Plastik Sandalye Nasıl Boyanır? Sandalye YENİLEME

Plastik Sandalye Nasıl Boyanır? Sandalye YENİLEME

Plastik sandalye nasıl boyanır? Günümüzde boya sektörünün gelişmesi ile birlikte artık neredeyse tüm yüzeyler boyanabilir. Bu yazımız da plastik yüzeylerin nasıl boyanması gerektiğini ve hangi boyaların kullanılması gerektiğini anlatacağız.

Plastik yüzeyler diğer yüzeylere göre boyanması en zor olan yüzeylerden biridir. Bu nedende dolayı uygulamada kullanılacak boyanın çok kaliteli ve dayanıklı olması gerekmektedir. Aynı zaman boyama işlemlerinin de doğru uygulanması gerekmektedir. İşlemlere başlamadan önce bir malzeme listesi oluşturulmalıdır.

 

Plastik Sandalye Boyamak İçin Malzemeler

  • Boya
  • Cila
  • Astar
  • Rulo
  • Fırça
  • Temizlik Bezi
  • Koruma Örtüsü
  • Maskeleme Bandı

 

Plastik sandalye YENİLEME

Malzemeleri tedarik ettikten sonra işlemlere uygulama için kendinize bir alan belirleyerek başlamalısınız. Sonra bu alana koruma naylonu yayarak bu alanda uygulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Sandalyenizi uygulama alanına aldıktan sonra ilk olarak temizlemelisiniz.

Boyanın yüzeye daha iyi tutunması için yüzeyin tozdan ve kirden arındırılmış olması gerekiyor. Sandalyeyi temizledikten sonra kurumasını bekleyin ve daha sonra uygulamaya astar boya başlayın.

Plastik sandalye nasıl boyanır

Plastik sandalye Boyama teknikleri

Plastik yüzeyler çok parlak olduğu için boya uygulamadan önce parlak yüzey astarı uygulayın. Parlak yüzey astarını tek kat olarak rulo veya fırça ile uygulayabilirsiniz. Astar boya uyguladıktan sonra bir gün uygulamaya ara verin sonra devam edin.

Astar boya uyguladıktan ve kuruduktan sonra artık boya uygulamasına başlayabilirsiniz. Boyanız eğer uygulamaya hazır bir ürün değilse önce boyanızı incelterek işe başlamalısınız. Boya Nasıl İnceltilir yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

 

Plastik Sandalye Nasıl Boyanır?

Boyayı hazırladıktan sonra fırça ve rulo kullanarak birinci kat boya uygulamasını yapın. Sonra ikinci kat için kurumaya bırakın. Birinci kat boya kuruduktan sonra yine aynı şekilde ikinci kat boyayı uygulayın. Eğer boyanız ikinci katta da kapatmadıysa 3-4 kat boyada uygulayabilirsiniz.

Boyama uygulaması bittikten sonra bir gün ara verin ve sonra Cila uygulaması yapabilirsiniz. Yaptığınız boya uygulamasının daha sağlam ve uzun ömürlü olması için kesinlikle cila yapmanızı öneririz.

Cila uygulaması da yine boya uygulamasında olduğu gibi uygulanır. Fakat cila uygulamasını fırça ile yapmanızı tavsiye ederiz. Cila uygulamasını 2 kat olarak ve katlar arası kuruma süresini bekleyerek yapmaya özen gösterin. Tüm soru ve görüşleriniz için bize yorum kısmından yazabilir ve ya 0532 574 86 01 arayabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!