Balkon Demirleri Nasıl Boyanır? – Balkon Demiri Boyama

Balkon Demirleri Nasıl Boyanır? – Balkon Demiri Boyama

Balkon demirleri nasıl boyanır ve boya uygulaması için gerekli malzemeler nelerdir. Metal yüzeylerin uzun ömürlü olması için bakımı yapılmalıdır. Metal yüzeyleri korumanın en iyi yolu boyadır. Değerli ziyaretçimiz eğer sende kendi evinin balkon demirlerini boyamaya karar verdiysen bu içeriğimiz tam sana göre demir boyama ile ilgili tüm bilgileri ve uygulama tekniklerini bu yazımızda bulabilirsin.

Öncelikle balkon demiri boyama uygulamasına karar verdikten sonra boya markasını tercih etmelisin. Çünkü bir boya uygulamasının sağlam ve başarılı olması için kesinlikle balkon demiri boyası kaliteli olmalıdır. Ayrıca yağmur ve güneş ışınlarına dayanıklı olan demir boyasını tercih etmeni öneririm.

Boya markasının ve ürününün kaliteli olmasının ne kadar önemli olduğunu biliyorsun artık. Tercih senin istediğin kalitede boya kullanabilirsin ama bizim önerimiz kaliteli bir boya tercih etmenden yanadır. Yüzlerce boya markasının arasında tercih yaparken seni yalnız bırakmayacağız. Yeşil Dekor olarak kendi boya işlerimizde de güvenle kullandığımız.

Kalitesine inandığımız balkon demir boyası markalarının bir listesini seninle paylaşacağız. Balkon demirleri nasıl boyanır konumuza devam ediyorum.

balkon-demiri-boyama

balkon-demiri-boyama

 

Önerdiğimiz Boya Markaları

 • Marshall
 • Dyo
 • Polisan
 • Filli Boya
 • Jotun
 • Nippon
 • San Deco

Balkon Demir Boya Renkleri

Balkon korkuluk boyama uygulaması için ikinci olarak renk seçimi yapmalısın. Kullanıma hazır olarak ana renkler vardır metal boyalarında. Ama farklı bir renkte balkon demirlerini boyamak istersen renk hazırlama makinelerinde arzu ettiğin boya rengini yaptırabilirsin. Balkon demiri boyası markasına ve rengine karar verdikten sonra uygulamada kullanacağın malzemelerin bir listesini hazırlamalısınız. Balkon demirleri nasıl boyanır

 Balkon demiri boya fiyatları hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Boya fiyatları ürünün kalitesine göre değişiyor. Ayrıca boya markaları arasında da bazen fiyat farklılıkları olabiliyor. En güncel boya fiyatlarını boya satış noktalarından ve yapı marketlerden öğrenebilirsiniz. Boya kalitesi ile ilgili tüm sorularınızı markanın müşteri hizmetlerine sorabilirsiniz.

 

Demir Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

 • Demir boyası
 • Antipas
 • Tiner
 • Zımpara
 • Tel fırça
 • Parmak rulo
 • Boya fırçası
 • Zemin örtüsü
 • Kağıt bant

 

 

Balkon Demirleri Nasıl Boyanır

Balkon demiri boyama uygulaması için gerekli malzemeleri aldıktan sonra işe önce uygulama yapacağın alanı hazırlamakla başlamalısın. Boya uygulaması yaparken yerlerin boyanmaması için zemine koruyucu branda kaplayarak işe başlayabilirsin. Boya değmesini istemediğin bölümleri maskeleme bandı ile kapatabilirsin. Ön hazırlıları yaptıktan sonra uygulamaya başlayabilirsin.

Öncelikle tüm demir yüzeyini tel fırça ve spatula ile kazıyıp sonra zımpara uygulamalısın. Daha sonra tüm demir yüzeyinin tozunu alıp anti-pas uygulamalısın. Astar boya demirin paslanmasını önlemek için uygulanır. Rulo ve fırça kullanarak tek kat olarak demire astar boya uygulamalısın.

Antipas uygulamasını tamamladıktan sonra kurumasını bekleyip boya uygulamasına başlayabilirsin. Balkon demirini boyamamak için önce boyayı doğru oranda incelterek işe başla. Demir boyasına ne kadar tiner katılır? Bunun için ürünün ambalajı üzerinde yazan inceltme talimatlarına bakabilirsin. Boyayı hazırladıktan sonra yine parmak rulo ve kestirme fırçası ile boyayı demire uygulayabilirsin.

 

Balkon Demiri Boyama

Balkon demirleri nasıl boyanır Boya uygulaması yaparken yüzeye fazla boya yüklemeden ve tarama işlemini çok iyi yaparak uygulamalısın. Daha rahat boyama için önce dış tarafını boyamalısın sonra iç kısımlarını. Balkon demir boyamaya önce kestirme yaparak başlamalısın. Katlar arası boyanın kuruma süresini bekleyerek bir sonraki kat boyayı atmalısın.

Paslı balkon demiri boyama uygulamasında kesinlikle antipas kullanmalısınız. Kısaca anlatacak olursak önce paslı yerleri tel fırçası ve ıspatula ile iyice kazımalısınız. Ve tüm demir yüzeyine zımpara uygulayıp tozunu almalısınız. Sonra Antipas boya uygulaması yapmalısınız. Son olarak metal boyası uygulayarak Paslı balkon demiri boyama işlemini tamamlayabilirsiniz

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!