Stropiyer Nasıl Boyanır, Stropiyer Boyama Teknikleri

Stropiyer Nasıl Boyanır  Stropiyer Boyama Teknikleri

Stropiyer nasıl boyanır  Son yıllarda yaygın olarak kartonpiyer yerine tercih edilen stropiyerler peki nasıl boyanıyor veya boyanıyor mu. Bilindiği gibi bu köpükten üretilen bir malzemedir ve hafif olduğu için genellikle çok tercih ediliyor. Uygulandığı mekanı kartonpiyer gibi kirletmiyor ve boyaması da pratik bir şekilde yapılıyor.

Bildiğiniz gibi kartonpiyer uygulandıktan en az bir hafta sonra boyana biliniyor oysa stropiyer yapıldıktan hemen sonra boyama işlemi yapılabilir. Geri sökmesi de bir o kadar kolay ve pratik bir üründür bu özellikleri sayesinde günümüz de yaygın olarak kullanılıyor. Özel yapıştırıcısı olmasına rağmen kullanıcılar şu soruyu merak ediyor stropiyer alçı ile yapıştırılır mı evet yapılabilir. Merak edilen diğer bazı konular ise Köpük neyle boyanır, Stropiyer duvara nasıl yapıştırılır, Kartonpiyer boyadan önce mi yapılır, Stropiyer köşeleri kaç cm kesilir, gibi soruların cevaplarını da bu makalemizin devamını okuduğunuz da öğrenebilirsiniz.

Stropiyer nasıl boyanır – Şimdi konumuza dönecek olursak stropiyer neyle boyanır ve nasıl boyama işlemleri yapılır. Bu işlemler iki aşamalıdır montaj ve boyama olarak adlandırabiliriz. Montaj işlemleri bittikten sonra öncelikle hangi boya türünü kullanacaksanız ilk olarak ona karar vermelisiniz. Örneğin Tavan boyası mı, Plastik Boya mı, yoksa Silinebilir su bazlı boya mı kullanmak istiyorsunuz öncelikle boya seçimi yapmalısınız.

Yeşil Dekor olarak bizim önerimiz kaliteli bir plastik boya kullanmanızdır ama tercih yine de sizindir. Daha sonra bir malzeme listesi hazırlanmalıdır. Yeşil Dekor olarak biz standart bir malzeme listesi oluşturduk ama siz malzeme alırken ne kadar bir alan boyama yapacağınızı ve nasıl bir yüzeyi boyama yapacağınızı belirtin. Hem doğru ürünü almış olursunuz hem de gereksiz yere fazla malzeme almamış olursunuz.

 

Stropiyer nasıl boyanır – Gerekli Malzemeler

 • Boya
 • Boya Fırçası
 • Zımpara
 • Alçı
 • Alçı Küreği
 • Spatula
 • Maskeleme Bandı
 • Naylon Branda
 • Temizlik Bezi
 • Boş Kap
 • Merdiven

Önemli: Uygulamayı, İş eldiveni, İş gözlüğü, Toz maskesi, ve İş elbisesi, kullanarak işlemleri yapın. Uygulama alanında mutlaka bir ilk yardım çantası bulundurun.

 

Stropiyer nasıl boyanır

Stropiyer nasıl boyanır – Uygulamaya ilk olarak alandaki eşyaları uygun bir yere toplayarak ve üzerlerini kapatarak başlayın. Sonra yerleri de naylon branda ile kaplayın uçlarını maskeleme bandı ile yapıştırın toplama ve kapatma işlemleri bittikten sonra boyama işlemlerine başlayabilirsiniz. İlk olarak boyanızı temiz boş bir kaba dökün ve homojen bir hale gelinceye kadar karıştırın uygun oranda inceltin ve artık boyamaya başlayabilirsiniz.

Öncelikle birinci kat boyayı fırça yardımı ile uygulayın daha sonra kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra stropiyer de yoklama işleri varsa alçı ile yapın ve kuruma süreci bittikten sonra zımpara uygulayın ve yüzeyin tozunu alın. Sonra ikinci kat boyayı sürün ve son kontrolleri yapın boya kapatmamış sa üçüncü kat boyayı sürün ve uygulamayı tamamlayın.

Biz Kimiz

Yeşil Dekor olarak Hızlı, Güvenilir, Profesyonel ve Kaliteli Hizmetler Sunmaktayız. Yeşil Dekor işinin Ehli ve Uzmanı Ustalar ile çalışarak, Müşteri Memnuniyetini en üst seviyede tutmak için büyük gayret gösteriyoruz. Sizde sıra dışı bambaşka yüksek kaliteli bir Dekorasyon hizmeti almak istiyorsanız. Bizimle İletişime geçerek daha Modern daha Trend ve daha Şık Duvarlara sahip olabilirsiniz. Hızlı iletişim hattı 0532 574 86 01

Yeşil Dekor ile Mutlu ve Huzurlu Evler

Huzurlu ve mutlu bir eve yada ofise kavuşmanı en kısa yolu. Modern Şık Trend ve Güzel Duvarlara sahip olmaktan geçiyor. Bunun farkında ve bilincinde bir Dekor Firması olarak. Size Huzur ve Mutluluk veren Evleri ve Ofisleri Renklendirmek amacı ile tüm gayemizle çalışıyoruz. Yeşil Dekor olarak O Huzurlu ve Mutlu Eviniz için yalnızca bir telefon kadar uzağınızdayız.

Cevap bırakın

error: Content is protected !!