Duvar Boyası Nasıl Yapılır Uzmanından Boya Yapma Teknikleri

Duvar Boyası Nasıl Yapılır Uzmanından Boya Yapma Teknikleri

Duvar boyası nasıl yapılır. İşin ustasından badana boya yapmanın püf noktaları. Ev badanası zor bir iş gibi gözükse de. Badana boya işlemlerini çok daha kolay ve pratik bir hale getirmek sizin elinizde aslında. Bu yazımızda anlatacağımız teknikleri ve yöntemleri kullanarak artık badana yapmak bir kabus olmaktan çıkacak.

Sizde evinizi veya iş yerinizi ya da sadece bir odanızı boyamayı düşünüyorsanız. Bu içeriğimiz tam size göre yazılmış. Badana uygulamalarında en önemli faktör kaliteli ürünler kullanılmalıdır. Size önerim daha iyi sonuçlar almak istiyorsanız yüksek kaliteli boyaları tercih etmelisiniz. Kaliteli ürünler işçilik den tasarruf ettiği gibi verimliliği de çok daha fazladır. Bu yüzden kaliteli malzemeleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 

Sarfiyat Hesaplama

Duvar boyası nasıl hesaplanır. Tavan ve duvar boyaları m2 olarak hesaplama yapılır. Öncelikle yapılması gereken boyanacak yüzeyin kaç metre kare olduğu ölçümler yapılarak öğrenilmelidir. Daha sonra bu ölçüler baz alınarak bir sarfiyat hesaplaması yapılmalıdır. Örneğin 2,5 lt boyanın kaç metre kare sarfiyat yaptığı ambalajının üzerinde yazmaktadır. Bu sarfiyat ölçüleri baz alınarak ihtiyaç olunacak boya miktarı hesaplanabilinir. Burda dikkat edilmesi gereken nokta 2,5 lt boyanın tek katta ve çift katta ne kadar alanı yaptığıdır. Boyama işlemlerinin genellikle çift kat uygulandığını düşünürsek. Bizim çift kat üzerinden hesaplama yapmamız gerekiyor.

 

Duvar Boyası Nasıl Hazırlanır

Boya hazırlamak için ihtiyaç duyulacak malzemeler. 1 adet büyük temiz boş kova. Karışım yapabilmek için 1 adet tahta parçası. Kullanılan ürünün türüne göre. Su bazlı boyalar için su, Tiner bazlı boyalar için ise tiner kullanılmalıdır. Boyaların inceltme oranları genellikle ürünlerin ambalajı üzerinde yazmaktadır. Bu bölümleri okuyarak doğru bir oranda boya incetlme işlemi yapılabilinir. Boya hazırlama işlemi için öncelikle boş bir kaba ihtiyaç kadar boya alınır. Daha sonra doğru oranda içine inceltici eklenir. Sonra ise boya homojen bir hale gelinceye kadar karıştırılır. Karışım işlemi tamamlandıktan sonra artık uygulamaya hazırdır boyamız.

 

İyi Duvar Boyası Nasıl Yapılır

Badana boya uygulamasından çok iyi sonuçlar almak istiyorsanız. Size tavsiyemiz kaliteli markaları ve ürünlerini tercih etmenizdir. İşçilik ne kadar kaliteli olsa da. Aslında yapılan uygulamayı pürüzsüz ve kaliteli yapan kullanılan malzemedir. Kullanılan malzeme ne kadar kaliteli olursa. Yapılan uygulama o kadar kaliteli dayanıklı ve uzun ömürlü olur. Duvar boyası nasıl yapılır uzman tv gibi kanallardan da izleyerek öğrenebilirsiniz.

 

Duvar ve Tavan Boyası Nasıl Yapılır

İç duvar boyası nasıl yapılır . Boya yapma püf noktaları uygulamaya kestirme ile başlanmalıdır. Öncelikle tavan boyası yapılmalıdır. Duvar boyaları ise tavanlar bittikten sonra başlanmalıdır. Boya uygulamasından hemen sonra maskeleme bantları sökülmelidir.

Duvarlar için su bazlı sağlıklı ürünler tercih edilmelidir. Duvar boyası kestirme nasıl yapılır iyi bir kestirme yapabilmek için doğru fırça seçilmelidir. Fırça seçimi yaparken fırçanın kaliteli ve esnek bir yapıda olmasına dikkat edilmelidir. En ideal boyut ise 3 numara olan tercih edilmelidir. İlk defa kestirme yapılacaksa ilk olarak küçük bir alanda deneme yapılmalıdır.

 

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!