tabakası astar uygulanmasa boyanın duvar yüzeyine tutunmasını engeller ve boya kısa bir süre sonra deforme olur.

 

Uygulama İçin Gerekli Malzemeler

 • Astar boya
 • Boya Rulosu
 • Boya Fırçası
 • Zımpara
 • Zemin Örtüsü
 • Maskeleme Bandı
 • Maket Bıçağı
 • Boş Kova
 • Boya Sırığı
 • Merdiven
 • Temizlik Bezi

 

 Ön Hazırlık

Astar boya uygulamasına başlanmadan önce yapılması gerekenler. Uygulama yapılacak alanda eşya varise eşyaları düzenli bir şekilde odanın ortasına toplanmalıdır. Daha sonra astar sürerken eşyalara sıçramaması için üzerleri hışır örtü ile kapatılmalıdır. Sonra ise yerler mavi naylon branda ile kapatılmalı ve uçları süpürgelikle birlikte maskeleme bandıyla bantlanmalıdır. Uygulama yapılacak alanda her şey korumaya alındıktan sonra artık astar uygulamasına başlanabilir.

 

Uygulama için öncelikle uygulama yapılacak alana yetecek kadar astarı boş ve temiz bir kovaya alınmalıdır. Ve içerisine inceltici eklenmelidir su bazlı ürünlerde su ile inceltilir. NOT: Fakat kullanıma hazır ürünlerde sadece ürün karıştırılarak kullanıma hazırlanır. Burada inceltme oranı ile ilgili bir miktar vermiyoruz çünkü her boya markasının inceltme oranı farklı ölçülerdedir. Kullandığınız ürünün üzerinde yazan inceltme oranına göre su eklemeniz yeterli olacaktır.

 

 

Geçiş Astarı Nasıl Uygulanır

Uygulamaya önce kestirme yapılarak başlanmalıdır. Kestirme yapılacak yerler kapı, pencere, petek etrafları tavan ile duvarın birleşim noktaları ve süpürgelik üstleri. Kestirme yapmak için 3 no fırça kullanabilirsiniz. Daha sonra rulo ile geri kalan geniş alanları boyayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. tek kat olarak yapılır o yüzden sürerken yaparken boşluk bırakmadan sürmeye özen gösterin. Kuruma süresi 24 saattir. 

Soru ve Görüşlerinizi Bizi 0532 574 86 01 Arayarak veya Yorum yaparak İletebilirsiniz.

Cevap bırakın

error: Content is protected !!