Yağlı Boyalı Kapılar Nasıl Temizlenir Kapı Temizliği

Yağlı Boyalı Kapılar Nasıl Temizlenir Kapı Temizliği

Yağlı boyalı kapılar nasıl temizlenir havaların iyice soğuması la birlikte artık gelenek olarak yaptığımız kış temizliği de başladı. Boya badanalar yapıldı, halılar yıkamaya gönderildi, camlar temizlendi, dolaplar düzenlendi, her şey tamamlandı ve sıra kapıların temizliğine geldi.

Peki Yağlı boyalı kapılar nasıl temizlenir? Bu işe ne kadar hakimiz. Yeteri kadar bilgimiz var mı yağlı boyalı kapıları doğru bir şekilde temizlemek için ve zarar vermeden nasıl temizlemeliyiz. Bu soruların ve daha fazlasının cevabını bu yazımızda fazlası ile bulabilirsiniz. Elimizden geldiği kadar size yardımcı olmaya çalışacağız şimdi konumuza dönecek olursak Yağlı boyalı kapılar nasıl temizlenir sorusunun cevabını bulmanın zamanı geldi.

Yağlı Boya Nedir ?

Kapı nasıl temizlenir sorusunun cevabını öğrenmeden önce isterseniz yağlı boya nedir öncelikle Yağlı Boya hakkında biraz bilgi sahibi olalım. Yağlı Boya: Uygulaması çok zahmetli ve çok zor olan bir boya türüdür. Yağlı boyalar tiner bazlıdır ve tiner ile inceltilir. Bu tür ürünlere Tiner katıldığı için İnsan sağlığına zararlıdır ve çok kötü bir kokusu vardır. Uygunladı mekanlarda bulunan kişilere rahatsızlık verir. Bu yüzden yağlı boya uygulaması esnasında mekan iyice havalandırımalıdır, ve bu ağır kimyasal içeren ortamlara kesinlikle çocuklar sokulmamalıdır iyice havalandırılmadan önce.

Yağlı boya uygulandığı Yüzeyi çok parlak gösterir ve mükemmel bir silinme özelliğine sahiptir. Fakat yağlı boya uygulandığı yüzeylerinin nefes almasını engeller. Uygulandığı yüzeyler

 • Alçı macun

 • Alçıpan

 • Sıva, Beton, Tuğla

 • Demir Konstrüksiyonlar

 • Ahşap

 

Yağlı Boyalı Kapılar Nasıl Temizlenir

Vb. her türlü yapı elemanlarının dış cephe ya da iç cephe yüzeylerinde koruyucu ve dekoratif olarak kullanılır. Yağlı boyalar özellikle kirlenme olasılığı çok yüksek olan yerlerde tercih edilir. Örneğin, okul, hastane, devlet dairesi gibi kamusal alanlarda kullanımı fazladır. Evlerde ise özellikle pastel yarı mat olanları tercih ediliyor. Ama artık yerini daha sağlıklı ürünler olan su bazlı saten boyalara bırakmış gibi gözüküyor.

 Kapılar nasıl temizlenir sorusunun cevabını almaya geldi artık sıra. Size önerimiz doğal yöntemleri tercih etmenizdir.

Yağlı boyalı kapıların temizliği çok kolay yapılan kapılardır. Bu tür kapıları kimyasal içerikli deterjanlarla da temizleyebilirsiniz.

Ancak bir sorun var yağ kesen deterjanlar kapı yüzeyini çizebilir. Bu nedenle doğal olan temizlik ürünleri en iyi temizleme yöntemidir.

Büyük bir kovanın içine yarı yarıya sirke ve su ekleyin. Bu karışım ile sünger ile kapıyı silin. Sildikten sonra kapıyı durulamanıza gerek yok, direk kurulayabilirsiniz.

Eğer Kapılar çok kirliyse yarım tatlı kaşığı bulaşık deterjanı ekleyerek kapılardaki çıkmayan lekeleri çıkartabilirsiniz.

 

Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın www.yesildekor.com

yesildekor.com  Boya Badana & Dekorasyon Hizmeti

Boya Badana –Sedef Boya – Dekoratif Boya – İtalyan Boya – Pamuk Sıva – Beton Sıva – Cam Sıva – Canlı Sıva – Uygulama Hizmeti 0532 574 86 01

Yeşil Dekor olarak Hızlı, Güvenilir, Profesyonel ve Kaliteli Hizmetler Sunmaktayız. Yeşil Dekor işinin Ehli ve Uzmanı Ustalar ile çalışarak, Müşteri Memnuniyetini en üst seviyede tutmak için büyük gayret gösteriyoruz. Sizde sıra dışı bambaşka yüksek kaliteli bir Dekorasyon hizmeti almak istiyorsanız. Bizimle İletişime geçerek daha Modern daha Trend ve daha Şık Duvarlara sahip olabilirsiniz. Hızlı iletişim hattı 0532 574 86 01

 • Yeşil Dekor Profesyonel Boya Badana Uygulama Hizmeti
 • Satış ve Uygulama Desteği İçin>> dekorboyam.com
 • 0532 574 86 01>> yesildekor.com

 

Ezber Bozan, Kesinlikle Okuması Gereken En İyi Yazılar Ve Yazarları

 1. Beton Bahçe Duvarı Nasıl Boyanır ve Gerekli Malzemeler
 2. Boya Badana Nasıl Yapılır İşin Ustasından Öğrenin
 3. Baskı Boya Nasıl Yapılır Sedef Boya Modelleri
 4. Köpük Nasıl Boyanır? İşin Ustasından Öğrenin
 5. Tv Ünitesi Nasıl Boyanır Ustasından Öğren
 6. Ev İç Kapı Boyama Nasıl Yapılır Ustasından Öğren
 7. Duvar Çatlağı Nasıl Kapatılır, Kesin Çözüm Önerileri
 8. Kabarmış Duvar Nasıl Boyanır, En İyi Çözüm Önerileri
 9. Kabaran Tavan Nasıl Boyanır, En İyi Tavan Boyası Hangisi?
 10. Amerikan Kapı Nasıl Boyanır, En İyi Kapı Boyası Hangisi?

Cevap bırakın

error: Content is protected !!