Boya Badana Nasıl Yapılır İşin Ustasından Öğrenin

Boya Badana Nasıl Yapılır İşin Ustasından Öğrenin

Boya badana nasıl yapılır Baharın gelmesi ile birlikte geleneksel bahar temizlikleri de başladı. Perdeler yıkandı halılar yıkamaya gönderildi camlar silindi. Ama tam anlamı ile bir bahar temizliği yapılması için badana boya yapılması şart. Nedeni badana yapılan evlerde her şey yerinden oynatıldığı için gerçek anlamı ile bir temizlik yapılır. Peki badana nasıl yapılmalıdır ve uygulama teknikleri hakkında faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri sizlerle paylaşacağız. Umarız bu içeriğimiz sizin içinde faydalı bir içerik olur.

Şimdi konumuza dönecek olursak badana yapmaya karar verdikten sonra ilk olarak renk seçimi yapmanızı tavsiye ederiz. Renk tonu seçerken evinizin eşyaları ev perdeleri ile bir bütün ve uyum sağlaması için uyumlu renkleri kullanmanızı öneririz. Renk seçimi ne kadar önemli olsa da aslında bir badana da en önemli olan boyanın kalitesidir. Yapılacak boya uygulamasının daha uzun ömürlü ve daha kaliteli sonuç alına bilinmesi için kesinlikle boya kalitesi çok çok önemlidir.

 

En İyi Boya Markası

Doğru ürün ve kaliteli boya markası seçmenin birçok kriteri vardır. Ama en önemli kriter güvenilir bir firma olmasıdır boya ile yaşayabileceğiniz herhangi bir sorunda size çözüm üretecek boya firmalarını tercih etmenizi tavsiye ederiz. Ürün tercih ederken eğer tam silinebilir bir boya istiyorsanız İpek Mat özelliğine sahip bir boyayı tercih etmelisiniz. Fakat daha mat bir görünme sahip bir boya istiyorsanız da Soft Mat özelliğine sahip bir boyayı tercih etmelisiniz.  Boya Markaları hakkında sormak istediğiniz her şey için bizi arayabilirsiniz. 0532 574 86 01

 

Boya Badana Nedir Nasıl Yapılır

Renk ve boya markasını seçtikten sonra sıra geldi Boya badana nasıl yapılır konumuzda malzeme listesi hazırlamaya. Altta bir malzeme listesi göreceksiniz ayrıca Boya Badana İçin Gerekli Malzemeler makalemizi okuyarak ta detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Malzeme Lİstesi

  • Tavan Boyası
  • Duvar Boyası
  • Astar Boya
  • Macun
  • Rulo
  • Fırça
  • Naylon Zemin Örtüsü
  • Maskeleme Bandı
  • Zımpara
  • Boyacı Sırığı

Ayrıca: Büyük boş kova, Küçük boş kova, Merdiven, Temizlik bezi, İş eldiveni, İş gözlüğü, Toz maske yede ihtiyacınız olacaktır.

 

Boya badana nasıl yapılır

Öncelikle ön hazırlık yaparak işe başlamalısınız. Bunun için evdeki tüm eşyaları size engel olmayacak bir biçimde ortaya toplayın ve üzerlerini hışır branda ile kaplayın. Yerleri işe kalın mavi naylon zemin örtüsü ile kapatın ve uçlarını süpürgelikle birlikte kağıt bantla bantlayın.

Sonra tavan ve duvardaki tamir yerlerini macunla onarın ve kuruduktan sonra zımpara yapıp tozunu alın. Sonra Astar Boya uygulayın tüm yüzeye astar boya kuruduktan sonra önce tavanları boyamaya başlayın. Tavan boyamak için önce fırça ile dip köşeleri avize etrafına boya uygulayın. Sonra rulo ile geniş alanları tamamlayın. Tavan boya uygulama işlemini 2 kat olarak yapın ve katlar arası kuruma süresini bekleyin 2 katta eğer tavan beyazlamazsa 3-4 kat da uygulama yapabilirsiniz.

 

Duvar Boyası Nasıl Yapılır

Boya badana nasıl yapılır Tavanları boyadıktan sonra artık duvar boyamaya başlayabilirsiniz. Bunun için yine önce kestirme yaparak işe başlamalısınız. Boya kestirme hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Kestirme Nasıl Yapılır makalemizi okuyabilirsiniz. Kestirme bittikten sonra rulo ile geniş alanları boyayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Duvar boyası da yine standart olarak 2 kat yapılır ama ihtiyaç halinde 3-4 katta uygulana bilinir.

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!