Tek Duvar Boyama Nasıl Yapılır DUVAR Boyama Fikirleri

Tek Duvar Boyama Nasıl Yapılır DUVAR Boyama Fikirleri

Tek duvar boyama nasıl yapılır ve duvar boyama fikirleri. Evinizin veya ofisinizin duvarlarında hareketlilik ve mekana bir canlılık kazandırmak istiyorsanız bir duvarı dekore edebilirsiniz. Evinizde TV ünite arka duvarı, Yatak başı duvarını, Çocuk odasında bir duvarı, kısacası evinizdeki bir duvarı farklı bir renge boyayarak mekana bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu boya uygulamasını yapabilmeniz için tüm aşamaları ve sırası ile tüm uygulamaları bu yazımızda bulabilirsiniz.

DUVAR Boyama Fikirleri

 Tek Duvar Boyama İçin İlk Yapılması Gerekenler

İlk olarak boyamak istediğiniz duvarı belirlemelisiniz ve duvar hakkında birkaç bilgiye ihtiyacınız olacak. Uygulama yapılacak alanın metre kare ölçümlerini almalısınız bu bilgiler malzeme alırken size lazım olacak. Daha sonra kafanızda bir proje yaratmalısınız duvarı nasıl boyamak istediğinize dair. Ayrıca internette de birçok farklı boyama fikirleri bulabilirsiniz ama projenin tamamı size ait olması daha güzel olacaktır. Projenizi hazırladıktan sonra bir sonraki aşama uygulamada kullanacağınız ürün ve yardımcı aparatları almaya geldi.

 

Tek Duvar Boyama İçin Gerekli Malzemeler

  • Duvar Boyası
  • Boya Rulosu
  • Kestirme Fırçası
  • Maskeleme Bandı
  • Zemin Örtüsü
  • Eşya Örtüsü
  • Maket Bıçak
  • Temizlik Bezi
  • Boş Kova
  • Merdiven

Öneri : Yapacağınız boya uygulamasının kaliteli ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız. Size tavsiyemiz kaliteli boya markalarını tercih edin. Ayrıca boya olarak ta duvar yüzeyinize en uygun olan boya türünü tercih etmeniz gerekmektedir. Boya türleri Silikonlu Boya, Plastik Boya, Saten Boya. Boyalar hakkında daha fazla bilgi almak için firmaların müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bize de sorabilirsiniz iletişim 0532 574 86 01

 

 Ön Hazırlık

Uygulama işlemlerine başlamadan önce çalışma yapacağınız alanı uygulamaya hazırlamalısınız. Bunun için öncelikle eşyalı ise mekan eşyaları orta alana düzenli bir şekilde toplayın ve üzerlerini koruma örtüsü ile kapatın. Daha sonra yerleri zemin örtüsü ile kapatın ve maskeleme bandı ile süpürgelikleri bantlayın. Ayrıca duvarda kestirme yapmak istemiyorsanız duvarın yanlarını ve tavan kısmını da maskeleme bandı ile kapatın.

Daha sonra duvar boyama uygulamasına hazırsa eğer boyanızı ambalajın üzerinde yazdığı ölçülerde inceltin. Boyanıza su ekledikten sonra homojen bir kıvama gelinceye kadar iyice karıştırın. Artık boyanız uygulamaya hazır boya fırçası ve rulo kullanarak duvarınızı boyamaya başlayabilirsiniz.

 

 Tek Duvar Boyama

Boya uygulamasına her zaman önce kestirme yaparak başlamalısınız. Sonra rulo ile geri kalan alanları tamamlamalısınız. Boya uygulamasını 2 kat olarak tatbik etmelisiniz fakat boyanın kapatmaması durumunda 3-4 kat boyama da yapabilirsiniz. Boya uygularken dikkat etmeniz gerekenler boyayı yüzeye iyice yedirmeniz ve eşit oranda yüzeye yaymaya çalışmalısınız. Duvarda rulo izi kalmaması için ruloyu yukarıdan aşağıya tam götürüp getirmelisiniz. Duvarı bir bütün olarak boyamalısınız yarım yarım boyamaya çalışırsanız büyük ihtimalle rulo ve fırça izleri kalacaktır yüzeyde.

Cevap bırakın

error: Content is protected !!