Ev İç Kapı Boyama Nasıl Yapılır Ustasından Öğren

Ev İç Kapı Boyama Nasıl Yapılır Ustasından Öğren

 

Ev iç kapı boyama nasıl yapılır. Kapılar zamanla yıpranır ve boyaları sararmaya ve deforme olmaya başlar. Günümüzde yeni bir kapı yaptırmak hem çok maliyetli hem de çok zahmetli bir iştir. Bunun yerine kapılarınıza bakım yaparak yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Eski ev kapısı boyama uygulaması çok zor bir işlem gibi görünse de aslında işin tekniğini bilenler için bu uygulama keyiflidir. Yeşil Dekor olarak bu yazımızda en kolay ve en rahat kapıları nasıl boyayacağınızı anlatmaya çalışacağız. 

 

Eski Oda Kapıları Nasıl Yenilenir

Eskimiş ve yıpranmış kapılarınızı yenilemek için öncelikle boya rengine ve kullanacağınız markaya karar vererek işe başlamalısınız. Yeşil dekor olarak bizim size önerimiz eğer boya uygulamasından daha iyi sonuç elde etmek istiyorsanız kaliteli boya markalarını tercih etmenizi tavsiye ederiz. Marka ve renk tonuna karar verdikten sonra uygulamada ihtiyacınız olacak malzemelerin bir listesini önceden hazırlamalısınız. Sizin için bir liste hazırladık bu listeye bakarak ihtiyacınız olabilecek malzemeleri belirleyebilirsiniz. Ev iç kapı boyama için malzeme listesi oluşturarak işe başlayabilirsiniz.

 

Malzeme Listesi

 • Kapı Boyası
 • Astar
 • Parmak Rulo
 • Boya Fırçası
 • Macun
 • Maskeleme bandı
 • Zemin Örtüsü
 • Zımpara

 

Diğer kapıların nasıl boyanması gerektiğini öğrenmek istiyorsanız . Panel kapı nasıl boyanır makalemize göz atabilirsiniz.

Yardımcı Malzemeler

 • Macun Küreği
 • Ispatula
 • Tornavida
 • Maket Bıçağı
 • Boş Kap
 • Temizlik Bezi
 • İş Eldiveni
 • İş Gözlüğü
 • Toz Maskesi

 

İç Kapıların Nasıl Boyanacağını Öğrenin

Ev iç kapı boyama için bir malzeme listesi hazırladıktan sonra tüm ürünleri tedarik etmelisiniz. Malzemeleri yapı market ve ya nalburdan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Kapı boyama uygulamasına ilk olarak kapı kollarını sökerek ve ya maskeleme bandı ile korumaya alarak başlamalısınız. Boya yaparken yerlerin batmaması için zemin örtüsü ile yerleri kapatmanız gerekiyor. Ayrıca camlı kapıları daha rahat boyaya bilmek için maskeleme bandı ile camlı kısmı kapatabilirsiniz.

 

Kapıların üzerindeki aksesuarları da sökmeniz gerekebilir ya da bantla üzerini kapatabilirsiniz. Ön hazırlıkları tamamladıktan sonra işe kapıların hasar görmüş bölümlerini ahşap macunu ile tamir etmekle başlamalısınız. Tamir yoklama uygulaması bittikten sonra kuruması için uygulamaya bir süre ara vermeniz gerekiyor. Daha sonra tüm kapıları yüzeyini zımpara yapıp iyice tozunu almalısınız. Ev iç kapı boyama için artık her şey hazır.

 

Ev İçi Kapı Boyama

Boya uygulamadan önce astar kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer astar kullanmayı düşünmüyorsanız o zaman boyanın birinci katını biraz daha ince tutarak uygulama yapabilirsiniz. Ev iç kapı boyama için önce kapının bir kısmını boyamaya başlayın. İlk olarak kestirme yapmalısınız sonra geniş alanları parmak rulo ile tamamlayabilirsiniz. Daha verimli bir sonuç almak için boyayı eşit oranda kapıları yüzeyine yaymaya özen göstermelisiniz. Ayrıca fırça izlerini yok etmek içinde rulo ile üzerinden geçebilirsiniz. Uygulamayı iki kat olarak yapmalısınız ve katlar arası kuruma süresini beklemelisiniz. Tüm soru ve görüşlerinizi yorum kısmından yazarak ve ya bizi arayarak sorabilirsiniz.

yesildekor.com

Boya Badana & Dekorasyon Hizmeti

Boya Badana – Sedef Boya  – Dekoratif Boya – İtalyan Boya – Pamuk Sıva – Beton Sıva – Dekoratif Sıva – Cam Sıva  – Canlı Sıva – Fonksiyonel Boya – Duvar Kağıdı – Ses Yalıtımı – Yangın Yalıtımı – Su Yalıtımı – İç Dış Mantolama – Çatı – Elektrik – Tesisat – Parke Uygulama Hizmeti Vermekteyiz.  0532 574 86 01

 

Yeşil Dekor Profesyonel Boya Badana Uygulama Hizmeti

Satış ve Uygulama Desteği İçin>> dekorboyam.com

0532 574 86 01>> yesildekor.com

 

Ezber Bozan, Kesinlikle Okuması Gereken En İyi Yazılar Ve Yazarları

 1. Beton Bahçe Duvarı Nasıl Boyanır ve Gerekli Malzemeler
 2. Boya Badana Nasıl Yapılır İşin Ustasından Öğrenin
 3. Baskı Boya Nasıl Yapılır Sedef Boya Modelleri
 4. Köpük Nasıl Boyanır? İşin Ustasından Öğrenin
 5. Tv Ünitesi Nasıl Boyanır Ustasından Öğren
 6. Ev İç Kapı Boyama Nasıl Yapılır Ustasından Öğren
 7. Duvar Çatlağı Nasıl Kapatılır, Kesin Çözüm Önerileri
 8. Kabarmış Duvar Nasıl Boyanır, En İyi Çözüm Önerileri
 9. Kabaran Tavan Nasıl Boyanır, En İyi Tavan Boyası Hangisi?
 10. Amerikan Kapı Nasıl Boyanır, En İyi Kapı Boyası Hangisi?

Cevap bırakın

error: Content is protected !!