Koyu Renkli Duvara Nasıl Açık Renk Yapılır

Koyu renkli duvara nasıl açık renk yapılır

Koyu renkli duvara nasıl açık renk yapılır Koyu renkli duvarları açık renge çevirmek için, duvarların üzerine yeni bir kaplama uygulamanız veya duvarları yeniden boyamak gerekebilir. Öncelikle, duvarlarınızın temiz ve düzgün olması gerekir. Bu nedenle, duvarın üzerindeki kırıkları tamir etmeniz ve duvarın üzerindeki tüm çatlakları doldurmanız gerekir. Daha sonra, duvarlarınızın üzerine uygun bir boya tabakası uygulayarak duvarları açık renge çevirin.

 

Eğer duvarlarınızı kaplamak isterseniz, duvarların üzerine su geçirmez kaplama malzemesi uygulayabilirsiniz. Bu kaplama malzemesi, duvarlarınızın üzerine uygulandıktan sonra, duvarlarınızı istediğiniz rengi vermenizi sağlar. Ancak, bu yöntem daha pahalı ve zahmetli olabilir.

 

Eğer duvarlarınızı boyamak isterseniz, duvarlarınızın üzerine uygun bir boya uygulayın. Öncelikle, duvarın üzerine bir tabaka dönüşüm astarı uygulayarak duvarın pürüzlerini kapatın. Astar uygulaması yaparken sizlere şöyle bir avantaj sağlayacaktır. Üretici firmalar astar orijinalinde üretilirken beyaz olduğundan dolayı duvardaki koyu rengi kapatacak, size düzgün beyaz bir yüzey sağlayacaktır.

Beyaz olmuş bu yüzeye uygulama yapacağınız boya artık daha rahat kapatacak ve o yüzeye daha rahat tutulacaktır. Böyle olunca sizin duvara uyguladığınız boya daha canlı olacak ve yüzeydeki koyu rengi daha kolay kapatmanızı sağlayacaktır. Eğer ki astar uygulamadan seçmiş olduğunuz rengi duvara sürerseniz, belki de 4 kat 5 kat sürmeniz gerekirken, 1 kat astar uyguladıktan sonra bu işlem azalacaktır. Astar sürülen duvara en fazla 3 kat boya sürerek arzu ettiğiniz güzel bir zemine ulaşabilirsiniz.

 

Daha sonra, duvarın üzerine istediğiniz açık renkte bir boya uygulayın. Eğer duvarlarınızın rengini tamamen değiştirmek isterseniz, duvarın üzerine iki tabaka boya uygulayarak duvarlarınızı açık renge çevirin. Seçtiğiniz renk tonu  tranparans bir renkse alt yüzeyi tamamen beyaza boyadıktan sonra ana renginizi uygulayın.

 

Eğer duvarlarınızın rengini değiştirirken emin değilseniz, duvarın üzerine birkaç farklı renkte boya uygulayarak duvarlarınızın hangi rengin daha iyi duracağını görebilirsiniz. Bu sayede, duvarlarınızın rengini değiştirirken daha emin adımlar atabilirsiniz.

Cevap bırakın