Ev Nasıl Boyanır Ev Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

Ev Nasıl Boyanır  Ev Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

Ev nasıl boyanır? Kendi evinizi boyamaya karar verdiniz ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Bu makalede size bir ev boyamak için ne kadar malzeme gerektiğini.Ve tavan duvarların nasıl boyanacağını anlatmaya çalışacağız. Umarız bu makalenin size faydası dokunur. Şimdi işe ilk önce malzeme listesi oluşturarak başlayalım.

 

Ev boyamak için gerekli malzemeler

 1. Ev nasıl boyanır 100.m2 bir ev için ortalama malzeme listesi
 2. Tavanlar için 20kg tavan boyası
 3. Duvarlar için 15Lt isteğe göre plastik boya veya silikonlu boya eğer silikonlu kullanacaksanız İpek mat tercih etmelisiniz İpek mat kolay silinebilir ve leke tutmaz bu özelliği sayesinde çok kullanışlıdır
 4.  Yerleri kaplamak için 100,m2  kalın mavi branda  evde eşya var ise ince örtü
 5. Her oda için birer geniş kağıt bant
 6. Tavan ve duvar için 2 adet saten rulo
 7. Duvar ve tavan için 2 adet 3 numara kestirme fırçası
 8. 2 adet parmak rulo
 9. 2 adet büyük boş kova
 10. 2 adet küçük boş kova
 11. 1 adet merdiven 1 adet boya sırığı 1 adet maket bıçağı tamir yerleri için ihtiyaç göre saten alçı ve zımpara tabii temizlik bezi de lazım. Ev nasıl boyanır Ev boyamak için bu malzemelerin hemen hemen hepsi lazım.

 

Tavan nasıl boyanır

Ev nasıl boyanır Önce kabarmış çatlamış şişmiş yerler Ispatula yardımı ile kazınır.  Kazınan  yerler alçı veya macun ile tamir edilir.  Tamir olan yerler kuruduktan sonra zımpara yapılır. Zımpara işlemi bittikten sonra yüzeydeki tozlar alınır ve boyama işlemine geçilir.  2 kat tavan boyası veya plastik boya ile boyanır. Kartonpiyerler fırça ile diğer bölümler ise saten rulo ile boyama işlemi yapılır.

 

Duvar nasıl boyanır

Ev nasıl boyanır Önce tavanda olduğu gibi kabarmış çatlamış ve şişmiş yerler ıspatula yardımı ile iyice kazınır.  Kazınan yerler alçı veya macun ile tamir yapılır. Alçı işlemi yüzeyin derinliği ne göre 2-3 kat yapılır. Alçı tamirleri kuruduktan sonra zımpara yapılır.  120 Numara Atlas zımpara tercih edilebilir zımpara işlemi bittikten sonra yüzeydeki tozlar alınır. Ev nasıl boyanır  alçı astarı uygulanır Dyobinder astar tercih edilebilir.  Astar işlemi bittikten sonra yüzey kurumaya bırakılır.  24 Saat ideal bir bekleme süresidir ve son olarak duvarlar 2 kat plastik veya silikonlu boya ile boyanır. Duvardaki düz alanlar saten rulo ile köşeler tavan dipleri ise kestirme fırçası ile boyanır.

 

Boyama işlemi nasıl yapılır

Ev nasıl boyanır Ev veya işyeri eşyalı ise eşyalar düzenli bir şekilde ortaya toplanır. Üzerleri ince Branda örtü ile kapatılır.  Yerler ise kalın mavi branda ile kapatılır. Süpürgelikler geniş kağıt bant la bantlanır. Her şey koruma altına alındıktan sonra. Önce kabarmış çatlamış veya şişmiş yerler kazınır. Kazınan yerler temizlenir ve kazınan yerler derin ise sıva alçı yapılır. Yüzeysel ise saten alçı ile tamir yapılır. Tamirler 2-3 defa tekrarlanır bu şekilde çukurların iyice dolması sağlanır.  Ev nasıl boyanır Tamir gören yüzeyler kuruduktan sonra zımpara yapılır. Ve yüzeydeki tozlar alınır önce astar sürülür. 24 Saat sonra  da 2 kat son kat boyası  uygulanır.

 

Tavan ve Duvar için tavsiye edilen ürünler

Tavan Boyası İçin:Öneriler

 1. Nippon Boya A+ Tavan Boyası
 2. Betakril Tavan Boyası Filli Boya 
 3.  Dyo Tavan Boyası
 4. Polisan Tavan Boyası.

 

Ev Nasıl Boyanır

Tercih edilebilir 4 de birbirinden kaliteli tavan boyasıdır en büyük özellikleri sararma yapmamalarıdır. Anti-bakteriyel ve kolay kolar küf yapmazlar.

Duvar Boyası İçin:Öneriler

 1. Dyo Dinamik – Dyo Teknoplast 
 2. Filli Boya  Alpina Silan
 3. Polisan Elegans

Bu 4 markanın üründe tercih edilebilir. Kullanım kolaylığı için özellikle İpek Mat olanları tercih edilmelidir özelliklerine gelince. Ev nasıl boyanır Silikonlu Su bazlı İpek mat görünümlü Kokusuz, insan ve çevre dostudur Su iticiliği yüksek Silinebilir Örtücülüğü yüksek.

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!