Kabaran Tavan Nasıl Boyanır, En İyi Tavan Boyası Hangisi?

Kabaran Tavan Nasıl Boyanır, En İyi Tavan Boyası Hangisi?

Kabaran tavan nasıl boyanır birçok nedenden dolayı tavan boyasında ve sıvasında kabarmalar meydana gelir. Bu sıva kabarmalarını ve boya dökülmeleri birçok nedenden dolayı olabilir. Ama en önemli sebeplerden biri yanlış uygulama ve kalitesiz boya kullanılmasıdır. Tavanlarınızın bir daha kabarmasını istemiyorsanız kesinlikle kaliteli malzemeleri tercih etmelisiniz. Yeşil Dekor olarak size önerebileceğimiz en kaliteli tavan boyası markaları.

 • Marshall Boya
 • Polisan Boya
 • Alligator Boya
 • Dyo Boya
 • Filli Boya

Boya markasına karar verdikten son yapılması gerekenler bir malzeme listesi oluşturulmalı. Malzeme listesi hazırlarken ne kadar bir alana uygulama yapacağınızı bilmelisiniz ve o alana yetecek kadar malzeme almalısınız. Standart bir malzeme listesi hazırladık bu listeden ihtiyacınız olanları not alabilirsiniz.

 • Tavan Boyası
 • Macun
 • Saten Rulo
 • Kestirme Fırçası
 • Zımpara
 • Naylon Örtü
 • Maskeleme Bandı
 • Maket Bıçağı
 • Boş Kova
 • Ispatula
 • Boyacı Küreği
 • Merdiven
 • Temizlik Bezi

 

Malzeme listesini hazırladıktan ve tedarik ettikten sonra uygulamaya ilk olarak uygulama yapılacak alana ön hazırlık yapmalısınız. Bu işlem için küçük eşyaları başka bir odaya alın. Daha sonra ağır eşyaların üzerlerini boyacı örtüsü ile kapatın. Sağa sola gitmemesi için uçlarını maskeleme bandı ile sabitleyin.

 

Tavanda Boya Kabarması Nasıl Tamir Olur?

Toplama işlemi bittikten sonra işe tavandaki kabarık bölümleri ıspatula ile kazımakla başlayabilirsiniz. Tüm tavan yüzeyindeki kabarmış yerleri kazıdıktan sonra tüm yüzeyin tozunu alın. Daha sonra çok tozlu olan yerleri hafif ıslatıp fırça ile temizleyin. Bu işlemdeki amaç tavanın kabarık bölümlerindeki sağlam yüzeye ulaşmak böylece uygulayacağınız macun yüzeye daha iyi tutunacaktır.

Kazıma işlemi tamamlandıktan sonra kazınan yerlere macun ile tamir yapabilirsiniz. Tamirler için kullanıma hazır macun kullanabilirsiniz. Ya da kendiniz tamir harcınızı hazırlayabilirsiniz. Tamir yerleri 1 kat uygulama ile dolmayacaktır en az 2-3 kat macun uygulaması yapmalısınız. Macun uygulamasını tamamladıktan sonra kuruması için uygulamaya ara vermelisiniz.

Kabarmış Tavan Nasıl Boyanır

Tavan Yüzeyindeki tamir yerleri kuruduktan sonra zımpara yapılmalıdır. Bunun için yüzeye uygun numaralı bir zımpara kullanarak tamir yerleri ve diğer yüzey zımparalanmalıdır. Zımpara işlemini yüzeyde dairesel hareketler çizerek uygulanabilir. Zımpara işlemi tamamlandıktan sonra tekrar tüm yüzeyin tozu alınmalıdır. Daha sonra astar boya uygulamasına başlayabilirsiniz.

 

Tavan Boyası Nasıl Yapılır

Tavana astar boya veya tavan boyasını %40 incelterek astar yerine uygulayabilirsiniz. Astar boyayı hazırladıktan sonra rulo ve fırça ile yüzeye uygulayabilirsiniz. Daha sonra kuruma süresini beklemelisiniz. Tavan boyası uygularken önce avize etrafını ve dip köşeleri fırça ile boya uygulamalısınız. Daha sonra rulo ile bir köşeden başlayarak diğer köşeye kadar sırayla boya uygulaması yapmalısınız.

Tavanı boyarken 2 parça halinde boya uygulaması yapmalısınız ve atlama yapmamaya özen göstermelisiniz. Daha rahat boyamak için rulo mesafesini kısa tutmalısınız. Örneğin 1-1,5 metre aralıklarında ideal bir mesafedir. Birinci kat uygulama bittikten sonra 2 kat uygulama için kuruma süresini kesinlikle beklemelisiniz. Şimdiden bol şanslar.

 

yesildekor.com

Boya Badana & Dekorasyon Hizmeti

Boya Badana – Sedef Boya  – Dekoratif Boya – İtalyan Boya – Pamuk Sıva – Beton Sıva – Dekoratif Sıva – Cam Sıva  – Canlı Sıva – Fonksiyonel Boya – Duvar Kağıdı – Ses Yalıtımı – Yangın Yalıtımı – Su Yalıtımı – İç Dış Mantolama – Çatı – Elektrik – Tesisat – Parke Uygulama Hizmeti Vermekteyiz.  0532 574 86 01

 

Yeşil Dekor Profesyonel Boya Badana Uygulama Hizmeti

Satış ve Uygulama Desteği İçin>> dekorboyam.com

0532 574 86 01>> yesildekor.com

 

Ezber Bozan, Kesinlikle Okuması Gereken En İyi Yazılar Ve Yazarları

 1. Beton Bahçe Duvarı Nasıl Boyanır ve Gerekli Malzemeler
 2. Boya Badana Nasıl Yapılır İşin Ustasından Öğrenin
 3. Baskı Boya Nasıl Yapılır Sedef Boya Modelleri
 4. Köpük Nasıl Boyanır? İşin Ustasından Öğrenin
 5. Tv Ünitesi Nasıl Boyanır Ustasından Öğren
 6. Ev İç Kapı Boyama Nasıl Yapılır Ustasından Öğren
 7. Duvar Çatlağı Nasıl Kapatılır, Kesin Çözüm Önerileri
 8. Kabarmış Duvar Nasıl Boyanır, En İyi Çözüm Önerileri
 9. Kabaran Tavan Nasıl Boyanır, En İyi Tavan Boyası Hangisi?
 10. Amerikan Kapı Nasıl Boyanır, En İyi Kapı Boyası Hangisi?

Cevap bırakın

error: Content is protected !!