Halıfleks Nasıl Temizlenir Halıfleks Lekeleri Nasıl Çıkar

Halıfleks Nasıl Temizlenir Halıfleks Lekeleri Nasıl Çıkar

Halıfleks Nasıl Temizlenir diğer tür halılara göre temizlenmesi daha zor olan bir halı çeşididir. Halıfleks mekanın bütün zeminini kapladığı için ve duvardan duvara uzandığı için özellikle duvar diplerinde çok fazla toz toplanmaktadır. Halıfleks temizlerken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır.

Halıfleks Nasıl Temizlenir?

Halıfleks temizlemeye ilk önce yüksek emiş gücüne sahip bir süpürge ile halıfleksin üstünde biriken tozları çekmekle başlanmalıdır. Çünkü halıfleksi yıkanmak için ıslatıldığında halıfleksin üzerindeki tozların diplere doğru çökmesini önlemek gerekmektedir. Halıfleksi komple yıkamak yerine sadece silmek daha pratik ve mantıklı bir seçim olacaktır. Çünkü halıfleksler yere yapıştırıldığı için yıkanması zor olacaktır ve kurumasıda çok uzun sürecektir. Ayrıca bu işlemler yapıldığında halıfleks altındaki zeminde büyük ihtimalle zarar görecetir.

Halıfleks İçin Uygun Temizleyici

İllaki Halıfleksi yıkamak istiyorsanız profesyonel bir halı yıkama firmasından hizmet alabilirsiniz. Profesyonel yardım almak size çok maliyetli geldiyse eğer halı yıkama makineniz varsa bu işlemleri kendinizde evde uygulayabilirsiniz. Halıfleks temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir konu ise halı yüzeyin zarar vermeyen temizleyiciler kullanmaktır. Halı yıkamada kullanılacak en uygun malzemeler ise halılar için özel olarak üretilen halı şampuanlarıdır. Şampuan temin edilemediği durumlar da ise alternatif olarak sabun da kullanılabilinir. Uygun olmayan maddeleri kullanmak hem sizin cildinize hem de halıflekse büyük zararlar verecektir.

 Halıfleks Nasıl Temizlenir, Doğru Malzeme Seçimi

Halıfleks Nasıl Temizlenir silme işlemi tamamlandıktan yada yıkandıktan sonra ise halının arındırılması gerekmektedir. Eğer halınızı iyi bir şekilde arındırılmazsa çok farklı lekelele karşılaşa bilirsiniz. Bu durumda emeğiniz boşa gidecektir ve tekrar sil baştan başlamanıza sebep olacaktır. Bu can sıkıcı olaylarla karşılaşmamak için temizleme işlemine çok dikkat ederek yapmaya çalışın. Arıtmak işlemini su ve temiz bir temizlik bezi ile yapabilirsiniz. Halıyı temizlemek için bir fırça kullanacaksanız dişlerinin çok sivri olmamasında büyük fayda vardır. Dişleri çok fazla sivri olan bir fırça halının dokusuna zarar verebilir bu nedenle malzeme seçiminde dikkat etmelisiniz. Dokuya uygun ve kaliteli bilinir markaları tercih etmelisiniz.

Halıfleks Temizliinde Son İşlemler, Halıfleks Nasıl Temizlenir

Halıfleks Nasıl Temizlenir Halı temizliğinde fırça yerine bez tercih edecekseniz dikkat etmeniz gereken ilk önceliğiniz kullanacağınız bezin dokuya uygun olması ve temizlik bezi ve temiz olmasıdır. Mümkünse renksiz daha önce hiç kullanılmamış yada yeni satın alınmış temiz ve renksiz olması daha iyi olacaktır. Bir de silme işleminde kullandığınız bezle durulama işleminde kullanacağınız bezlerin ayrı olmasına da dikkat etmelisiniz. Halıfleks Nasıl Temizlenir Bezlerin dokuya uygun ve kaliteli markaların bezleri olmasına ve emici özelliği yüksek olan bezlerden olaması da işinizi kolaylaştıracaktır. Bu makalemizde elimizden geldiği kadarı ile Halıfleks temizliği hakkında bilgiler paylaştık umarız size faydalı olmuştur. Halıfleks Nasıl Temizlenir temizleme işleminde gereken bu hususlar dikkate alındığı takdirde halınızın üzerinde biriken mikroplardan kurtulmuş ve halınızın sizin istediğiniz gibi tertemiz olduğunu görecesiniz.

YEŞİL DEKOR Profesyonel Dekorasyon ve Tasarım Uzmanı

Başlıca Hizmetlerimiz: Boya Badana, Dekoratif Boya, Efekt Boya, Sedef Boya, Brüt Beton Görünümlü Sıva, Dekoratif Pamuk Duvar Kaplama, Duvar Kağıdı, Alçı Boya , Özel Fonksiyonel Boyalar, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, İç & Dış Cephe Isı Yalıtımı, Mantolama, Uygulamaları Hizmeti Sunmaktayız. Hızlı, Güvenilir, Profesyonel, İşinin Uzmanıyesildekor.com Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın

Bir Cevap Yazın