Tırtıklı Duvar Nasıl Boyanır Pürüzlü Duvar Boyama Teknikler

Tırtıklı Duvar Nasıl Boyanır  Pürüzlü Duvar Boyama Teknikleri

Tırtıklı duvar nasıl boyanır işin uzmanından öğrenin. Fasarit veya Mineral sıvalı yüzeyleri dişli oldukları için boyaması biraz zordur. Fakat işin tekniğini bilenler için bu uygulama kolaylaşır. Bu yazımızda size duvar boyası uygulamasını anlatmaya çalışacağız. Peki boya nasıl yapılır.

Kedin yap kategorimizden faydanalanabilirsiniz. Yeşil Dekor web sitemizde oturum açın ve ilgili bölüme bakın. Bildiğiniz gibi saten alçı yüzeyler daha düz ve pürüzsüzdür. Fakat tırtıklı yüzeyler daha pürüzlü ve dişlidir.

 

Pürüzlü Duvar Boyama Teknikleri

Eğer kendiniz bu işlerle uğraşmak istemiyorsanız. Profesyonel bir badana ustasına yaptırabilirsiniz. Peki pürüzlü olan zeminlere hangi boyalar yapılabilir. Yağlı Boya, Plastik Boya, Silkonlu Boya, veya Grenli Boya uygulanabilinir. Önemli olan boyanacak yüzey dışarıda ise daha dayanıklı ve kaliteli boyalar kullanılmalıdır. Not Duvar kağıdımızı bu tür zeminlere yapamayız. Eğer kendiniz yapmaya karar verdiğiseniz o zaman Youtube dan kendin yap videoları izleyerek yapabilirsiniz.

Size önerim eğer imkanınız varsa bir boya badana ekibine yaptırmanızdır. Ama böyle bir imkanınız yoksa bu uygulamayı kendinizde yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle bir malzeme listesi oluşturmalısınız. Ve boyanacak alanın metre karesini bilmelisiniz. Ayrıca malzeme almadan önce bir renk tonu belirlemelisiniz. Renk tonunu www.yesildekor.com adresinden renkler bölümünden bakabilirsiniz. Ayrıca renkten daha önemli alacağınız boyanın kalitesidir. Ürün alırken bilindik ve kaliteli markalar arasından tercih etmelisiniz. Boya konusunda size önerim Alligator Boya yinede tercih sizin.

Boya sonrası yerlerin kirlenmesini istemiyorsanız mutlaka branda ve maskeleme bandı kullanın. Bu ürünleri Koçtaş ve Nalburlardan bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeleri sayacak olursak.

  • Duvar Boyası
  • Naylon Branda
  • Kağıt Maskeleme Bandı
  • İp Rulo
  • Kestirme Fırçası
  • Robot Fırça
  • Çıkmalı Sırık
  • Boş Kova

Pürüzlü Duvar Nasıl Boyanır

Pürüzlü yüzeylerde eğer tamirat işleri varsa bir dekor ustası çağırmalısınız. Dekoratif tamirleri biraz zor olabilir. boya dekorasyon güzel olması için bu tür yamaların işinin ehli boyacı ustası tarafından yapılmalıdır. Evinizi 600,tl den başlayan avantajlı fiyatlarla boyatabilirsiniz. Yeşil Dekor profesyonel boya dekorasyon ve tasarım uzmanı. 0532 574 86 01 Ayrıca kampanyalarımızdan haberdar olmak için eposta adresinizi sitemize kayıt yapabilirsiniz.

 

Tırtıklı Duvar Nasıl Boyanır

Boyama uygulamasına başlanmadan önce hazırlık yapılır. İlk olarak yapılması gerekenler. Alandaki fazla eşyaları başka bir yere alınmalıdır. Tüm zemin naylon branda ile kapatılmalıdır. Ve boya sızmalarına karşı maskeleme bandı ile gereken bölümler kapatılmalıdır. Boya badana nasıl yapılır dikkat edilecek husus nedir. Uygulamaya boyayı ayarlayarak başlanmalıdır. Daha sonra kestirme yapılmalıdır. Son olarak duvar rulo ile boyanmalıdır. Yüzeyin daha iyi kapaması için 2 kat uygulanmalıdır. Ve katlar arası kuruma süreleri beklenmelidir.

Yeşil Dekor boya badana ustası evinizi en uygun fiyat avantajı ile badanasını yaptırın. Hızlı Güvenilir Profesyonel İşinin Uzmanı Hızlı İletişim: 0532 574 86 01

 

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!