Kabarık Duvar Nasıl Boyanır?

Kabarık Duvar Nasıl Boyanır, Kabarık Duvarı Onarıp Boyama Adımları

Kabarık duvar nasıl boyanır. Kabarmış ve şişmiş ve dökülmek üzere olan tavan veya duvarlar nasıl onarılmalı ve boyanmalı. Aşağıdaki adımları takip ederek uygulama yapabilirsiniz. Öncelikle uygulamada ihtiyacınız olacak malzemelerin bir listesini yapın. Boyanın rengini değiştirmeyi düşünüyorsanız ona da işe başlamadan karar verin. Renk kartelasından dilediğiniz rengi tercih edebilir ve Renkmatik makinesinde yaptırabilirsiniz.

Duvarın kabarma nedenini araştırın bunun için işin uzmanı birinde destek alabilirsiniz. Kesin çözüm istiyorsanız kabarmaya neden olan sebepleri bilip önlemini almalısınız. Aksi taktirde kabarma tekrar olacaktır. Sorunun kaynağını bulduktan sonra çözümü de ona göre yapmalısınız. Başarılı bir uygulama için kullanılacak ürünler kaliteli olmalıdır. Bunun için güvenilir ve kaliteli üretici firmaların ürünlerini tercih etmelisiniz.

Önce duvar yüzeyindeki kabarmış yerleri iyice kazıyın, bu işlemi spatula ve keser yardımı ile yapabilirsiniz. Sonra toz fırçası ile kazıdığınız duvarın tozunu alın ve ıslatın duvarı. Daha sonra kazıdığınız yerlerde demirler gözüküyorsa önce onların üzerine Anti-Pas sürün. Anti-pas fırça ile demirlere yedirerek uygulayın ve kurumaya bırakın.

Derin kabarıklar kapatmak  için önce Sıva harcı ile doldurun, bu işlemi 1-2 tekrar yaparak iyice dolmasını ve duvarın düzleşmesini sağlayın. Kalekim kullanabilirsiniz önce boş bir kovaya yeterince su ekleyin üzerine kalekim dökün ve homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırın. Sonra spatula ve alçı küreği ile uygulamayı yapabilirsiniz.

İç mekanda ise uygulama yapacağınız duvar sıva harcının üzerini düzeltmek ve duvar yüzeyini daha pürüzsüz hale getirmek için alçı çekin ve kurumaya bırakın. Alçı uygulaması kuruduktan sonra Zımpara yapın ve duvarın tozunu alın. Yüzeye Astar boya uygulayın astar boyanın duvara daha iyi tutunmasını sağlar ve kullanım ömrünü uzatır. Astar boya tüm boya işlemleri için çok önemli bir işlemdir ve mutlaka yapılmalıdır.

En son seçtiğiniz boya ile duvarınızı boya yapabilirsiniz. Öncelikle boyanızı incelterek işe başlayın bunun için ürünün üzerindeki inceltme oranına bakın. Boş ve temiz bir kaba boyayı dökün ve inceltici ekleyin. Boya homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırın sonra fırça ve rulo ile duvara uygulayın.

Boyama işlemini 2 kat olarak yapın ve katlar arası uygulama sürelerine dikkat edin. İşleme önce kestirme yaparak başlayın sonra rulo ile geniş alanları boyayarak uygulamayı tamamlayın.

 

Kabarık Duvar Nasıl Boyanır: Özet

  • Kabarık duvarın nedenini araştırın ve bu nedeni ortadan kaldırın
  • Kabarmış yerleri kazın ve tozunu alın
  • Eğer duvarda demirler gözüküyorsa, Anti-Pas sürün
  • Sıva harcı veya Kalekim kullanarak yüzeyi düzleştirin
  • Alçı çekin ve kurumaya bırakın
  • Duvarı zımparalayın ve tozunu alın
  • Astar boya uygulayın
  • İstedğiniz rengin boyasını uygulayın

Cevap bırakın