Kaplama Mobilya Boyama Nasıl Yapılır

Kaplama Mobilya Boyama Nasıl Yapılır

Kaplama mobilya boyama nasıl yapılır. Zamanla eskiyen ve yıpranan mobilyalarımızın bakıma ihtiyacı vardır. Günümüzde bir mobilya satın almak oldukça pahalıya gelebilir. Onun yerine mobilyalarınızı boyayarak yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 

Kaplama Mobilya Boyanır Mı?

Bir çoğunuzun merak ettiği soru kaplama mobilyalar boyanabilir mi cevabı evet boyanabilir. Artık günümüzde gelişen boya sektörü ile birlikte özel olarak üretilen ve tüm yüzeylere tutunabilen boyalar var. Kaplama mobilya hangi boyayla boyanır bu tür özel amaçlı boyaları üreten birçok firma var.

 

 

Mobilya Boyama Uygulaması

Kaplama mobilya boyama ya karar verdikten sonra uygulama için ihtiyacınız olacak malzemelerin bir listesini oluşturmalısınız. Yeşil dekor olarak biz sizin için bir malzeme listesi oluşturduk bu malzeme listesine bakarak ihtiyacınız olacak ürünleri ve yardımcı araçları not olabilirsiniz.

 

  • Boya
  • Zımpara
  • Boya Fırçası
  • Kadife Rulo
  • Zemin Örtüsü
  • Maskeleme Bandı
  • Temizlik Bezi

Kaplama Mobilya Nasıl Boyanır

Malzeme listesini hazırladıktan sonra yapı market ve ya büyük nalburlardan satın alabilirsiniz. Malzemeleri tedarik ettikten sonra artık uygulamaya başlayabilirsiniz. Öncelikle etrafın boya olmaması için yere zemin örtüsü sererek mobilyayı burada boyayabilirsiniz. Kaplama mobilya boyama uygulamasına başlamadan önce kollarını sökmelisiniz ve üzerinde sabit olan aksesuarlara boya bulaşmaması için maskeleme bandı ile kapatabilirsiniz.

Uygulamaya zımpara yaparak başlamalısınız. İnce dişli bir zımpara kullanarak tüm mobilya yüzeyini hafifçe zımpara yapıp daha sonra tüm yüzeyin tozunu temizlik bezi kullanarak iyice almalısınız. Birinci kat boyayı biraz incelterek yüzeye uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Kaplama mobilya boyama uygulamasına önce kestirme yaparak ve daha sonra geniş bölümleri rulo ile tamamlayarak boyayabilirsiniz. En az 2 kat boya uygulamanızı öneriyoruz ama boyanın kapatmama durumuna göre 3-4 kat da boyama yapabilirsiniz. Katlar arası kuruma süresini kesinlikle bekleyerek bir sonraki katı uygulamalısınız.

Cevap bırakın