Boya Renkleri – Bu Yılın Tercih Edilen Trend Boya Renkleri

 Bu Yılın Tercih Edilen Trend Boya Renkleri

Boya renkleri seçimi çok önemlidir ev boyası renk tonu özenle ve dikkatli bir biçimde seçilmelidir. Evi dekore ederken iç cephe boyası renk tonuna karar vermek, evin tamamını dekore etmekten daha zor olabilir. Hem boya markalarının renk tonlarının çok fazla olması hem de tüm ev dekorasyon için uygun olan tonu bulmak oldukça zor bir iştir. Yeni sezon boyaların renkleride diğer boyaların renkleri gibi kendi içinde belirli bir tarza sahip renk tonlarından oluşur. Renk kataloğu hem iç cephe boya renkleri konusunda hem de dış cephe boya renkleri konusunda en iddialı boya renklerini oluşturur.

ev boya renkleri

ev boya renkleri

En Çok Kullanılan Boya Renkleri

Salondan mutfağa, yatak odasından çocuk odasına, oturma odasında banyoya kadar tüm ev için kendine özel tonları olan bir renk seçimi yapabilirsiniz. Boya renklerinde her yıl ev dekorasyonunda kullanılan renk tonları yenilenir. Her zaman beğenilerek kullanılan ve asla modası geçmeyen renk tonlarının yanında bir de yeni sezon renk tonları vardır. Yeni sezonda da boya markalarının çoğu klasik renk tonlarını kullanmaya devam eder. Bir çok marka ise yeni nesil renklere de kendine özel bir koleksiyon oluşturup orada yer verir.Şimdi bu yılın boya renkleri ve özelliklerine bakalım.

En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri

Yazımızda da bahsettiğimiz gibi vazgeçilmez klasik renk tonları hemen hemen her yılın boya kataloğunda bulunmaktadır. Kum beji, fil dişi rengi, çakıl taşı rengi ve ve açık krem rengi tonlarındaki renkleri klasik renkler olarak adlandırabiliriz. Buzul yeşili ve toprak tonları da klasik duvar boyası renkleri arasında kabul edilir. Yeni sezon modern duvar boya renkleri ise daha iddialı renklerdir. Bu yıl koyu gri ve tonları, yeşil ve tonları, hardal sarısı ve tonları özellikle ön plana çıkan yeni nesil renk tonlarıdır. Mavi renginin pastel tonları ile ara renklerin canlı ve güçlü tonları da aslında bu yıl trend kabul edilen diğer renklerdir. Mor ve lila renginin yanında açık krem renkleri sıcak yeşil renkleri birlikte kullanılan canlı renk tonlarıdır.

En Çok Tutulan Duvar 

Yeni sezon boya renkleri koleksiyonlarına baktığımızda bir rengin birden fazla tonu olduğunu görürüz. Bunun en büyük sebebi boyalarının herkesin duvarında farklı bir görünüm kazanmasıdır. Evinizin duvar boyasının renk tonu evinizin büyüklüğüne, pencere büyüklüğüne, ışık alma kapasitesine ve aydınlatma özelliklerine göre değişir. Bu etkenler yüzünden bir çok ton arasından uygun olanı seçmek gerekir.

 

YEŞİL DEKOR Profesyonel Dekorasyon ve Tasarım Uzmanı

Başlıca Hizmetlerimiz: Boya Badana, Dekoratif Boya, Efekt Boya, Sedef Boya, Brüt Beton Görünümlü Sıva, Dekoratif Pamuk Duvar Kaplama, Duvar Kağıdı, Alçı Boya , Özel Fonksiyonel Boyalar, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, İç & Dış Cephe Isı Yalıtımı, Mantolama, Uygulamaları Hizmeti Sunmaktayız. Hızlı, Güvenilir, Profesyonel, İşinin Uzmanıyesildekor.com Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın

 

 

No Responses

Bir Cevap Yazın