Küflü Duvar Nasıl Boyanır, En İyi Küf Boyası Hangisi?

Küflü Duvar Nasıl Boyanır, En İyi Küf Boyası Hangisi?

Küflü duvar nasıl boyanır, Evde ve ya iş yerlerinde neden küf olur? Duvar ve tavan yüzeylerinin nemli kalması sonucu. Mekanın farklı noktalardaki tesisatlardan gelebilen sızıntılar sonucu. Ya da binanın yalıtım eksiklikleri gibi sebeplerle meydana gelebildiği.

Evin ortamdaki sıcaklık değişimleri nedeniyle duvarların terleme yapması sonucunda küf sorunu ortaya çıkabilir. Günümüzde nem ve küf sorunları için bir çok çözüm vardır. Aynı zaman da küfü engellemek içinde onlarca ürün geliştirilmiştir.  Küften kurtulmanın en kalıcı yolu küfün kaynağını bulup yok etmektir. Bunun için Bizden destek alabilirsiniz. info@yesildekor.com  0532 574 86 01 Sonuç odaklı kalıcı çözümler için bize ulaşın.

 

Duvar Küfü Nasıl Silinir

Peki profesyonel yardımın dışında küflü duvarları ya da tavanları boyamadan önce nasıl temizleyebilirsiniz. Öncelikle tavan ve ya duvarlarda küf oluşumunun olduğu bölgeyi kuru bir temizlik bezi ile  nem ve küf tamamen temizlenene kadar silin. Daha sonra ise sildiğiniz bölgeyi dişli bir zımpara ile zımparalayın. Zımparalama işleminin ardından tüm yüzeyin tozunu alın.

Küflü duvar nasıl boyanır, Bir sonraki işlemde ise küflü bölgeye bir sprey yardımı ile çamaşır suyu sıkın. Bu uygulamayı yaparken kesinlikle  Koruyucu Gözlük – Maske – İş Eldiveni – Kullanmayı ihmal etmeyin. Çamaşır suyunu sıktıktan birkaç dakika sonra tüm yüzeyi hafif nemli bir bezle silin. Çamaşır suyu tavan ve duvar yüzeyindeki tüm küf mantarlarının ölmesini sağlayacaktır.

 

Duvar ve tavandaki küfleri temizledikten sonra işlemlere 1-2 gün ara verin. Daha sonra yüzeydeki hasarlı kabarmış yerleri macun ile onarın. Bu uygulama için hazır duvar macunlarını kullanabilirsiniz. Böylelikle işinizi de hızlandırmış olursunuz. Tamir işlemleri bittikten ve kuruduktan sonra sıra geldi zımpara uygulamasına. Zımpara yapmak için ise yüzeye uygun bir zımpara seçin ve tamir yerlerini ve diğer bölgeleri zımpara yaparak pürüzsüz bir yüzey oluşturun. Zımparadan sonra tüm yüzeyin tozunu alın. Ve bir sonraki aşamaya geçin şimdi ise sıra geldi Astar uygulamasına.

 

Duvara Astar Nasıl Uygulanır

İhtiyacınız kadar astarı bir boş ve temiz kovaya dökün. Ürünün ambalajı üzerine bakarak inceltme oranını örenin. Firmanın belirttiği oranlarda içine inceltici ilave edin ve homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırın. Hazırlama işlemleri bittikten sonra artık astar uygulamasına başlayabilirsiniz.

Küflü duvar nasıl boyanır, Uygulamaya astarın bulaşmasını istemediğiniz yerleri fırça ile kestirme yaparak başlayabilirsiniz. Daha sonra ise geniş alanları saten rulo ile astar uygulayın. Uygulama yaparken ruloyu yüzeyde W ev ya V şekli çizerek atlama yapmadan ve yüzeyde akıntı oluşturmadan uygulamaya özen gösterin. Astar Boya uygulamasını tek kat olarak uygulayın ve son kat boyayı uygulamadan önce 24 saat bekleyin.

 

Küflü Duvar Nasıl Boyanır

Astar boyada olduğu gibi son kat boyada da önce boyayı ayarlamakla işe başlayın. Bunun için ürünün üzerini okumalısınız. Boyama yapacağınız alana yetecek kadar boyayı boş bir kaba dökün ve doğru oranda inceltici ilave edin. Karışımı homojen bir kıvama gelinceye 2-3 dakika bir tahta parçası ile karıştırın. Daha sonra kestirme yaparak uygulamaya başlayın. Kestirme işlemleri bittikten sonra rulo ile kalan yerleri boyayın.

Birinci kat uygulama bittikten sonra 2 kat boyama için 5-6 saat bekleyin. Sonra ikinci kat uygulamayı da yaparak işlemleri tamamlayın. Katlar arası kuruma süreleri bazen değişkenlik gösterebilir bunun için ürünün üzerinde yazan kuruma süresini dikkate almanızı öneririz. Soru ve Görüşleriniz İçin Bize Ulaşın info@yesildekor.com  0532 574 86 01

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!