Süpürgelik Nasıl Boyanır Süpürgelik Boyama Teknikleri

Süpürgelik Nasıl Boyanır  Süpürgelik Boyama Teknikleri

Süpürgelik nasıl boyanır evinizde ki ya da ofisinizdeki süpürgelikleri dilediğiniz renge boyayabilirsiniz. Yüzeyi boyanabilir süpürgelikler Ahşap, Sunta, MDF, Metal, ve benzeri malzemelerin yüzeyleri istenen renkte boyanabilir. Süpürgeliklerinize yapacağınız basit dokunuşlarla ev ortamınızda şık görünümlere yer açabilirsiniz.

Eskimiş yıpranmış veya rengini beğenmediğiniz dekorunuza uyum sağlamayan Süpürgeliklerinizi dilediğiniz renk tonunda boyayabilirsiniz. Renkli mobilyalarınızı ön plana çıkaracak soft renkleri Süpürgeliklerinizide tercih ederek sakin bir görüntü elde edebilirsiniz. Peki süpürgelik nasıl boyanır, hangi boya kullanılır, boyamak için gerekli malzemeler nelerdir bu soruların cevaplarını makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

 

 Boyamak için Gerekli Malzemeler

 • Boya
 • Astar
 • Boya Fırçası
 • Parmak Rulo
 • Maskeleme Bandı
 • Naylon Branda
 • Maket Bıçağı
 • Zımpara
 • Macun
 • Spatula
 • Alçı Küreği
 • Boş Kova
 • Temizlik Bezi

Hangi Boya ile Boyanır Süpürgelik Boyanır

Süpürgelik nasıl boyanır Yağlı Boya, Saten Boya, Su Bazlı Boya, Akrilik Boya, Silikonlu Boya, ve Hobi Boyaları ile boyanabilir. Boya alırken nasıl bir yüzeye uygulama yapacağınızı belirtin böylelikle süpürgeliğinizin yüzeyine uygun olan boyayı rahatlıkla alabilirsiniz. Uygulamada kullanılacak malzemeleri tedarik ettikten sonra artık işlemlere başlayabilirsiniz.

Uygulamaya süpürgeliklerin alt ve üst kısımlarını maskeleme bandı ile kapatarak başlayabilirsiniz. Böylelikle boyanın bulaşmasını istemediğiniz yerleri koruma altına almış olursunuz. Daha sonra hasarlı bölgelerini spatula ile kazıyıp macun ile yoklama yapılmalıdır.

Tamirat yoklama işlemi çukurlar dolana kadar tekrarlanmalıdır. Daha sonra yoklama yapılan yerler kuruduktan sonra uygun zımpara ile zımpara yapılır ve tüm yüzeyin tozu alınır. Sonra astar boya uygulanır astar boya tek kat uygulanır ve kuruması için işlemlere ara verilir. Astar boyanın kuruma süreci tamamlandıktan sonra son kat boya uygulamasına başlanılır.

 

Süpürgelik Nasıl Boyanır

Son kat boyama işlemleri için ilk olarak boya uygun oranda inceltilir. Daha sonra birinci kat boyama işlemine başlayabilirsiniz. Süpürgelikler fırça ve rulo ile boyanabilir ve boya tabancası ile de boyama yapabilirsiniz. Fırça ile boyama işlemi yapılır eğer fırça izlerinin kayıp olmasını istiyorsanız fırça ile boyadıktan sonra üzerini parmak rulo ile tarayın böylelikle fırça izlerini yok etmiş olursunuz.

Birinci kat boyama uygulaması bittikten sonra kuruması için 5-6 uygulamaya ara verin ve sonra ikinci kat boyama uygulamasını yapıp süpürgelik boyama işlemlerini tamamlayın. Son olarak maskeleme bantlarını sökün ve son rötuşları yapıp uygulamayı tamamlayın.

 

YEŞİL DEKOR Profesyonel Dekorasyon ve Tasarım Uzmanı

Başlıca Hizmetlerimiz: Boya Badana, Dekoratif Boya, Efekt Boya, Sedef Boya, Brüt Beton Görünümlü Sıva, Dekoratif Pamuk Duvar Kaplama, Duvar Kağıdı, Alçı Boya , Özel Fonksiyonel Boyalar, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, İç & Dış Cephe Isı Yalıtımı, Mantolama, Uygulamaları Hizmeti Sunmaktayız. Hızlı, Güvenilir, Profesyonel, İşinin Uzmanıyesildekor.com Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın

 

Yeşil Dekor Profesyonel Boya Badana Uygulama Hizmeti

Satış ve Uygulama Desteği İçin>> 0532 574 86 01>> dekorboyam.com

Süpürgelik nasıl boyanır

Ezber Bozan, Kesinlikle Okuması Gereken En İyi Yazılar Ve Yazarları

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!