Pamuk Sıva Nedir?

Pamuk Sıva Nedir, Özellikleri ve Kullanım Alanları

Pamuk sıva nedir, nasıl kullanılır? Pamuk sıvanın avantajları nelerdir? Tüm detaylarıyla birlikte pamuk sıvayı sizler için anlattık!

Pamuk Sıva, dekoratif sıva veya canlı sıva olarak da bilinir. Pamuk sıva, %100 pamuktan üretilir ve hiçbir kimyasal madde içermeyen bir üründür. Bu özelliği sayesinde hastanelerde, bebek odalarında, kütüphanelerde, okullarda ve çeşitli birçok alanda kullanılır. Pamuk sıva, geleneksel duvar boyası da ya duvar kağıdı ürünlerine göre oldukça uygun fiyatlı oluşu sebebiyle ulaşılabilirdir. Ayrıca, duvar boyası ya da duvar kağıdı uygulamasından sonra saatlerce temizlik yapmak, pamuk sıva ile rafa kalkar; çünkü pamuk sıva kirlilik yaratmaz.

 

Pamuk Sıva ile Ses Yalıtımı Yapın

Pamuk sıva, %40 ses yalıtımı özelliğine sahiptir. Böylece evinizde sevdiklerinizle birlikte keyifli anlar geçirmenizi sağlar. Çocuklarınızın gürültüsü komşularınızı rahatsız etmez, komşularınızın gürültüsünden rahatsız olma derdiniz biter. Günümüzde evlerimize yalıtım yapmak oldukça maliyetli olabilir; pamuk sıva ile hem duvarlarınız güzelleşir; hem de yalıtım probleminiz ortadan kalkar.

 

Pamuk Sıva ile Isı Yalıtımı Yapın

Pamuk sıva, tüm bu özelliklerinin yanı sıra %80 ısı yalıtımına sahiptir. 2mm kalınlığında uygulandığında %80 olan bu oran; eğer daha kalın uygulama yaparsanız onunla birlikte artacaktır. Isı yalıtımı sadece soğuk havalarda değil, sıcak havalarda da önemlidir. Bütün gün evinizin ısısını dengelemek için yakıt harcadığınızı düşünürsek, %80 ısı yalıtımlı dekoratif sıva sayesinde hem doğaya verdiğiniz zararın önüne geçecek, hem tasarruf yapmanızı sağlayacaktır.

Pamuk Sıva Böceklenmez

Duvar boyası ya da duvar kağıtları, genellikle sadece boyanın rengini ve şeklini korumaya odaklı oldukları için fazla özellik barındırmazlar. İçerdikleri sert kimyasallara rağmen duvar boyaları ve duvar kağıtları böceklenmenin önüne geçemez. Örümcekler kolayca ağ örebilir, bir boşluk bulan herhangi bir böcek yumurtasını bırakabilir.

Dekoratif sıvanın pH derecesi 7 olarak üretilir. pH 7 derecesi, insan sağlığı için en önemli koşulları oluştursa da böcekler için aynı şey geçerli değildir; bu yüzden böcekler barınamaz, yumurta bırakamaz ya da yuva yapamazlar.

 

Pamuk Sıva ile Rutubetin Önüne Geçin

Çoğu evlerde, yapı bozukluklarından ve diğer birçok sebepten ötürü rutubet, nem ve küf gibi problemler ortaya çıkmaktadır. Rutubet sorununu önlemek, oldukça maliyetli ve zaman alıcı olabilir. Peki, rutubet nasıl çözülür?

Dekoratif sıva; rutubet, nem, küf ve duvar çatlağı gibi sorunlu yüzeylere herhangi bir astar, alçı ya da sıva uygulamasına gerek kalmadan uygulanabilir. Sıvanızı korumak için rutubetli yüzeyi ıslak bir bezle temizlemeniz yeterlidir.

 

Pamuk Sıva ile Güzelliğin Tadını Çıkarın

Dekoratif sıva, ışık koordinasyonu özelliği sayesinde ışık yansımalarının önüne geçerek karanlıkta bile benzersiz bir görüntü oluşturur. Dilerseniz satın alacağınız ürüne mineral taş ekleyip daha ikonik bir tarza sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın