Simli Boya Nasıl Yapılır, Simli Boya Uygulama Teknikleri

Simli Boya Nasıl Yapılır  Simli Boya Uygulama Teknikleri

Simli boya nasıl yapılır duvarlarınızda biraz canlılık ve hareket istiyorsanız. Son yıllarda trend uygulamalardan biri olan simli duvar boyası yapabilirsiniz. Uygulandığı duvar yüzeyinde küçük parıltılar yaparak mekana canlılık kazandıran simli boyalarla sizde kendi evinizi veya ofisinizi renklendirebilirsiniz. Simli duvar boyası kullananlar bilirler simli boyalar evin tüm atmosferini değiştirir. Bu özel uygulamayı yapmanın iki yolu vardır birincisi yapı marketler de hazır satılan ürünlerle yapmak.

Bir diğer yolu ise uygulamada kullanılacak malzemeleri tedarik ederek kendiniz hazırlayıp duvara uygulayabilirsiniz. Bu uygulamadan daha iyi sonuç olmak istiyorsanız Yeşil Dekor olarak size önerimiz hazır satılan simli boyaları tercih etmenizdir. Ama karar sizindir dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Öncelikle hazır olanları nasıl kullanacağınızı anlatalım.

Simli boya nasıl yapılır İlk olarak eğer duvarlara boya uygulaması yapacaksanız öncelikle boyama işlemlerini bitirmiş olmalısınız. Çünkü simli boyalar bitmiş yüzeylere uygulanır. Simli boyayı uyguladıktan sonra üzerine herhangi bir boya uygulayamazsınız. Eğer uygularsanız yüzeydeki tüm sim parıltıları yok olacaktır onun için tavan ve duvarların boyama işlemi bittikten sonra sim uygulamasına başlamalısınız. Sim uygulaması için ihtiyacınız olacak malzemeler.

 

Simli Boya Uygulama Teknikleri

 • Simli Boya
 • Rulo
 • Fırça
 • Maskeleme Bandı
 • Naylon Branda
 • Maket Bıçağı
 • Boş Temiz Kova
 • Merdiven
 • Boya sırığı
 • Temizlik Bezi

Simli boya nasıl yapılır kullanılacak malzemeler alındıktan sonra işe mekanı uygulamaya hazır hale getirmekle başlamalısınız. Öncelikle odadaki küçük eşyaları başka bir odaya almalısınız. Daha sonra büyük eşyaları ise ortaya toplayıp üzerlerini ince naylon branda ile örtüp kuruma altına almalısınız. Ayrıca tüm zemini de kirlenmemesi için kalın naylon branda ile kapatıp. Uçlarını süpürgelikle birlikte maskeleme bandıyla bantlamalısınız.

Eşyaları ve yerleri branda ile kapattıktan sonra batmasını istemediğiniz kapı kenarlarını ve pencere kenarlarını da maskeleme bandı ile kapatmalısınız. Daha sonra simli boyayı temiz boş bir kovaya döküp karıştırmalısınız. Boyanın kovasının üzerini okuyarak boyanın kullanıma hazır olup olmadığını bilmelisiniz.

Eğer kullanıma hazır bir boya değilse o zaman üzerinde yazan oranlar da inceltmelisiniz. Boyayı hazırladıktan sonra rulo ve fırça ile duvara bir kat olarak uygulayın. Fakat duvar yüzeyindeki simler size yetersiz görünüyorsa ikinci katıda uygulayabilirsiniz. İşte hazır simli boyayı uygulamak bu kadar pratik ve kolay.

Hazır simli boya olarak size önereceğimiz markalar.

 1. Alligator Simli Şeffaf Boya
 2. Polisan Cosmetika Sim

Simli Boya Nasıl Hazırlanır

Simli boya nasıl yapılır Eğer kendiniz simli boyayı hazırlamak ve uygulamak istiyorsanız öncelikle tavanların boyasını yapmalısınız. Daha sonra duvarların birinci kat boyasını da bitirmelisiniz. Duvarların ilk kat boyaması bittikten ve kuruduktan sonra ikinci kat boyamaya başlamadan önce boyanıza sim katmalısınız. Boyanın hepsini bozmamak için temiz bir kovaya yeteri kadar boya alıp doğru oranda inceltmelisiniz.

İnceltme oranlarını boyanın kendi kovasının üzerini okuyarak öğrenebilirsiniz. Boyayı hazırladıktan sonra içerisine bir miktar sim atıp tekrar karıştırmalısınız. Simi ne kadar katacağınız tamamıyla sizin tercihinize kalmış. Bir miktar sim kattıktan sonra küçük bir alanda deneme yapmalısınız.

Eğer sim size az gözüktüyse bir miktar daha ekleyip uygulamaya başlayabilirsiniz. Hazırladığınız simli boyayı rulo ve fırça ile duvar yüzeyine uygulayabilirsiniz. Daha iyi sonuçlar almak istiyorsanız kaliteli boyaları tercih etmelisiniz. Bu yazımızda size Simli boya nasıl yapılır anlatmaya çalıştık umarız size faydalı bir içerik olmuştur. 

 

YEŞİL DEKOR Profesyonel Dekorasyon ve Tasarım Uzmanı

Başlıca Hizmetlerimiz: Boya Badana, Dekoratif Boya, Efekt Boya, Sedef Boya, Brüt Beton Görünümlü Sıva, Dekoratif Pamuk Duvar Kaplama, Duvar Kağıdı, Alçı Boya , Özel Fonksiyonel Boyalar, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, İç & Dış Cephe Isı Yalıtımı, Mantolama, Uygulamaları Hizmeti Sunmaktayız. Hızlı, Güvenilir, Profesyonel, İşinin Uzmanıyesildekor.com Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!