Bahçe Duvarı Nasıl Boyanır, En İyi Boya Önerileri

Bahçe Duvarı Nasıl Boyanır, En İyi Boya Önerileri

Bahçe duvarı nasıl boyanır. Bahçe duvarları evimizin dış görünümü açısında çok önemlidir. Evlerin dış cephe boyası ile bir bütünü oluşturur. Toprak ve suyla çok temas ettiği için çok kısa zamanda deforme olmaya ve yıpranmaya başlar. Hemen hemen her yıl bakıma ihtiyacı vardır. Bu yazımızda bu süreyi nasıl daha uzatabilirsiniz anlatmaya çalışacağız. Özellikle dış cephe duvarlarının boyaları iç cephe duvar boyalarına göre daha özenle seçilmelidir. Bunun nedeni dış duvarların daha ağır hava koşullarına maruz kalmasıdır. Size yardımcı olmak için bazı boya önerilerinde bulunacağız. Sizde dış duvarlarınızın daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız önerilerimizi dikkate almanızı tavsiye ederiz.

 

Dış Cephe İçin En İyi Boya Nasıl Seçilir?

Boya tercihi yaparken seçeceğiniz ürünün 4 mevsim hava şartlarına karşı dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Çatlama ve kabarmalara karşı çok esnek bir ürün olmalıdır. UV ışınlarına karşı dayanıklı olmalıdır.

Size önereceğimiz en ideal boya kesinlikle Marshall Boyanın Akrikor Serisidir. Bu serinin içinden ise size özellikle tavsiye edeceğimiz ürün ise Marshall Akrikor Elastomerik boyadır. Marshall Akikor özel yapısı sayesinde tüm hava koşullarına karşı 4 Mevsim Koruma Kalkanı oluşturur. Ayrıca esnek yapısı sayesinde çatlama ve kabarmaları engeller. Ürünle ilgili daha detaylı bilgi için 444 88 00 ve ya 0532 574 86 01 bize de ulaşabilirsiniz.

Ürün seçiminden sonra renk tercihinde bulunmalısınız. Renk seçerken evinizin dış cephesi ile uyumlu bir renk olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca dış cephenizle aynı renk tonunu da kullanabilirsiniz. Marshall Gör&Boya Uygulamasını da kullanarak renk seçimi yapabilirsiniz.  

Bahçe Duvarı Nasıl Tamir Edilir?

Dış duvarlar için kesinlikle suya ve neme dayanıklı tamir harçlarını tercih etmelisiniz. Duvar yüzeyindeki kabaran yerleri raspa yardımı ile iyice kazıyın. Kazınan bölgenin tozunu temizleyin. Sıva harcının daha iyi yüzeye tutunması için tamir yerlerine sıva yapmadan bir kat astar uygulamanızı öneririz. Tamir yerlerini onararak işe başlayın. Eğer dekoratif bir sıva uygulaması yapmayacaksanız.  Tamirlerin ikinci katını uyguladıktan sonra sıva süngeri ile duvar yüzeyini tirfil yaparak düzeltin. Tamir işlemleri bittikten sonra kuruması için uygulamaya ara verin.

 

Bahçe Duvarı Nasıl Boyanır

Boyadan önce mutlaka astar uygulayın. Astar uygulaması için ihtiyacınız kadar astarı boş bir kovaya dökün ve inceltici girerek uygulamaya hazırlayın. Hazırladığınız astarı bir kat olarak yüzeye uygulayın. İlk olarak kestirme işleminden işe başlayarak sonra rulo ile geniş alanları astarlayın. Astar uygulaması bittikten sonra 24 saat işlemlere ara verin. Daha sonra son kat boya uygulamasına başlayabilirsiniz. Uygulamada eğer Marshall Akrikor Elastomerik kullanacaksanız. Duvar yüzeyinin sıvası veya brüt betonu pürüzlü ise boyanın birinci katında %10 inceltin ve uygulayın. İkinci katta ise inceltilmeden uygulayın.

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!