Buzdolabı Nasıl Boyanır Buzdolabı Boyama Teknikleri

Buzdolabı Nasıl Boyanır  Buzdolabı Boyama Teknikleri

Buzdolabı nasıl boyanır, Evinizde ya da ofisinizde nerde olursa olsun buzdolaplarını dilediğiniz renk tonunda boyayabilirsiniz ve yenileyebilirsiniz. Ev veya ofisinizde ki buzdolabının renginden sıkılmış olabilirsiniz ya da eskimiş ve yıpranmış dolabınızı boyayarak yenilemek isteyebilirsiniz. Peki buzdolabı boyanır mı, buzdolabı nasıl boyayabilirim, evde buzdolabı nasıl boyanır,  gibi soru işaretleri kafanıza gelebilir.

Tüm bu soruların cevabı ise EVET Buzdolapları boyanabilir. Buzdolabınızı renklendirmek istiyorsanız ve ve bir yenilik yapmayı düşünüyorsanız. O zaman haydi evde buzdolabı boyama yöntemlerini adım adım izleyin ve uygulayın. Harikalar yapmaya hazırsanız başlayalım  Buzdolabını boyamaya karar verdikten sonra ilk yapmanız gerekenler yüzey için bir renk seçimi yapmak ve bir de malzeme listesi oluşturmak olmalıdır. Biz standart bir malzeme listesi oluşturduk sizin için ama siz malzemeleri tedarik ederken nereye ve nasıl bir yüzeye uygulama yapacağınızı belirtin.

Buzdolabı Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

  • Akrilik Boya
  • Vernik
  • Parmak Boya Rulosu
  • Kestirme Fırçası
  • Maskeleme Bandı
  • Maket Bıçağı
  • Kalın Mavi Naylon Branda
  • Temizlik Bezi

 Ön Hazırlık

Evde buzdolabı nasıl boyanır makalemizde renk seçimini yaptıktan ve malzemeleri listeleyip temin ettikten sonra sıra geldi boyama işlemlerine başlamaya. Boyama uygulamasına başlamadan önce boyama uygulaması yapacağınız yere mavi naylon brandayı serin ve dolabı bu brandanın üzerinde boyayın. Sonra Buzdolabının boyanmasını istemediğiniz bölümlerini maskeleme bandı ile kapatın ön hazırlıkları tamamladıktan sonra.

Buzdolabının yüzeyinde toz ve yağ gibi maddeler varsa ilk olarak yüzeyi temizleyin ve yüzeyi kurulayın. Daha sonra eğer buzdolabı paslanmış ise önce bu paslardan kurtulmanız gerekiyor. Peki paslanmış buzdolabı nasıl boyanır önce paslı yüzey zımpara yapılır ve daha sonra tozu alınır. Paslı olan yerlere pas önleyici Anti-Pas uygulanır ve Anti-Pas kuruduktan sonra son kat boya uygulanır. Son kat boyama işlemleri adım adım altta yazıyor Anti-Pas uygulamasından sonra bu adımları izleyebilirsiniz.

Buzdolabı Nasıl Boyanır, Boyama İşlemleri

 Boyanızı iyice çalkalayın ve geniş ve temiz bir kaba dökün parmak rulo ve boya fırçası ile boyamaya başlayabilirsiniz. İlk kat boyama işlemleri yaparken boyayı iyice yayarak ve atlama yapmadan ve de aralarda boşluk yapmadan boyamaya çalışın. İlk defa boya uygulaması yapacaksanız biraz sabırlı olmalısınız, herkes ilk yaptığı işte harikalar yapamaz. Onun için sabırlı olun ve boyama adımlarını harfiyen uygulayın. Destek almak için bize ulaşabilirsiniz veya buzdolabı nasıl boyanır video izleyedebilirsiniz. Mail: info@yesildekor.com Telefon: 0532 574 86 01. İlk kat boyama uygulaması bittikten sonra boyanın kuruması için işlemlere ara vermelisiniz. Bu süre 24 saat olabilir kuruma süreci bittikten sonra ikinci kat boya uygulamasına başlayabilirsiniz.

 Son Kat Boyama

 İkinci kat boyama uygulaması tamamlandıktan sonra eğer Buzdolabı yüzeyi kapatmamış sa o zaman üçüncü katı uygulayın gerekiyorsa dördüncü kat boyayı da uygulayabilirsiniz. Boyama işlemleri bittikten sonra sıra geldi vernik uygulamasına. Vernik olarak kaliteli ve dayanıklı bir vernik tercih etmelisiniz. Vernik uygulamasında aynı boya uygulaması gibi yapılıyor tek dezavantajı vernik şeffaf bir ürün olduğu için uygulama yapılırken iyi takip edilmelidir nereye sürülüp nereye sürülmediği. 2 kat vernik uygulamasında tamamladıktan sonra son rötuşları da yapın ve uygulamayı tamamlayın. Buzdolabı nasıl boyanır makalemizin sonuna geldik. Şimdi yeni boyadığınız yepyeni buzdolabının keyfini çıkarma zamanı.

 

YEŞİL DEKOR Profesyonel Dekorasyon ve Tasarım Uzmanı

Başlıca Hizmetlerimiz: Boya Badana, Dekoratif Boya, Efekt Boya, Sedef Boya, Brüt Beton Görünümlü Sıva, Dekoratif Pamuk Duvar Kaplama, Duvar Kağıdı, Alçı Boya , Özel Fonksiyonel Boyalar, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, İç & Dış Cephe Isı Yalıtımı, Mantolama, Uygulamaları Hizmeti Sunmaktayız. Hızlı, Güvenilir, Profesyonel, İşinin Uzmanıyesildekor.com Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın

 

Cevap bırakın