Lake Dolap Nasıl Boyanır Lake Dolap Boyama Teknikleri

Lake Dolap Nasıl Boyanır  Lake Dolap Boyama Teknikleri

Lake dolap nasıl boyanır lake dolap boyamak uzmanlık isteyen bir iştir. Bu tür zor uygulamaları işinin ehli ustaların yapması daha sağlıklı olur. Lake dolap boya uygulamasına ilk önce itinalı bir zımpara uygulaması ile başlanmalıdır. Lake boya uygulaması. Zımpara işlemi, Yüzey dolgusu, Zımpara, Macun uygulaması, Zımpara, Astar boya, Boyama uygulaması, Son kat boyama işlemi, Cilalama ve parlatma, Rötuş ve temizlik uygulamasından oluşur.

 

Lake Dolap Yüzeyi Hazırlama

Lake boyada yüzey dolgusu yapılırken, kullanılan malzemeler eğer sunta ise lake emaye dolgu macunu çekilmeli ve daha sonra zımparalanmalı. Fakat eğer malzeme MDF ise poliüretan koruyucu astar boya ile dolgulanmalıdır. Lake dolaba dolgu uygulaması yapıldıktan sonra kuruması için uygulamaya en az 24 saat ara verilmeli. Dolap yüzeyinde hala kalan bozuk kırık ya da ezik gibi yerler varsa eğer macunla yoklama uygulaması yapılıp düzeltilmeli.

 

Lake Dolap Astar Uygulaması

Daha sonra tekrar zımpara uygulaması yapılır ve selülozik koruyucu astar boya ile tüm dolap yüzeyi tek kat olarak astarlanır. Astar uygulamasından sonra hafif zımpara yapılır eğer gerekiyorsa tekrar yoklama macun yapılır. Yapılan yoklamalar kuruduktan sonra zımpara yapılır ve tüm dolap yüzeyinin tozu alınır ve sonra boyama uygulamasına başlanılır.

 

Lake Dolap Boyama Uygulaması

Bu uygulama son kat boyama işlemlerinin ilk basamağıdır. Bu işlemde beyaz boya uygulanır ve uygulamaya kuruması için ara verilir. Daha sonra ise pürüz alma işlemine geçilir ve zımpara ile dikkatli bir şekilde pürüzler kırılır. Bu uygulamanın ardından son kat boyama uygulamasına geçilir. Son kat boyama uygulamasında poliüretan son kat beyaz boya veya akrilik son kat beyaz boya kullanılır. Dolap yüzeyine bir kat boya uygulanır ve pürüz kırma işlemi yapılarak cilalama ve parlatma uygulamasına geçilir. Son olarak uygulamaya rötuş ve temizlik ile dibi çıkma gibi sorunlar giderilir. Tüm dolap yüzeyi temizlenir ve lake dolap boyama uygulaması tamamlanır.

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!