Mermer Nasıl Boyanır Mermer Boyama Teknikleri

Mermer Nasıl Boyanır  Mermer Boyama Teknikleri

Mermer nasıl boyanır mermer, granit, ve ahşap tezgahlarını dilediğiniz renk tonunda boyayabilirsiniz ve yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Eskimiş yıpranmış ya da rengini beğenmediğiniz mermer ve granit veya ahşap mutfak tezgahınızı dilediğiniz renkte boyama yapabilirsiniz. Mermer yüzeyleri eğer doğru bir şekilde boyama uygulaması yapılırsa çok harika sonuçlar elde edilebilir.

Kafalara takılan bazı sorular olabilir, mermer boyanırsa, çizilir mi, boyası çıkar mı, dayanıklı olur mu, gibi sorular kafanıza takılabilir. Bu sorulanın cevabı eğer mermer boyama işlemleri doğru yapılırsa ve kaliteli malzeme ve boya kullanılırsa hiçbir sorunla karşılaşılmaz. Şimdi Mermer nasıl boyanır işlemlerine ilk önce renk tonu seçerek ve bir malzeme listesi hazırlayarak başlayabiliriz.

 

Mermer Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

  • Boya
  • Vernik
  • Parmak Rulo
  • Boya Fırçası
  • Toz Fırçası
  • Temizlik Bezi
  • Maskeleme Bandı
  • Maket Bıçağı

Mermer Nasıl Boyanır

Mermer boyama işlemlerine ilk önce tezgahı iyice yağdan ve kirden temizleyin. Çünkü mermer yüzeyi ne kadar temiz olursa boya yüzeye o kadar daha iyi tutunur ve daha sağlam olur. Temizleme işlemleri bittikten sonra boyanın bulaşmasını istemediğiniz bölümleri maskeleme bandı ile kapatın. Bu şekilde boyanın bulaşmasını istemediğiniz yerleri koruma altına almış olursunuz. Temizleme ve kapama işlemleri bittikten sonra uygulamada kullanacağınız boyayı iyice karıştırın ve temiz boş bir kaba dökün.

Boya uygulamasını parmak rulo ve boya fırçası ile yapabilirsiniz. İlk kat boyama uygulaması bittikten sonra kuruması için işlemlere ara verin. Birinci kat boya kuruduktan sonra ikinci kat boyayı uygulayın yine rulo ve fırça ile uygulayın ve yüzeyde açık bir yer kalmamasına dikkat edin. İkinci kat boyama işlemi bittikten sonra eğer boya kapatmamış sa üçüncü kat boyayı sürün. Katlar arasında mutlaka kuruma sürecini bekleyin. Daha sonra vernik cila uygulamasına geçebilirsiniz.

 

 

Mermer Nasıl Verniklenir

Mermere uygulanan verniğin dayanıklı ve sağlam olmasını istiyorsanız kaliteli vernikleri tercih edin. Mermer yüzeylerine kaliteli bir vernik uygulanırsa ilerde çizilme, dökülme, ve kabarma gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Vernik uygulamasına ilk önce yüzeyin kuru ve temiz olduğundan emin olduktan sonra verniğini boş ve temiz bir kaba dökün.

Daha sonra parmak rulo ve cila fırçası ile vernik uygulamasını yapabilirsiniz. Vernik uygulama işlemleride yine iki kat olarak ve katlar arası ara verilerek uygulanır. Vernik uygulamasında boya uygulamasında kullandığınız rulo ve fırçayı kullanmayın vernik için temiz rulo ve fırça kullanın. Vernik uygulamasında tamamlandıktan sonra maskeleme bantlarını sökün ve tezgahınızı yepyeni hali ile kullanın.

Mermer boyama uygulamasını Granit, Laminant, Mermerit gibi yüzeylerde de aynı şekilde uygulama yapabilirsiniz. Malzemeler farklı olsa da uygulama teknikleri aynıdır. 

Biz Kimiz

Yeşil Dekor olarak Hızlı, Güvenilir, Profesyonel ve Kaliteli Hizmetler Sunmaktayız. Yeşil Dekor işinin Ehli ve Uzmanı Ustalar ile çalışarak, Müşteri Memnuniyetini en üst seviyede tutmak için büyük gayret gösteriyoruz. Sizde sıra dışı bambaşka yüksek kaliteli bir Dekorasyon hizmeti almak istiyorsanız. Bizimle İletişime geçerek daha Modern daha Trend ve daha Şık Duvarlara sahip olabilirsiniz. Hızlı iletişim hattı 0532 574 86 01

Yeşil Dekor ile Mutlu ve Huzurlu Evler

Huzurlu ve mutlu bir eve yada ofise kavuşmanı en kısa yolu. Modern Şık Trend ve Güzel Duvarlara sahip olmaktan geçiyor. Bunun farkında ve bilincinde bir Dekor Firması olarak. Size Huzur ve Mutluluk veren Evleri ve Ofisleri Renklendirmek amacı ile tüm gayemizle çalışıyoruz. Yeşil Dekor olarak O Huzurlu ve Mutlu Eviniz için yalnızca bir telefon kadar uzağınızdayız.

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!