Kumlu Sedef Boya Nasıl Uygulanır? Dekoratif Boya

Kumlu Sedef Boya Nasıl Uygulanır? Dekoratif Boya

Kumlu sedef boya uygulamaları son zamanlarda trend dekorasyon uygulamaları arasında olmaya başladı. Uygulandığı duvar yüzeyine bambaşka bir görünüm kazandıran dekoratif boyalar artık dekorasyonun vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. Yeşil dekor kumlu sedef ile boyanmış şık ve zarif görünümlü duvarlarınız ile evinize hak ettiği özeni gösterin.

Bu yazımızda size son zamanlarda hızla yükselen dekoratif boya uygulamaları arasında olan kumlu sedef uygulamaları ve uygulama teknikleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Sizde evinizde kumlu sedefin modern hatlara sahip doku ve renkleri ile evinizde çağdaş bir stil yaratmak için bu içeriğimizi sonuna kadar okumanızı öneririz.

Sedef boyaları kendi içinde 3 gruba ayırabiliriz. İnce dokulu dekoratif sedef boya, Kalın dokulu dekoratif sedef  boya, ve dekoratif kumlu sedef boya olmak üzere. Bu makalemizde sadece kumlu olan çeşidi ile ilgili bilgileri ve nasıl uygulama yapılması gerektiğini anlatacağız.

 

Kumlu Sedefli Boya

Öncelikle evinizi ya da ofisinizi Kumlu sedefli boya uygulaması yapmaya karar verdikten sonra. İzlemeniz gereken adımlar şunlardır ilk olarak boya markasına ve rengine karar vererek işe başlamalısınız. Özellikle boya markası seçmenizin önermemin başlıca sebebi. Kaliteli bir boya kullanırsanız hem size uygulama kolaylığı sağlayacak hem de yapacağınız uygulama sağlam ve kaliteli olması içindir.

Renk seçeneği olarak en çok satılan renkleri hazırda bulabilirsiniz. Ayrıca renk kartelasından beğendiğiniz renkte de renk makinesinden ayarlatma şansınız var. Marka ve renk tercihinden sonra uygulamada kullanacağınız malzemelerin bir listesini hazırlamalısınız. Yesildekor.com olarak biz bir malzeme listesi hazırladık bu listeye bakarak sizde kendi listenizi oluşturabilirsiniz.

 

Kumlu Boya Uygulaması İçin Gerekli Malzemeler

  • Kumlu sedef boya
  • Astar boya
  • Dekoratif boya fırçası
  • Maskeleme bandı
  • Zemin örtüsü
  • Boya rulosu
  • Boya fırçası
  • Zımpara

 

Kumlu Boya Uygulaması

Öncelikle uygulama yapılacak odayı uygulamaya uygun hale getirin. Sonra yerleri ve eşyaları koruma örtüsü ile kaplayın. Sonra tüm duvar yüzeyine zımpara uygulayın ve tozunu alın. Sonra duvara astar boya uygulayın ve astar uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin. Astar uygulamasını tek kat uygulayın.

Kumlu sedef boya uygulaması için önce boyayı iyice karıştırın ve duvara vermek istediğiniz desene göre uygulamaya duvarın bir köşesinde başlayarak duvar bitene kadar ara vermeden uygulamayı yapın. 2 kişi olarak uygulama yapılmasını öneririz. Uygulamayı tek kat ya da isteğe bağlı olarak çift kat yapabilirsiniz.

İlk defa bu uygulamayı yapacaksanız küçük bir alanda deneyerek elinizi alıştırabilirsiniz. Sedefli boya uygulaması çok dikkat ve özen isteyen bir uygulamadır. Şimdiden başarılar diliyoruz.

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!