Eşyalı Evde Boya Nasıl Yapılır Ev Boyama Uygulaması

Eşyalı Evde Boya Nasıl Yapılır  Ev Boyama Uygulaması

Eşyalı evde boya nasıl yapılır ev boya uygulama teknikleri. Evinizi ya da iş yerinizi veya sadece evinizin bir odasını boyamaya karar verdiniz. Fakat odanız tıka basa eşyalarla dolu bu eşyalar gözünüzü korkutmasın. Günümüzde artık koruma brandaları ve maskeleme bantları sayesinde istenilen her yer boyanabilir.

Bu yazımızda size eşyalı evde nasıl boyama yapacağınızı anlatmaya çalışacağız umarız size faydalı bir içerik olur. Öncelikle evinizi boyamaya karar verdikten sonra ilk olarak ön hazırlık yapmanız gerekiyor. Boyanın rengine ve boyanın türüne vede en önemlisi markasına karar vermelisiniz. Kaliteli bir boya markası tercih ederseniz badana boya uygulamasından daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

 

Boya öncesi ev nasıl hazırlanmalı

Eşyalı evde boya nasıl yapılır Özellikle boyanızın dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız size önerimiz kaliteli bir markayı seçmelisiniz. Marka seçimi kadar boyanın renk tonunda çok önemlidir. Çünkü renkler mekanın tüm atmosferini değiştirir o yüzden renk tonu seçerken eşyalarınızın rengine ve perdelerinizin rengine uyumlu renk tonlarına yönelmelisiniz. Uygulamada kullanacağınız ürünlere ve renklere karar verdikten sonra sıra geldi malzeme listesi oluşturmaya.

Malzemeleri almaya gitmeden önce ihtiyacınız olacak tüm malzemeleri liste yaparak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Malzeme listesi hazırlarken ne kadar bir alanı boyama yapacağınızı bilmelisiniz bunu metre kare olarak hesaplayabilirsiniz. Malzemeleri satın alırken satış danışmanına ne tür bir yüzey de uygulama yapacağınızı belirtmelisiniz. Ayrıca fazla veya eksik malzeme almamak için de satış danışmanına uygulama yapacağınız alanın metre karesini söylemelisiniz.

 

Eşyalı Evlerde Badana Boya İşleri Nasıl Yapılır

Eşyalı evde boya nasıl yapılır malzemeleri aldıktan sonra sıra geldi mekanı toplayıp kaplamaya. Öncelikle küçük eşyaları başka bir odaya almalısınız. Daha sonra büyük ve taşınamaz dolap gibi eşyaları ise odanın orta bölümününe çekerek duvardan uzaklaştırmalısınız. Eşyaları ortaya çektikten sonra üzerlerini ince naylon branda ile kapatıp uçlarını ise maskeleme bandıyla bantlamalısınız.

Eşyaları toplayıp kapattıktan sonra yerleri de boya dökülmelerine ve sıçramalarına karşı kapatmalısınız. Tüm zemine kalın mavi naylon branda serip köşelerini süpürgelikle birlikte maskeleme bandıyla bantlayarak kapatmalısınız. Duvarda sabit olan klima dolap veya priz avize gibi aksesuarları da maskeleme bandı ve naylon branda ile kapatmalısınız. Ayrıca pencere pervazlarını ve kapı pervazlarını da rahat kestirme yapabilmek için maskeleme bandı ile kapatabilirsiniz. Her şeyi topladıktan ve kapattıktan sonra önce tavanları sonra duvarları iki kat boyamalısınız.

 

Eşyalı Evde Boya Nasıl Yapılır

Tüm aşamaları sıralı olarak özetleyecek olursak sırası ile şu adımlar atılmalıdır.

  1. Eşyalar odanın ortasına toplanmalıdır
  2. Tüm eşyaların üstleri naylon branda ile kapatılmalıdır
  3. Tüm zemin yüzeyi naylon branda ile kaplanmalıdır
  4. Süpürgelik kapı ve pencere pervazları kağıt bandı ile kapatılmalıdır
  5. Tavan ve duvardaki tamirler yapılmalı ve astar boya uygulanmalıdır
  6. Tavanlar iki kat tavan boyası veya plastik boya ile boyanmalıdır
  7. Duvarlar iki kat su bazlı boya veya silikonlu boya ile iki kat boyanmalıdır
  8. Bu yazımızda size Eşyalı evde boya nasıl yapılır anlatmaya çalıştık umarız size faydalı bir yazı olmuştur. 

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!