İç Cephe Nasıl Boyanır, İç Cephe Boya Uygulamaları

İç Cephe Nasıl Boyanır, İç Cephe Boya Uygulamaları

İç cephe nasıl boyanır. Evimizin ya da işyerimizin ve ya sadece odamızın tek duvarını en pratik nasıl boyayabiliriz. Ev boyama konusunda usta boyacı olsa da olmasa da herkesin bir boya uygulama tekniği vardır. Yeşil Dekor olarak bu yazımızda Size en doğru ve en pratik bir şekilde iç cephe nasıl boyanmalı anlatmaya çalışacağız. Öncelikle her zaman savunduğumuz bir nokta vardır boya uygulamalarında. Boya uygulamasından iyi sonuç almak istiyorsanız kesinlikle kaliteli boya markalarını tercih etmenizi öneririz. Aksi halde paranız ve emeğiniz boşa gidecektir.

Evinizi boyamaya karar verdikten sonra ilk olarak yapmanız gerekenler öncelikle marka ve doğru ürün seçmek olmalıdır. Peki doğru boya firması ve ürün nasıl seçilmelidir?. Marka olarak sektörde kabul görmüş ve kendini kullanıcıya ispatlamış markaları tercih etmenizi öneririz. Yeşil Dekor olarak bizim önerimiz Marshall Boya’dır.

Duvar yüzeyinize uygun ürünü seçmek için ise daha önce duvarlarınıza ne tür bir boya uygulandığını bilmelisiniz. Örneğin duvarlarınız daha önce saten boyalı ise direkt olarak bu yüzeye silikonlu boya ya da plastik boya uygulayamazsınız. Uygulandığı takdirde duvar boyasında soyulma ve kabarmalar meydana gelir. Bu nedenle yüzeyde hangi tür bir boya olduğunu bilmelisiniz. Gerekli bilgileri edindikten sonra nasıl bir ürün istediğinize karar vermelisiniz.

Doğru Ürün Nasıl Seçilir?

Öncelikle nasıl bir ürün aradığınıza karar vermelisiniz. Örneğin siline bilir ipek mat bir boyamı istiyorsunuz. Yoksa silinmeyen tam mat görünümlü bir boya istiyorsunuz. Ya da Antibakteriyel ve ya fonksiyonel bir boya istiyorsunuz. Önce karar vermeniz gereken budur sonra işin en renkli kısmına geçmelisiniz. Renk seçimi renk tercihi yaparken artık hemen hemen herkes biliyor evin eşyaları ile uyumlu renk tonu seçeceğini. O yüzden bu konuyu atlıyoruz.

Yeşil Dekor olarak Size önereceğimiz ürünler. Tam silinebilir ipek mat bir boya istiyorsanız Marshall Sil-Pak  Tam mat görünümlü bir boya istiyorsanız  Marshall Maximum  Medikal bir boya istiyorsanız Marshall Antibakteriyel Hijyen

Size öneririz.

 

Ön Hazırlık

Malzemeler tedarik edildikten sonra işlemlere evdeki eşyaları toplamakla başlamalısınız. Bunun için tüm eşyaları uygulama sırasında size engel olmayacak şekilde orta kısımlara toplayın. Üzerlerini hışır naylon branda ile kapatıp korumaya alın. Yerleri de aynı şekilde ama mavi kalın branda ile kapatın. Süprgelikleri ise maskeleme bandı ile kapatın. Ön hazırlık bittikten sonra işlemlere tavan ve duvarlardaki kabaran yerleri kazımakla başlayın.

 

İç Cephe Tamiri Nasıl Yapılır

Kazıma işlemi bittikten sonra tozunu alın ve macun ile bu hasarlı bölgeleri onarın. Macunlar kuruduktan sonra tamir yerlerini zımpara yapın. Zımpara uygulaması için ince yüzeyi çizmeyecek kalınlıkta bir zımpara kullanın. Zımpara uygulaması bittikten sonra tüm duvar yüzeyine Astar Boya uygulayın. Astar uygulamasını tek kat olarak uygulayın. Alçılı yüzeyler için Marshall Alçı Astarını kullanabilirsiniz.

 

İç Cephe Boyası Nasıl Uygulanır

Boyama Yapacağınız tavana yetecek kadar boyayı boş ve temiz bir kovaya dökün. İçine firmanın belirtiği oranda inceltici ekleyin ve homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra tavan diplerini ve avizenin kenarını kestirme yapın. Sonra geniş alanları rulo ile boyayın uygulamayı 2 kat olarak yapın ve katlar arası kuruma süresini bekleyin. Tavan boya uygulaması bittikten sonra aynı şekilde duvar boyasını uygulayın.

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!