Kahverengi Kapı Beyaza Nasıl Boyanır Ustasından Öğrenin

Kahverengi Kapı Beyaza Nasıl Boyanır Ustasından Öğrenin

 

Kahverengi kapı beyaza nasıl boyanır eskimiş yıpranmış veya yeni ama renginden hoşlanmadığınız kahverengi be tüm koyu renklerdeki kapılarınızı nasıl beyaza dönüştüreceğinizi anlatacağız bu yazımızda. Bilindiği üzere koyu renkteki bir eşyayı beyaza çevirmek oldukça zor ve zahmetli bir uygulamadır. Fakat bu yazımızda size vereceğimiz püf noktalar ve yüzeye uygun ürün önerileri sayesinde zorlanmadan bu uygulamayı yapmanız için size yardımcı olmaya çalışacağız.

Öncelikle tabii ki bir malzeme listesi oluşturarak işe başlamalıyız bunun için size önereceğimiz ürünleri kullanıp kullanmamak tamamıyla size kalmış. Yesildekor.com olarak size önerimiz yapacağınız boya uygulamasından iyi sonuç almak istiyorsanız ve sağlam kaliteli olmasını istiyorsanız önerilerimizi dikkate almanızı tavsiye ederiz. Şimdi gelelim Kahverengi kapı beyaza nasıl boyanır uygulama için gerekli malzeme ve ürün listesini alt kısımda bulabilirsiniz.

Kapı Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

 • Ahşap Macunu
 • Zımpara
 • Parmak Rulo
 • 2 No Kestirme Fırçası
 • Astar Boya : Dyo Kiv Astar
 • Son kat Ahşap Boyası Marshall Pastel Yarı Mat
 • Maskeleme Bandı
 • Zemin Örtüsü
 • Temizlik Bezi
 • Maket Bıçağı
 • Tiner
 • Spatula ve Macun Küreği
 • Tornavida

Malzeme listesini hazırladıktan ve tedarik ettikten sonra öncelikle kapıları uygulamaya hazırlamakla işe başlamalısınız. Tornavida yardımı ile kapı kollarını sökebilir veya maskeleme bandı ile kapatabilirsiniz tamamıyla size kalmış. Camlı kapıların cam bölümlerine boya bulaşmaması için maskeleme bandı kullanarak kapatın. Yerlere boya bulaşmaması için zemine koruyucu branda serin ve kalkmaması için kağıt bantla uçlarını yapıştırın. Ön hazırlık işlemlerini tamamladıktan sonra artık işe koyulmanın zamanı geldi.

 

kahverengi-kapi-beyaza-nasil-boyanir

kahverengi-kapi-beyaza-nasil-boyanir

kahverengi-kapi-beyaza-nasil-boyanir

kahverengi-kapi-beyaza-nasil-boyanir

Kahverengi Kapı Beyaza Nasıl Boyanır

Önce eğer kapılarda macun gereken bölümler varsa öncelikle buraları raspa yapın ve macun uygulayın. Eğer yoksa bu işlemi atlayabilirsiniz. Süreceğiniz boyanın yüzeye daha iyi tutunması için tüm kapı yüzeylerini zımpara yapın ve fırça temizlik bezi ile tozunu alın. Zımpara için 120 no zımpara kullanabilirsiniz. Zımpara yapmadan kapı boyama kesinlikle önermiyoruz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık astar boya uygulanasına başlayabilirsiniz.

 

Kahverengi Kapıyı Beyaza Boyama

Astar boyayı inceltme oranına uygun olarak inceltin burada bir ölçüm vermiyoruz çünkü her boya firmasının boya kalitesi ve inceltme oranları değişmektedir. Astarı uygulamaya hazır hale getirdikten sonra fırça ve parmak rulo ile kapılara uygulayın. Uygulama yaparken yüzeye fazla boya yüklemeden ve çok iyi tarama yaparak uygulamaya özen gösterin. Astar boya uygulama işlemlerini tamamladıktan sonra kuruması için uygulamaya 24 saat ara verin.

 

Kahverengi Kapı Beyaza Nasıl Boyanır

Astar boya kuruduktan sonra son kat ahşap boya uygulamasına başlayabilirsiniz. Boya uygulamasına başlamadan önce yine boyayı doğru oranda incelterek işe başlamalısınız. Boya uygulaması da astar boyada olduğu gibi yapılıyor. İyi ve pürüzsüz bir yüzey elde etmek istiyorsanız yüzeye boyayı eşit oranda yaymaya ve fazla boya yüklememeye dikkat ederek birinci kat boya uygulamasını tamamlamalısınız.

Birinci kat boya işlemleri bittikten sonra ikinci kat uygulama için boyanın kurumasını beklemelisiniz. Yaklaşık 5-6 saat sürebilir boyanın kuruması tahmini olarak. Daha sonra son kat boyayı uygulayarak kahverengi kapılarınızı beyaza dönüştürebilirsiniz. Boyanın kuruma süresi 24 saattir tam kuruma bir hafta sürebilir. Soru ve görüşleriniz için bize yazabilir ve 0532 574 86 01 nolu numaradan ulaşabilirsiniz.  

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!