Kestirme Nasıl Yapılır Mükemmel Bir Kestirme Yapmanın Püf Noktaları

Kestirme Nasıl Yapılır Mükemmel Bir Kestirme Yapmanın Püf Noktaları

Kestirme Nasıl Yapılır Kusursuz bir yüzey için nasıl ‘kestirme’ yapacağınızı öğrenin. Duvarlarınızı ve tavanınızın iki farklı renge boyayacaksanız. Kusursuz bir yüzey görünümü elde etmek için köşelerde muazzam bir şekilde ‘kestirme’ yapmanız gerekecektir. Kestirme işlemi kapı kenarları pencerelerin, süpürgeliklerin ve diğer.  Ahşap parçaların çevresini boyarken de Yapılır. En iyi yüzey görünümü sonuçları için adım adım kılavuzumuzu takip edin. 

Kestirme Nasıl Yapılır İlk olarak açılı, 3 numara bir fırçaya ihtiyacınız olacak. Fırçanı Sapını kıllara yakın bir noktadan bir kalem tutar gibi kavrayın ve fırçanın uzun kenarı duvara paralel olacak şekilde dikey olarak tutun. Fırçanın kılların üçte biri girecek şekilde doğrudan boya kabına  batırın ve hafifçe vurarak fazla boyayı fırçadan geri kaba dökün.  

(Not: açık boya kutusunun etrafına lastik bir bant takın – bunu fazla boyadan kurtulmak için fırçanızı temizlemek amacıyla kullanabilirsiniz).  Kestirme Nasıl Yapılır Eğer dikey bir hat için kestirme yapacaksanız (duvarların ve tavanların birleştiği yer gibi) köşelerin birleştiği yerden yaklaşık 5 cm mesafeden boyamaya başlamanızı tavsiye ederiz. 

 

Kestirme Nasıl Yapılır

Kestirme Nasıl Yapılır Duvar bitene kadar aşağı doğru tek bir darbe ile boyayın – bu boyanın kıllardan itilmesine de yardımcı olacaktır ve fırçanın üzerinde kayması için de pürüzsüz bir yüzey görünü mü oluşturacaktır. Kestirme Nasıl Yapılır Eğer yatay bir hat için kestirme yapacaksanız (duvarların ve süpürgeliğin birleştiği yer gibi misal) yukarıda anlatılan tekniği aynen kullanın ancak boya fırçasını düzgün, yatay şeritler üzerinde hareket ettirmeye özen gösterin. Duvar yüzeyi üzerinde ıslaktan kuruya doğru uygulayın ve boyalı alanlar üzerinden nazikçe geri çekerek fırça izlerini ve darbelerini yok edin. 

Mümkün olduğunca düzgün hatlar elde etmek için, her defasında fırçaya çok az bir miktar  boya alarak kısa hamlelerle boyamanızı tavsiye ederiz. Kestirme Nasıl Yapılır Elinizin titretmemeye çalışın ve yumuşak dokunuşlarla boyayı uygulamaya çalışın. Fırçayı eğer duvara bastırırsanız çok sinir bozucu boya damlaları ile karşılaşabilirsiniz. Kestirme yapmakta zorlanıyorsanız ve yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız. Boya uygulaması yaptığınız yerlerin kenarına maskeleme bandı yapıştırın. 

 

Mükemmel Bir Kestirme Yapmanın Püf Noktaları

 Unutmayın, sadece düşük yapışkanlı kağıt bantları kullanmalısınız (bunu herhangi bir nalburdan satın alabilirsiniz) Not: Bandı boya kurumadan önce bandı sökmelisiniz. Bu sayede boya kururken bandın altındaki yüzeye sızmaz ve bu sayede söktüğünüzde maskelenmemiş alandaki boyaları da sökmezsiniz. Unutmayın, kestirme tekniğinde uzmanlaşmanız birkaç uygulama gerektirebilir ama sonuçları kesinlikle denemeye değer olduğunu gösteriyor. Kestirme Nasıl Yapılır Tavan diplerinde birleşme yerlerinde işleme başlamadan önce güveninizi kazanmak için ilk olarak bir köşede veya sunta parçası üzerinde pratik yapmayı deneyin. Pratik yapmak size cesaret verir ve  mükemmele taşır! 

 

Köşeler Pürüzsüz Kestirme Nasıl Yapılır

Fırçanıza boya koymak ve boyamaya başlamak için köşeye yapıştırmak doğaldır. Ancak, yayılmasının zor olduğu köşede çok fazla boya olacak. Bunun yerine, boyanın iç köşelerinden yaklaşık 4 ila 6 inç uzanmaya başlayın ve sonra boyayı fırça ile köşeye geri yayın. İç köşelerde aşırı boya birikmesi olmadan güzel ve pürüzsüz bir boya işi elde edersiniz. Hızlı, doğru maskeleme Bant numarası. 

Mükemmel maskelemenin anahtarı, bandı düz ve duvara sıkı tutmaktır. İşte işi kolaylaştırmak için bir ipucu. Kalıba yaklaşık 6 inç bant yapıştırın. Ardından, bant rulosu duvara doğru sıkıca tutulurken, yaklaşık 6 inç bant açın.Bandın bu kısmı sıkışana kadar ruloyu aşağı döndürün ve işlemi tekrarlayın. bant rulosunu duvara yaslamak. Bu tekniğe hakim olmak biraz pratik gerektirir, bu yüzden pes etmeyin. Bu şekilde bantlamayı öğrendiğinizde, hızınız  çarpıcı biçimde artacaktır.

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!