Yağlı Boyalı Kapılar Nasıl Temizlenir Kapı Temizliği

Yağlı Boyalı Kapılar Nasıl Temizlenir Kapı Temizliği

Yağlı boyalı kapılar nasıl temizlenir havaların iyice soğuması la birlikte artık gelenek olarak yaptığımız kış temizliği de başladı. Boya badanalar yapıldı, halılar yıkamaya gönderildi, camlar temizlendi, dolaplar düzenlendi, her şey tamamlandı ve sıra kapıların temizliğine geldi.

Peki Yağlı boyalı kapılar nasıl temizlenir? Bu işe ne kadar hakimiz. Yeteri kadar bilgimiz var mı yağlı boyalı kapıları doğru bir şekilde temizlemek için ve zarar vermeden nasıl temizlemeliyiz. Bu soruların ve daha fazlasının cevabını bu yazımızda fazlası ile bulabilirsiniz. Elimizden geldiği kadar size yardımcı olmaya çalışacağız şimdi konumuza dönecek olursak Yağlı boyalı kapılar nasıl temizlenir sorusunun cevabını bulmanın zamanı geldi.

Yağlı Boya Nedir ?

Yağlı boyalı kapılar nasıl temizlenir sorusunun cevabını öğrenmeden önce isterseniz yağlı boya nedir öncelikle Yağlı Boya hakkında biraz bilgi sahibi olalım. Yağlı Boya: Uygulaması çok zahmetli ve çok zor olan bir boya türüdür. Yağlı boyalar tiner bazlıdır ve tiner ile inceltilir. Bu tür ürünlere Tiner katıldığı için İnsan sağlığına zararlıdır ve çok kötü bir kokusu vardır. Uygunladı mekanlarda bulunan kişilere rahatsızlık verir. Bu yüzden yağlı boya uygulaması esnasında mekan iyice havalandırımalıdır, ve bu ağır kimyasal içeren ortamlara kesinlikle çocuklar sokulmamalıdır iyice havalandırılmadan önce.

Yağlı boya uygulandığı Yüzeyi çok parlak gösterir ve mükemmel bir silinme özelliğine sahiptir. Fakat yağlı boya uygulandığı yüzeylerinin nefes almasını engeller. Uygulandığı yüzeyler

  • Alçı macun

  • Alçıpan

  • Sıva, Beton, Tuğla

  • Demir Konstrüksiyonlar

  • Ahşap

Vb. her türlü yapı elemanlarının dış cephe ya da iç cephe yüzeylerinde koruyucu ve dekoratif olarak kullanılır. Yağlı boyalar özellikle kirlenme olasılığı çok yüksek olan yerlerde tercih edilir. Örneğin, okul, hastane, devlet dairesi gibi kamusal alanlarda kullanımı fazladır. Evlerde ise özellikle pastel yarı mat olanları tercih ediliyor. Ama artık yerini daha sağlıklı ürünler olan su bazlı saten boyalara bırakmış gibi gözüküyor.

Yağlı Boyalı Kapılar Nasıl Temizlenir

Yağlı boyalı kapılar nasıl temizlenir sorusunun cevabını almaya geldi artık sıra. Size önerimiz doğal yöntemleri tercih etmenizdir.

Yağlı boyalı kapıların temizliği çok kolay yapılan kapılardır. Bu tür kapıları kimyasal içerikli deterjanlarla da temizleyebilirsiniz.

Ancak bir sorun var yağ kesen deterjanlar kapı yüzeyini çizebilir. Bu nedenle doğal olan temizlik ürünleri en iyi temizleme yöntemidir.

Büyük bir kovanın içine yarı yarıya sirke ve su ekleyin. Bu karışım ile sünger ile kapıyı silin. Sildikten sonra kapıyı durulamanıza gerek yok, direk kurulayabilirsiniz.

Eğer Kapılar çok kirliyse yarım tatlı kaşığı bulaşık deterjanı ekleyerek kapılardaki çıkmayan lekeleri çıkartabilirsiniz.

 

Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın www.yesildekor.com

 

No Responses

Bir Cevap Yazın