Panel Kapı Nasıl Boyanır En İyi Panel Kapı Boyası

Panel Kapı Nasıl Boyanır  En İyi Panel Kapı Boyası 

Panel Kapı Nasıl Boyanır İşin ustasından boyama tekniklerini ve en iyi boya önerileri. Kapılarınızı boyamak için boya ve bazı yardımcı malzemelere ihtiyacınız olacak. Biz sizin için bu malzemelerin bir listesini hazırladık. Daha iyi ve daha mükemmel bir sonuç almanız için. Size panel kapı boyası ve diğer yardımcı ürünler ile ilgili bazı önerilerde bulunacağız. Boya seçimi yaparken ilk kriteriniz kaliteli bir üründen yana olmalıdır. Kaliteli bir boya ile doğru bir uygulama yapılırsa sonuç kesinlikle mükemmel olacaktır.

Yeşil Dekor olarak boya konusunda size önerimiz Marshall Panel Kapı Boyası Bu ürünün birçok artısı vardır. En büyük özelliği sınırsız renk seçeneği sunmasıdır. Aynı zamanda mükemmel bir örtücülüğe sahiptir. Uygulandığı yüzeylerde kusursuz bir görünüm sağlar. Özel formüle edilmiş yapısı sayesinde çok kolay Uygulanır. Marshall Panel Kapı Boyası uzun ömürlüdür zamanla sararma yapmaz.

Marshall Panel Kapı Boyası kullanıma hazır olarak sunulmakta ve inceltme gerektirmemektedir. İç cephede yumuşak ve sert tüm ahşaplarda kullanılabilen, su bazlı, yarı mat görünümlü, kullanıma hazır, örtücü bir boyadır. Ahşabın doğal görünümüz bozmaz Darbelere karşı dayanıklıdır. Bu ürünle ilgili aktaracağımız bilgiler bu kadardır. Bu ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız. www.marshallboya.com Ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Kapı Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

 • Panel Kapı Boyası – Tavsiye Edilen Marka – Marshall Boya
 • Ahşap Macunu – Tavsiye Edilen Marka – Marshall Boya
 • Parmak Rulo – Tavsiye Edilen Marka – Dekor
 • Boya Fırçası – Tavsiye Edilen Marka – İstanbul Fırça
 • Maskeleme Bandı
 • Mavi Naylon Branda
 • Maket Bıçağı
 • Zımpara
 • Spatula ve Macun Küreği
 • Boş ve Temiz bir Kap
 • Temizlik Bezi

 

Panel Kapı Nasıl Boyanır Ön Hazırlık

Malzeme listesini hazırladıktan sonra bu malzemeleri. Size en yakın Marshall Boya bayisinden satın alabilirsiniz. En yakın Marshall Boya bayisini bu LİNK ten ulaşabilirsiniz.

Malzemeleri tedarik ettikten sonra işe ilk olarak maskeleme ve örtme işlemlerini yaparak başlamalısınız. Bunun için izlemeniz gereken yol haritası şöyle olmalıdır. Kapı kollarını ve kapı üzerindeki aksesuarları sökerek işe başlamalısınız. Sökmek istemiyorsanız kağıt bant ile de koruma altına alabilirsiniz. Daha sonra camlı kapıları boya bulaşmaması için maskeleme bandı ile kapatmalısınız. Örnek resimleri altta görebilirsiniz. Yerleri ise naylon branda ile kapatmalısınız. Ön hazırlık işlemlerini tamamladıktan sonra bi sonraki işleme başlayabilirsiniz.

 

 Boyaya Hazırlık Aşaması

Kapıları maskeleme ve örtme işlemleri bittikten sonra. Boyaya hazırlık işlemlerini yapmalısınız. Bu işlemlerde Toz fırçası – Toz bezi – Zımpara Panel kapı macunu – Spatula ve Macun küreği kullanmalısınız. Öncelikle yapmanız gereken uygulama tüm kapıların tuzunu almalısınız. Ve yüzeyde kabarmış yerler var ise bu bölümleri spatula yardımı ile raspa yapmalısınız. Daha sonra bu alanların tozunu iyice temizleyip macun çekmelisiniz.

Kazınan yerlerin derinliklerine göre 2-3 kat macun uygulaması yapmalısınız. Yüzeyler eşitlendikten sonra işlemi tamamlayabilirsiniz. Sonra kuruması için işlemlere bir süre ara vermelisiniz. Tamir yapılan bölümler kuruduktan sonra zımpara yapıp tüm yüzeyin tozunu almalısınız. Bunun için toz bezi kullanmanızı tevsiye ederiz. Artık panel kapılarınız boyamaya hazır hale gelmiştir. Şimdi kapılarınızı dilediğiniz renkte renklendirme zamanı.

 

Panel Kapı Nasıl Boyanır

Boya uygulaması için boyanızı boş ve temiz bir kaba dökün. Ve bir çubuk yardımı ile iyice karıştırın. Marshall Panel Kapı Boyası kullanıyorsanız inceltici katmanıza gerek yoktur. Kullanıma hazır olarak üretilmiştir. Herhangi bir inceltici katmanıza gerek yoktur. Daha iyi sonuç almak için kapılara 2 kat boya uygulayın. Ama katlar arası kuruma süreçlerini kesinlikle bekleyin. Kuruma zamanı Katlar arası bekleme süresi min 2 saattir.Tam kuruma süresi min.24 saattir. İki kat uygulama yaptıktan sonra son kontrolleri yaparak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!