Lambiri Nasıl Boyanır Lambiri Boyama Yöntemleri

Lambiri Nasıl Boyanır  Lambiri Boyama Yöntemleri

Lambiri nasıl boyanır – Öncelikle lambiriyi tanıyalım Lambiri Nedir  Ahşap, Metal, Plastik, ve Taşla, yapılan bir tavan ya da iç cephe duvar yüzey kaplamasına verilen addır. Bu özel kaplama malzemesi arzu edilirse istenilen renge boyana bilinir. Özellikle alçak tavanlarda çok koyu bir görüntü oluşturan lambiri istenilirse çok açık ve ferah renklere örneğin beyaz ve bej gibi mekanı daha geniş ve ferah gösterecek tonlarda boyana bilinir. Peki Lambiri beyaza nasıl boyanır ya da Tavan lambiri nasıl verniklenir veya Lambiri cilası nasıl yapılır bu soruların ve daha fazlasının cevabını bu yazımda fazlası ile bulabilirsiniz.

Sözü fazla uzatmadan hazırsanız Lambiri nasıl boyanır konumuza başlayabiliriz. Her boya uygulamasında olduğu gibi bu uygulamada da ilk yapılması gereken renk tonu seçimidir. Uygulamada kullanılacak lambiri renkleri boya firmasının web sitesindeki renk kartelasından seçebilirsiniz ve ayrıca firmanın satış noktalarından da bir renk kartelası alabilirsiniz. Renk tonuna karar verdikten sonra bir malzeme listesi oluşturmalısınız. Sizin için bir malzeme listesi hazırladık bu listeden faydalanabilirsiniz ve ayrıca malzemeleri aldığınız zaman da ne kadar bir alan boyayacağınızı ve nasıl bir yüzeyde kullanacağınızı satın alacağınız yere söyleyin. Böylelikle hem doğru ürünleri hem de gereksiz malzemeleri almış olmazsınız.

Ahşap Lambiri İçin Malzeme Listesi

 • Boya
 • Astar
 • Boya Rulo
 • Boya Fırçası
 • Maskeleme Bandı
 • Mavi Naylon Branda
 • Maket Bıçağı
 • Lambiri nasıl boyanır
 • Boya Sırığı
 • Boş Kova
 • Merdiven
 • Temizlik Bezi
 • Macun
 • Zımpara
 • Spatula
 • Macun Küreği

Lambiri Nasıl Boyanır – Renk seçimi yapıldıktan ve malzemeler liste yaptıktan sonra bu malzemeler tedarik edilmelidir öncelikle. Sonra ilk olarak uygulama yapılacak mekandaki eşyalar uygun bir alana dikkatli bir şekilde toplanmalıdır ve üzerleri kuruma brandası ile kapatılmalıdır. Tavan lambiri boyayacaksanız yerleri de kuruma brandası ile kapatmalısınız ve uçlarını maskeleme bandı ile bantlamalısınız. Ayrıca gömme dolap varsa mekanda onuda kuruma altına almalısınız. Bu işlemler sayesinde batmasını ve boyanmasını istemediğiniz yerleri koruma altına almış olursunuz. Toplama ve kapatma işlemleri tamamlandıktan sonra lambiri yüzeyi tozdan kirden ve yağdan temizlenmelidir.

Lambiri nasıl boyanır Önemli Uyarı – Boya uygulama işlemini iyi havalandırılmış bir odada yaptığınızdan emin olun. Uygulama esnasında sağlığınız ve güvenliğiniz için mutlaka iş gözlüğü, İş eldiveni, ve toz maskesi kullanın. Çalışma alanında mutlaka bir ilk yardım çandası bulundurun. Çevre ve insan sağlığı için doğa dostu ve sağlıklı malzemeleri tercih edin.

Lambiri Nasıl Boyanır

Lambiri Nasıl Boyanır – Uygulamaya öncelikle tüm yüzeyi uygun zımpara yaparak başlayın daha sonra tüm lambiri yüzeyinin tozunu alın ve astar boya işlemlerine başlayın. Astar boya uygulamasını tek kat olarak rulo ve fırça yardımı ile uygulayın. Ayrıca bu işlemi Lambiri boyama makinası ile de yapabilirsiniz. Astar boya uygulamasın bittikten sonra kuruması için işlemlere ara verin daha sonra kaldığınız yerden işlemlere devam edebilirsiniz.

Astar uygulamasından sonra yüzeyde deforme olmuş yerleri macun ile onarın ve kuruduktan sonra zımpara yapın ve astar uygulayın. Artık son kat boyamaya geçebilirsiniz aldığınız boyayı iyice karıştırın ve bir geniş kaba dökün rulo ve fırça yardımı ile yüzeye uygulayın ilk kat boyayı. Bu işlemleri boya tabancası ile de püskürtme yöntemile de yapabilirsiniz tercih size kalmış. İlk kat boyama uygulaması bittikten sonra kuruması için işlemlere tekrar ara verin sonra aynı şekilde ikinci kat boyama uygulamasını yapın ve lambiri boyama işlemlerini tamamlayın. Boya ikinci katta kapatmamış sa 3-4 cü kat boyayı da sürebilirsiniz.

Lambiri Cilası Nasıl Yapılır

Lambiri nasıl boyanır ve Lambiri cilası nasıl yapılır – Aslında cila uygulaması ile boya uygulaması arasında pek bir fark yoktur. Sadece malzeme farkı vardır oda boya yerine vernik kullanılmaktadır. Vernik uygulaması için izlenen adımlar aynıdır kısaca özetlemek gerekirse yüzeyin tozu alınır ve zımpara yapılır eğer renkli olması isteniliyorsa renkli pinotex uygulanır. Daha sonra 2 kat vernik uygulanır katlar arası kuruma süreleri beklenir birinci kat ve ikinci kat vernik uygulaması olarak yapılır.

 

YEŞİL DEKOR Profesyonel Dekorasyon ve Tasarım Uzmanı

Başlıca Hizmetlerimiz: Boya Badana, Dekoratif Boya, Efekt Boya, Sedef Boya, Brüt Beton Görünümlü Sıva, Dekoratif Pamuk Duvar Kaplama, Duvar Kağıdı, Alçı Boya , Özel Fonksiyonel Boyalar, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, İç & Dış Cephe Isı Yalıtımı, Mantolama, Uygulamaları Hizmeti Sunmaktayız. Hızlı, Güvenilir, Profesyonel, İşinin Uzmanıyesildekor.com Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın 

 

Cevap bırakın