Rutubet Boyası Nasıl Uygulanır

Rutubet Boyası Nasıl Uygulanır

Rutubet boyası nasıl uygulanır. Bu tür özel boyaların bir çok uygulama yöntemi vardır. Fakat önemli olan ürünü doğru bir şekilde yüzeye uygulamak.  Aksi halde üründen hiçbir verim alınamaz. Genel olarak rutubet boyaları rulo fırça ve makine ile püskürtme yöntemleri ile zemine uygulanır. Herkesin yapabileceği uygulama yöntemi rulo veya fırça yardımı ile uygulana bilinir. Tabii ki nasıl uygulandığından daha çok ürünün kalitesi kesinlikle çok önemlidir. İyi sonuçlar almak istiyorsanız mutlaka kaliteli bir nem boyası tercih etmelisiniz.

 

Ön Hazırlık

Malzemeleri tedarik ettikten sonra ilk yapmanız gerekenler. Mekanı uygulama ortamına hazırlamak olmalıdır. Bu işlemi alandaki eşyaları size engel olmayacak bir şekilde ortaya toplayıp üzerlerini koruyucu naylon branda ile kapatabilirsiniz. Boyanın bulaşmasını istemediğiniz yerleri maskeleme bandı la kapatmalısınız. Toplama ve kapatma işlemleri bittikten sonra artık uygulamaya başlayabilirsiniz. Uygulama işlemlerine ise yüzeydeki kabarmış dökülen yerleri kazımakla işe başlamalısınız. Bunun için ihtiyacınız olan bir spatula. Kazıma işlemi bittikten sonra tüm yüzeyin tuzunu iyice almalısınız.

Sıva Tamiri Nasıl Yapılır

Çok rutubetli ve nemli yerlerde alçı yerine neme dayanıklı kalekimleri tercih etmelisiniz. Çünkü alçı rutubete ve neme dayanıklı bir malzeme değildir. En ufak bir nemde kabarma ve dökülmeye başlar. Bu yüzden size tavsiyemiz sıva harcı kullanmanızdır. Sıva harcını spatula ve mala yardımı ile yüzeye uygulayabilirsiniz. Eğer hazır sıva kullanmıyorsanız. Mutlaka ürünün üzerinde yazan hazırlama talimatlarına uyarak hazırlamalısınız. Tamir işlemlerini tamamladıktan sonra bir sonraki işleme geçmeden önce mutlaka  kuruma sürecini beklemelisiniz.

Rutubet Boyası Nasıl Uygulanır

Rutubet boyasını yüzeye uygulamadan önce kesinlikle astar boyası zenine sürmelisiniz. Astar uygulanan yüzeyler daha sağlam olur ve boyanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlar. Bu yüzden size önerimiz mutlaka astar boya kullanmalısınız. Astar boyasını zemine rulo ve fırça ile tek kat uygulamalısınız. Son işlem olarak Rutubet boyasını uygulamaya geldi sıra. Ürünü yüzeye uygulamadan önce mutlaka üzerini okuyun. Eğer aldığınız ürün hazır bir boya ise sadece karıştırıp yüzeye uygulayabilirsiniz. Fakat ürün çift birleşenli ve inceltilmesi gerekiyorsa. Ürünü doğru oranlarda ayarlayarak uygulama yapabilirsiniz. Tüm boyalarda olduğu gibi rutubet boyasını da 2 kat olarak yüzeye uygulamalısınız. Katlar arası kuruma süreçlerini beklemelisiniz.

Cevap bırakın