Zigon Sehpa Nasıl Boyanır? Sehpa Boyama

Zigon Sehpa Nasıl Boyanır? Sehpa Boyama

 

Zigon sehpa nasıl boyanır? Zamanla eskiyen ve yıpranan ya da rengini beğenmediğiniz sehpalarınızı çok düşük maliyetlerle boyayarak yenileyebilirsiniz. Eski sehpaların nasıl boyanması gerektiğini ve hangi malzemelere ihtiyaç olduğunu bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle evinizdeki eşyaları boyamaya karar verdikten sonra ilk yapmanız gerekenler renk seçimi ve bir malzeme listesi hazırlamak olmalıdır. Tabi en önemli olan uygulamada kullanacağınız boyanın kalitesidir.

Yapacağınız sehpa boyama uygulamasının sağlam ve kalıcı olmasını istiyorsanız kesinlikle kaliteli boya markalarını tercih etmenizi öneriyoruz. Kaliteli boya kullanımı hem size uygulama kolaylığı sağlayacak hem de yapacağınız boya uygulamasının sağlam ve uzun ömürlü dayanıklı olmasını sağlayacaktır.

Yeşil Dekor olarak her zaman müşterilerimize tavsiyemiz kaliteli boya kullanmalarıdır. Boya markasına ve rengine karar verdikten sonra bir malzeme listesi hazırlamalısınız. yesildekor.com olarak biz bir malzeme listesi hazırladık bu listeye bakarak sizde kendi malzeme listenizi oluşturabilirsiniz.

Zigon sehpa nasıl boyanır

Sehpa Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

 • Astar
 • Boya
 • Vernik
 • Zımpara
 • Rulo
 • Fırça
 • Maskeleme Bandı
 • Naylon Zemin Örtüsü
 • Temizlik Bezi

Zigon sehpa nasıl boyanır

Zigon Sehpa Boyama

Yukarıda saydığımız malzemeleri tedarik ettikten sonra artık işe başlayabilirsiniz. Önce kendinize bir uygulama alanı belirleyin ve bu alanın zeminini naylon branda ile kaplayın. Brandanın uçlarını maskeleme bandı ile sabitleyin. Sonra ilk olarak boyama yapacağınız yüzeye zımpara uygulayın ve tüm yüzeyin tozunu alın.

Zımpara yaptıktan sonra sehpaya astar boya uygulayın. Astar boyayı tek kat olarak rulo ve fırça yardımı ile yüzeye uygulayın ve kuruması için bir gün bekleyin. Daha sonra yüzeyi boyamadan önce hafif bir zımpara işlemi yine yapın ve yüzeyin tozunu alın.

Sonra birinci kat boya uygulaması için önce boyanızı hazırlayın. Boyama yapacağınız yüzeye yetecek kadar boyayı boş ve temiz bir kaba alın. Eğer boya kullanıma hazır bir ürün değilse önce boyayı incelterek işe başlayın. Boya kıvamı nasıl ayarlanır yazımızı okuyabilirsiniz. Boyayı ayarladıktan sonra artık boyama işlemine başlayabilirsiniz.

 

Zigon Sehpa Nasıl Boyanır?

Birinci kat boya uygulamasını yaptıktan sonra boyanın kuruması için 5-6 saat işlemlere ara verin. Daha sonra ikinci kat boya uygulamasını yapın. Sehpa yüzeyine boya uygularken boyanın iz yapmaması için tarama işlemini iyi yapmalısınız. Ve yüzeye doğru oranda eşit olarak boyayı yaymalısınız. Fırça izlerini yok etmek için rulo ile kestirme yaptığınız yerlerin üzerinden geçebilirsiniz.

Boya bittikten sonra isterseniz stencil ile sehpaya farklı desenler de verebilirsiniz. Tamamıyla sizin zevkinize ve hayal gücünüze kalmış.

Boya uygulamasını tamamladıktan sonra yüzeyin daha sağlam olması için vernik uygulamalısınız. Vernik yüzeyin çizilmesini ve aldığı darbelere karşı daha dayanıklı olmasını sağlayacaktır. Vernik uygulamasını da boya uygulamasındaki teknikleri kullanarak yapabilirsiniz. Vernik uygulamasını 2 kat olarak uygulamanızı öneriyoruz.

Satış ve Uygulama Desteği İçin 0532 574 86 01 dekorboyam.com

 • Yeşil Dekor Profesyonel Boya Badana Uygulama Hizmeti
 • Satış ve Uygulama Desteği İçin>> dekorboyam.com
 • 0532 574 86 01>> yesildekor.com

Ezber Bozan, Kesinlikle Okuması Gereken En İyi Yazılar Ve Yazarları

 1. Panel Kapı Boyama ve Uygulama Teknikleri
 2. Zigon Sehpa Nasıl Boyanır? Sehpa Boyama
 3. Evini Kendi Boyayanlar İçin Boya Yapmanın Püf Noktaları
 4. Demir Kapı Nasıl Boyanır? Demir Boyama Teknikleri
 5. Evi Kendim Boyayabilir Miyim? Ev Nasıl Boyanır
 6. Plastik Sandalye Nasıl Boyanır? Sandalye YENİLEME

Cevap bırakın

error: Content is protected !!