Duvar Köşeleri Nasıl Boyanır, Mükemmel Kestirme Nasıl Yapılır

Duvar Köşeleri Nasıl Boyanır, Mükemmel Kestirme Nasıl Yapılır

Duvar köşeleri nasıl boyanır, İster profesyonel boya ustası olun isterseniz amatör bir uygulamacı olun. Boya uygulamalarında kestirme işlemleri yapma işi,  yani duvarların birleştiği yerler olan köşeleri boyamak zahmetli ve dikkat gerektiren bir iştir. Duvar köşelerini boyamak boya uygulamasının en çok ustalık isteyen ve en çok zaman harcanan işlemlerinden biridir. Bu yazımızda Size duvar köşelerini, kapı ve pencere kenarlarının daha hızlı ve zahmetsizce nasıl boyayacağınızı anlatmaya çalışacağız.

 

Boya Uygulamasında Kestirme Yapılacak Yerler Nereleridir?

  • Tavan ve duvarların birleşim noktaları
  • Süpürgelikle duvarın birleşim yerleri
  • Kalorifer petek kenarları
  • Kapı ve pencere kenarları
  • Elektrik priz kenarları
  • Duvarda sabit olan aksesuar kenarları

Duvar köşeleri nasıl boyanır, Mükemmel bir kestirme uygulaması yapmak için kesinlikle kestirme fırçası ve boya kalitesi çok önemlidir. Özellikle boyanın kalitesi çok önemlidir. Neden boya kalitesi önemlidir? Çünkü kalitesiz bir boya duvar yüzeyinde fırça izi bırakacaktır. Ayrıca yüzeyde kestirme ile rulo birleşim yerlerinde dalgalanma yapacaktır. Onun için Size önerimiz boya uygulamalarınızda kaliteli ürünler kullanmaya özen göstermenizdir. Yeşil Dekor olarak Size boya markası önerimiz Marshall Boya’dır. Geniş ürün yelpazesi ile her ihtiyacı karşılayacak bir ürünü muhakkak vardır. Ayrıca geniş bayi ağıyla herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir markadır Marshall Boya.

 

Duvar Köşeleri Nasıl Boyanır

Mükemmel bir kestirme yapmak istiyorsanız. Öncelikle işinizi kolaylaştıracak birkaç pratik teknikten bahsetmek istiyorum. Kapı, Pencere, Priz, ve Süpürgelikleri maskeleme bandı ile kenarlarını kapatabilirsiniz. Ayrıca tavan ve duvarın birleşim yerlerini de kağıt bantla ayırabilirsiniz. Duvar yüzeyinde fırça izinin hiç kalmamasını istiyorsanız. Fırça ile boyayı uyguladıktan hemen sonra parmak rulo ile kestirme yaptığınız bölgenin üzerinden geçin. Bu işlem tüm fırça izlerini yok edecektir. Boya uygulamasının bir bütünlük oluşturması için kestirme işlemi bittikten hemen sonra rulo ile geniş alanları boyamalısınız.

Kestirme uygulamasını 2 kat olarak uygulamalısınız ve katlar arası kuruma süresini bekleyerek ikinci kat uygulamasını yapmalısınız. Üst kısımlarda ve geniş alanlarda kestirme yapmadan önce alt kısımlarda ve kısa mesafeli yerlerde alıştırma yapmalısınız. Sormak istediğiniz tüm sorularınız için bizi arayabilirsiniz: 0532 574 86 01Şimdiden BAŞARILAR

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!