Simli Duvar Boyası Nasıl Temizlenir, Duvar Temizleme

Simli Duvar Boyası Nasıl Temizlenir, Duvar Temizleme

Simli duvar boyası nasıl temizlenir duvar yüzeyinden simli boyayı çıkarmak oldukça zahmetli bir iştir. Çünkü boyanın içine katılarak uygulanan simler duvar boyasının içinde harmanlandığı için duvar yüzeyinde kalıcı olarak kalır. Tabii ki duvardan çıkarılması mümkün fakat duvardan simleri sökmek ve duvarı tertemiz yapmak için bir takım işlemler uygulanmalıdır.

Bu yöntemleri kullanarak duvardaki simleri tamamıyla temizlene bilinir. Fakat duvar yüzeyini tamamıyla temizlemek hem çok zahmetli hem de çok masraflı bir işlemdir. Bunun yerine sadece duvar yüzeyindeki pürüzleri ve tırtırlı zemini yok etmek için daha az zahmetli ve maliyetli bir yöntem olan zımpara uygulamasını önerebiliriz.

 

Ev Nasıl Hazırlanmalı?

Uygulama öncesi ev nasıl hazırlanmalı? Öncelikle bu teknikleri kullanmadan önce uygulama yapılacak mekan hazırlanmalıdır. Çünkü zımpara uygulaması yapıldığında her yer toz olacaktır bu tozların eşyalara bulaşmaması ve etrafın kirlenmemesi için bazı koruyucu önlemler alınmalıdır. Bu işlemleri yapabilmek için ise maskeleme bandına ve koruyucu naylon brandaya ihtiyaç vardır.

Simli duvar boyası nasıl temizlenir Öncelikle Halılar sarılmalı, Perdeler sökülmeli, Duvardaki resimler ve aksesuarlar çıkarılmalı, Küçük eşyalar başka bir odaya alınmalı. Sonra ağır eşyalar odanın orta kısmına çekilmeli ve üzerleri naylon örtü ile kapatılmalıdır. Sonra yerler zemin örtüsü ile kaplanmalı ve duvar kısmı süpürgeliklerle birlikte kağıt bantla kapatılmalıdır. Mekandaki tüm eşyalar ve zımpara tozunun bulaşmasını istenmeyen kısımlar kapatıldıktan sonra artık uygulamaya başlana bilinir.  

 

Duvar nasıl temizlenir?

Birinci önereceğimiz yöntem zımpara kullanılarak duvardaki tırtırlı ve pürüzlü yüzeyi yok etme işlemidir. Bu yöntemi uygulamak için ihtiyaç olan malzemeler kalın dişli zımpara toz fırçası ve toz bezidir. Duvardaki simleri çıkarmak için önce zımpara ile duvarlar iyice zımparalanmalıdır. Zımpara nasıl yapılır? Duvar yüzeyinde dairesel şekiller çizilerek zımpara uygulaması yapılır.

Zımpara yaparken tozdan etkilenmemek için mutlaka toz maskesi ve iş gözlüğü ve ellerin zarar görmemesi için iş eldiveni kullanılmasını öneriyoruz. Zımpara uygulaması duvardaki pürüzler giderilene kadar devam eder. Pürüzsüz bir zemin elde edildikten sonra zımpara uygulaması tamamlanır. Sonra Astar boya uygulaması yapılır ve sonrada son kat boya uygulanarak işlem tamamlanır.

 

Simli duvar boyası nasıl temizlenir

İkinci bir yöntem ise duvar yüzeyini iptal ederek sıfırdan bir duvar yüzeyi yapmaktır. Bu yöntemde ise duvar önce spatula veya raspa yardımı ile kazınır ve sonra Bürüt beton astarı uygulanır. Astar boya nasıl uygulanır? Astar boya doğru oranda inceltildikten sonra rulo ve fırça ile yüzeye uygulaması yapılır. Astar boyalar tek kat olarak duvara sürülür ve uygulama bittikten sonra 24 saat başka bir işlem yapılmaz duvar yüzeyine.

Simli duvar boyası nasıl temizlenir Beton astarı kuruduktan sonra önce sıva alçı çekilir duvara sonra ise saten alçı uygulaması yapılarak duvardaki pürüzler giderilir. Alçı uygulaması bittikten ve kuruduktan sonra Zımpara yapılır ve tüm duvarların tozu alınır. Sonra ise alçı astarı uygulanır duvara ve yine kuruması için 1 gün beklenir. Daha sonra Silikonlu boya veya da Plastik boya uygulanarak işlemler tamamlanır. Silikonlu boya nasıl uygulanır ve Plastik boya nasıl uygulanır yazılarımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

  • Yeşil Dekor Profesyonel Boya Badana Uygulama Hizmeti
  • 0532 574 86 01>> yesildekor.com

 

Ezber Bozan, Kesinlikle Okuması Gereken En İyi Yazılar Ve Yazarları

  1. Boya Badana Ustası Profesyonel Dekorasyon Hizmeti
  2. Pamuk Duvar Kaplama Dekorda SON Moda
  3. Boş Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır
  4. Gri Duvar Kağıdı Dekorasyonu Nasıl Yapılır
  5. Desenli Duvar Boyası Desenli Duvar Boyası Nasıl Yapılır
  6. En İyi Kapı Boyası Marshall Panel Kapı Boyası
  7. Isonem ms 82  ile Nem ve Rutubete SON!

Cevap bırakın

error: Content is protected !!