Sedef Boya Desenleri ile Nasıl Uygulama yapılır

Sedef Boya Desenleri ile Nasıl Uygulama yapılır

Sedef boya desenleri ile duvar yüzeyine nasıl uygulama yapılır. Son yıllarda trend olan desenli boya uygulamaları günümüzde birçok kullanıcı tarafından tercih edilmeye başlandı. Uygulandığı duvar yüzeyine farklı bir görünüm kazandıran bu dekoratif boya uygulamasını sizde kendi evinize uygulayarak evinizin tüm atmosferini değiştirebilirsiniz.

Yapılacak dekoratif boya uygulamasının sağlam ve uzun ömürlü olması için uygulamada kullanılacak boyanın kaliteli olması gerekmektedir. Ayrıca kaliteli boya kullanımı size uygulama kolaylığı da sağlayacaktır. Yeşil Dekor olarak her zaman müşterilerimize önerimiz kaliteli ürün kullanmalarından yanadır.

 

Sedef Boya Desen Çeşitleri

Bilindiği üzere dekoratif boyaların birçok desen çeşidi vardır. Desen uygulamaları 2 farklı yöntemle duvar uygulanır. Birinci yöntem dekoratif boya makinesi ile boya duvar yüzeyine transfer edilerek uygulanır. İkinci yöntem ise dekoratif boya aparatı ile duvar yüzeyine baskı yaparak boya duvara uygulanır.

Ayrıca baskı yönteminde iki farklı uygulama yapılıyor. Birinci uygulama şekli için tüm duvara önce sedef boya 2 kat uygulama yapılır. Yapılan uygulama kuruduktan sonra duvara önce sedef uygulanır sonra kurumadan dekoratif boya aparatı ile duvara istenilen desen verilir.

İkinci uygulama şeklinde ise önce duvar normal mat duvar boyası ile 2 kat boyanır. Boya uygulaması kuruduktan sonra istenilen renkte sedef boya ile duvara aparatla desen verilir. Bu uygulama boya üstü sedef boya uygulaması denir.

 

Sedef Boya Çeşitleri

Sedef dekoratif boyalar kendi içinde 3 gruba ayrılır. Birinci çeşidi en sık kullanılan İnce dokulu sedef boyalardır. İnce dokuluyu Desenli Rulo, Fırça, ve Uygulama Aparatı ile duvara uygulaması yapılıyor. İkinci çeşidi ise kalın dokuludur kalın dokulu sedefi ise dekoratif mala ile duvara uygulanıyor. Üçüncü çeşidi ise kumlu sedef kumlusu ise fırça ile duvara uygulanır.  

 

Sedef Boya Nasıl Uygulanır

İnce doku Sedef boyayı 3 farklı yöntemle duvara uygulama yapıla bilinir. Birinci uygulama yöntemi için önce duvar istenilen bir renkte düz boya ile iki kat boyanır. Sonra baskı aparatı ile sedef boya duvara uygulanır ve uygulama tamamlanır.

İkinci uygulama yöntemi duvar 2 kat sedef boya ile boyanır ve kuruduktan sonra bir kişi duvara sedef uygularken bir kişide uygulama aparatı ile duvara desen uygulaması yapar. Üçüncü uygulama yönteminde ise duvar boyandıktan sonra dekoratif boya rulosu ile boya kuruduktan sonra boyanın üzerine uygulama yapılarak sedef boya uygulaması yapılır.

Kalın doku sedef boya uygulaması dekoratif mala ile yapılır. Önce duvar yüzeyine bir kat sedef uygulanır kuruduktan sonra ikinci kat uygulama yapılır. İkinci kat uygulama yapılırken boya kurumadan mala ile istenilen desen duvara verilir ve uygulama tamamlanır.

Kumlu sedef boyada ise dekoratif fırça ile duvara uygulama yapılır. Önce duvardaki tamirler yapılır ve yüzeydeki pürüzler giderilir. Daha sonra dekoratif fırça ile kumlu sedef boya duvara istenilen şekilde uygulanır. Kumlu sedef boya uygulaması isteğe bağlı olarak 1 veya 2 kat uygulama yapıla bilinir.

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!