Fayans Nasıl Boyanır Fayans Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

Fayans Nasıl Boyanır  Fayans Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

Fayans nasıl boyanır evinizde ya da ofisinizde banyo, mutfak, ve zemin fayanslarınızı dilediğiniz renkte boyayabilirsiniz. Doğru bir şekilde fayans boyama uygulaması yapılırsa yepyeni ve dayanıklı bir yüzey elde etmek mümkün. Fayans boyama uygulaması için kaliteli ve dayanıklı boya ve diğer kullanılacak malzemeleri tercih edin.

Kaliteli malzemelerle daha iyi sonuçlar alırsınız ve fayans yüzeyleri daha dayanıklı ve sağlam olur. Boyama uygulaması için ilk yapmanız gereken renk seçimi yapmak ve uygulamada kullanılacak malzemeleri listeleyip tedarik etmekle başlayabilirsiniz. Biz sizin için bir malzeme listesi oluşturduk ama siz malzemeleri satın alırken ne kadar bir alanı yapacağınızı belirtin. Ürünleri nasıl bir yüzeyde kullanacağınızı da söyleyin.

 

Fayans Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

  • Akrilik Boya
  • Vernik
  • Parmak Rulo
  • Kestirme Fırçası
  • Toz Fırçası
  • Maskeleme Bandı
  • Maket Bıçağı
  • Temizlik Bezi
  • Boş Kap

Fayans Nasıl Boyanır Ön Hazırlık

Fayans boyama uygulaması için renk seçimi, malzeme listesi hazırlama, ve uygulamada kullanılacak malzemeleri tedarik ettikten sonra. İlk yapılması gereken yüzeydeki kir toz ve yağ varsa temizlenmeli. Daha sonra boyanın bulaşmasını istemediğiniz yerleri maskeleme bandı ile kapatın. Böylelikle batmasını istemediğiniz bölümleri koruma altına almış olursunuz. Ön hazırlıklar tamamlandıktan sonra boya uygulamasına başlayabilirsiniz.

 

Fayans Nasıl Boyanır Boyama İşlemleri

Boyama işlemlerine boyayı hazırlayarak başlayın. Boyayı iyice karıştırın ve geniş bir kaba dökün ürünün üzerini okuyun inceltilmesi gerekiyorsa firmanın belirttiği oranlarda inceltin gerekmiyorsa bu aşamayı geçin. Fayans boya işlemini parmak rulo ve kestirme fırçası ile yüzeye uygulayın.

Boyama uygulamasında aralarda boşluk kalmayacak şekilde ve boyayı yüzeye iyice yayın boyayı eşit şekilde yüzeye dağıtmaya çalışın. İlk kat boyama uygulaması bittikten sonra kuruması için işlemlere ara verin. Fayans yüzeyi kuruduktan sonra ikinci kat boyayı aynı şekilde uygulayın eğer ikinci kat da boya kapatmazsa üçüncü katı uygulayın gerekiyorsa dördüncü katı da uygulayabilirsiniz.

 

Fayans Nasıl Boyanır Vernik İşlemleri

Boyama işlemleri bittikten sonra sıra vernik uygulamasına geldi. Vernik uygulaması için kaliteli ve suya dayanıklı bir vernik tercih edilmeli. Kaliteli vernikler yüzeye daha iyi yapışır ve daha iyi tutunur böylelikle yüzey daha sağlam ve dayanıklı olur. Vernik uygulamasına ilk olarak verniği iyice çalkalayın ve bir geniş kaba dökün. Daha sonra önceden kullanılmamış temiz rulo ve fırça ile birinci katı uygulayın.

Vernik şeffaf bir ürün olduğundan uygulama yaparken aralarda boşluk kalmamasına ve atlama yapmamaya dikkat edin. Birinci kat vernik uygulaması bittikten sonra kuruması için işlemlere ara verin. Birinci kat vernik kuruduktan sonra ikinci katı uygulayın ve işlemleri sonlandırın fayans yüzeyleri kuruduktan sonra yepyeni fayanslarınızın keyfini sürün.

 

Biz Kimiz

Yeşil Dekor olarak Hızlı, Güvenilir, Profesyonel ve Kaliteli Hizmetler Sunmaktayız. Yeşil Dekor işinin Ehli ve Uzmanı Ustalar ile çalışarak, Müşteri Memnuniyetini en üst seviyede tutmak için büyük gayret gösteriyoruz. Sizde sıra dışı bambaşka yüksek kaliteli bir Dekorasyon hizmeti almak istiyorsanız. Bizimle İletişime geçerek daha Modern daha Trend ve daha Şık Duvarlara sahip olabilirsiniz. Hızlı iletişim hattı 0532 574 86 01

Yeşil Dekor ile Mutlu ve Huzurlu Evler

Huzurlu ve mutlu bir eve yada ofise kavuşmanı en kısa yolu. Modern Şık Trend ve Güzel Duvarlara sahip olmaktan geçiyor. Bunun farkında ve bilincinde bir Dekor Firması olarak. Size Huzur ve Mutluluk veren Evleri ve Ofisleri Renklendirmek amacı ile tüm gayemizle çalışıyoruz. Yeşil Dekor olarak O Huzurlu ve Mutlu Eviniz için yalnızca bir telefon kadar uzağınızdayız.

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!