Hangi Yüzeye Hangi Duvar Boyası Uygulanmalıdır?

Hangi yüzeye hangi duvar boyası uygulanmalıdır?

Hangi Yüzeye Hangi Duvar Boyası Uygulanmalıdır Duvarların Boyası Neye Göre Seçilmeli? Evin duvarlarının yüzey yapısı çok önemli bir detay. Her duvar yüzeyine her boya türü uygulanamayabilir. Bunda duvar yüzeyinde kullanılan malzeme, evinizin bulunduğu bölge ve konumu, Duvarların içinden su tesisatı geçip geçmediği, Evin rutubetli ve küflü olup olmaması gibi birçok neden geçerli olabilir. Birçok evin duvar yüzeyinde boyaların sararma yaptığı ve kustuğu görünür. Bunun en büyük sebeplerinden biri bahsettiğimiz nedenlere dikkat etmeden direkt olarak yüzeye uygun ve doğru boya türünü seçmemekten kaynaklanır. Bu sebepten evimizin duvar yüzeyini iyi tanımamız gerekiyor.

Işığın Etkisini Göz Önünde Bulundurun

Evinizin duvarlarının nasıl ışık aldığı çok önemli bir detaydır dekorasyon çalışmalarında. Evinizi dekore ederken rengi yansıtacak tek etken ışık olacaktır, bu yüzden duvarlarınızın ışığı alma açısına göre duvarlarınızın boya gergine karar verebilirsiniz. Çok az ışık alan bir evde duvar boya rengi daha koyu olur, ya da çok fazla ışık alan bir evde duvar boyası açık renkleri daha farklı gösterir. Boya rengi seçerken gün ışığının farklı, ve gece ışığının farklı olduğu bilinmelidir. Tüm bu etken unsurlara dikkat etmek gerekir. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ışıklar sadece boya rengin yansımasını etkilemez duvar ve tavan boyasının yapısal çeşidini de etkiler. Tam mat, ipek mat, yarı mat, ve tam parlak duvar boya seçenekleri bu yüzden vardır.

Boyama öncesinde duvarın durumuna bakın

Evinizin duvarlarının badana uygulaması öncesi hali oldukça önemlidir. Eğer duvarlarda tamir ve düzeltme işlemleri varsa boya badana uygulaması öncesinde kesinlikle yapılmalıdır. Eğer evinizin duvarları çok lekeliyse ve de eski boyanız çok koyu bir renkse ve üzerine açık renk boya sürecekseniz önce transfer astarı yapmalısınız. Ayrıca üstün kaliteli kapatma özelliği yüksek olan boya markalarını tercih etmelisiniz. Aksi takdirde çok daha fazla boya kullanmak zorunda kalırsınız. Ayrıca daha fazla işçilik ve daha fazla malzeme sarf edilmesi gerekebilir. Bu gibi kötü sonuçlar doğurabilecek durumları yaşamamak için size önerimiz kaliteli bir boya firmasını ve doğru bir boya türünü tercih etmenizdir.

Uygulama konusunda profesyonel destek alın

İnternet üzerinden tüm bilgilere çok rahat erişebilirsiniz. Fakat iş uygulamaya gelince teknik bilginin önemi ağır basar. Bu nedenle evinizi veya ofisinizi kendiniz boya badana yapmak isterseniz bile bir profesyonel boyacı ustasından destek almalısınız. Bunun yerine bizimle iletişim kurarak evinizi profesyonel ustalarımız ile doğru ve kaliteli bir şekilde yeniletmeyi de tercih edebilirsiniz. www.yesildekor.com profesyonel boya badana usta ekibi olarak çalıştığımız tüm ustalarımızın Mesleki Yeterlilik Belgesi vardır. Yeşil Dekor güvencesi ve garantisi ile evinizi baltan aşağı en kaliteli ve en doğru şekilde yeniliyoruz. Yaptığımız tüm boya badana işlerimiz 2 yıl Yeşil Dekor garantisi altındadır.

Evini boya badana uygulaması yaptırmak isteyen insanlar genellikle sadece boya rengine odaklanıyor fakat badana da tek detay bu değil. Peki evimizi veya iş yerimizi boyatırken neye göre duvarların boyasını seçmeli ve hangi noktalara dikkat etmeliyiz.

 

Cevap bırakın