Panel Kapı Nasıl Boyanır – En İyi Panel Kapı Boyası

Panel Kapı Nasıl Boyanır – En İyi Panel Kapı Boyası

Panel kapı nasıl boyanır Kapıları  Boyamak İçin ihtiyacınız olacak malzeme listesini alt da bulabilirsiniz. Bu makalede Size Amerikan kapı ve tüm kapıları tüm aşamaları ile Size anlatmaya çalışacağız. Her şeyden önce malzeme listesine bir göz atalım. Not: Bu listedeki malzemeler 7-8 panel kapı içindir. Panel kapı nasıl boyanır Siz eğer daha fazla veya daha az kapı boyayacaksanız malzeme alırken bunu belirtin.

 • 2,5 Litre Panel Kapı Boyası   
 • 1 Adet Parmak Rulo
 • 1 Adet Yağlı Boya Fırçası
 • 1 Adet çekomastik
 • 20 m2 Kalın Mavi Branda
 • 2 Adet Kağıt Bant
 • 2 Adet Zımpara
 • 1 Adet Toz Fırçası

NOT: Eğer boyanız tiner bazlı ise tiner almayı unutmayın. Boyanız su bazlı ise tiner almanıza gerek yoktur.

 

"<yoastmark

Panel Kapı Boyama öncesi nasıl hazırlanır

Panel kapı nasıl boyanır  boyamaya geçmeden önce yapmamız gereken bazı işlemler vardır. Kapıları boyamak için ön hazırlık yapmanız gerekiyor. Bu hazırlıkların içeriği yerleri kalın mavi naylon branda ile kaplayıp kapı kollarını  sökülmeli veya kağıt bant ile kaplanmalı. Temizlik bezi hazırda tutulmalı. uygulama aşamalarını resimlerden de takip edebilirsiniz. Panel kapı nasıl boyanır 1 numaralı resimde panel kapıyı nasıl kapatacağınızı görebilirsiniz. bantlama yaparken boyanacak yüzeye geçmemesine dikkat etmelisiniz. Kaplama işlemi bittikten sonra kapıdaki bozuk ve boşlukları uygun malzemeler kullanılarak tamirat yapılmalı.

 

çekomastik nasıl çekilir

çekomastik nasıl çekilir

Panel Kapı Nasıl Yoklama ve Çekomastik Tamiri yapılır

 Panel kapı nasıl boyanır Panel kapıdaki bozuk yerleri uygun macun ile yoklama yapılmalı. Panel kapıdaki boşluklar kapı çok esnediği için macun ile değil Çekomastik ile yapılmalı. Çekomastik nasıl çekildiğini 2 numaralı resimde de görebilirsiniz. Çekomastik ağzı maket bıçağı ile açtıktan sonra çekomastik tabancasına yerleştirin ve doldurmak istediğiniz boşluğun üzerinde sıkarak ilerleyin. Çekomastiği sıktıktan sonra  parmağınızla veya bir süngerle fazlalıkları alın. Panel kapı nasıl boyanır kuruması için uygulamaya bir süre ara verin kuruduktan sonra işlemlere devam edebilirsiniz.

 

"<yoastmark

Boyama Teknikleri

Panel kapı nasıl boyanır Panel kapıdaki tamiratları tamamladıktan sonra yoklama macunu yapılan yüzeyler uygun zımpara kullanılarak zımpara yapın. Ve tüm kapının tozunu toz fırçası ve bezle iyice alın ve daha sonra panel kapıyı boyamaya kestirmeden başlayın. Panel kapı nasıl boyanır Kapıya arka kısımdan başlamak sizin için  avantaj sağlayacaktır.

kapı boyama teknikleri

kapı boyama teknikleri

Panel kapı Uygulama Sonrası

 Panel kapı nasıl boyanır Panel kapı iki kat boyanmalıdır ve katlar arası 4-5 saat ara ile uygulanmalıdır. İlk kat boyayı kapıya uyguladıktan sonra boyanın kuruması beklendikten sonra son katı sürülmelidir. Panel kapı nasıl boyanır Panel kapı boya uygulaması bittikten sonra koruma bantları sökülmeli. Ve kapının yapışmaması için bir süre kapı kapatılmamalı ve kapıya yapışma ihtimaline karşı mekanda toz çıkarılmamalı.

En İyi Panel Kapı Boyası Hangisi, Diyecek olursanız en iyi 4 markanın listesi

 1. Marshall Panel Kapı Boyası
 2. Dyo Panel Kapı Boyası
 3. Filli Panel Kapı Boyası
 4. Polisan X1 Panel Kapı Boyası

Bu markaları güvenle kullanabilirsiniz. Panel kapı boyalarında su bazlı olanları tercih etmenizi tavsiye ederiz.  Panel kapı nasıl boyanır Bu makalede size panel kapıların nasıl boyanacağını anlatmaya çalıştık umarı bu makale size faydalı olmuştur. Soru ve Görüşlerinizi bize yazabilirsiniz.

 

YEŞİL DEKOR Profesyonel Dekorasyon ve Tasarım Uzmanı

Başlıca Hizmetlerimiz: Boya Badana, Dekoratif Boya, Efekt Boya, Sedef Boya, Brüt Beton Görünümlü Sıva, Dekoratif Pamuk Duvar Kaplama, Duvar Kağıdı, Alçı Boya , Özel Fonksiyonel Boyalar, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, İç & Dış Cephe Isı Yalıtımı, Mantolama, Uygulamaları Hizmeti Sunmaktayız. Hızlı, Güvenilir, Profesyonel, İşinin Uzmanıyesildekor.com Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın

 

No Responses

Bir Cevap Yazın