Derz Nasıl Temizlenir Fayans ve Derz Temizliği

Derz Nasıl Temizlenir  Fayans ve Derz Temizliği 

Derz Nasıl Temizlenir Mutfak ve banyolarda temizliğine gölge düşüren en çok can sıkıcı durum. Fayans aralarında ki yani derzlerde oluşan kararmalar sararmalar ve kireç lekeleridir. Fayansların arasında oluşan bu sararmalar ve lekeler temizlik yaparken kullanılan yanlış maddelerden dolayı kaynaklanır ve zamanla artış göstermeye başlar. Derzlerin arası temizliği sanılanın aksine oldukça uğraş gerektirebilir.

Aynı zamanda mutfak ve banyolarda temizliği için kullanılan bu yanlış maddeler fayansların parlaklığını zamanla yok edebilir.  Fayans üzerinde veya derzlerin üzerinde oluşan sararmalar ve kireç lekeleri tercih edilen yanlış temizlik ürünleri kullanıldığının bir göstergesidir. Bu tür yanlış temizlik ürünleri sadece lekelere yol açmakla kalmayıp daha uzun süre kullanıldığı zaman fayans arası derzlerin yıpranmasına ve dökülmesine yol açabilir.

 

Fayansların arası kireç lekeleri ve sararmalar

Derz Nasıl Temizlenir Mutfak ve banya Fayansların daha parlak bir görünümde olması için kullanılan temizlik ürünlerinde daha seçici olunmalıdır. Mutfak ve banya Fayansların temizliğinde özellikle içeriğinde yoğun asit barındıran temizlik ürünleri kesinlikle fayans temizliği için kullanılmamalıdır. Bu tür yanlış ürünler fayans üzerindeki veya arasındaki kireç lekelerini veya sararmalarını çıkarabilir, ancak uzun kullanıldığında fayanslara kesinlikle zarar verecektir. 

Yoğun asit ağırlıklı banyo ve mutfak temizlik ürünleri ilk kullanıldığı zamanlarda fayansları temizleyip daha parlak bir görünüm kazandırabiliyor. Derz Nasıl Temizlenir Fakat asit uzun süre kullanıldığında fayansların hem parlaklığını yok ediyor, hemde fayans derzlerinin yıpranmasına ve dökülmesine hatta fayansların yerinden oynamasına yol açabiliyor.

 

 Fayans Temizliği nasıl yapılmalı

Derz Nasıl Temizlenir Mutfak ve banyoların temizliğini yaparken çok sert yüzeyler için tercih ettiğiniz temizlik ürünlerinde aşırı asit içeren karışımlardan kaçınmalısınız. Mutfak ve banyoların temizliğini özellikle sadece çamaşır suyu ile yapılan fayans temizliği son derece yanlış bir uygulamadır. Mutfak ve banyoların fayans temizliği için içeriğinde aktif maddeler ve mineraller içeren sıvı krem temizlik ürünleri tercih edebilirsiniz.

Derz Nasıl Temizlenir Mutfak ve banyoların fayans üzerinde oluşan kararma sararmaları ve kireç lekelerini çıkarmak için sıvı krem temizleyicileri yüzeye uygun fırça yardımı ile fayanslara uygulayın. Bu şekilde uygulama yaparsanız fayansınıza herhangi bir zarar vermeden dayanıklılığını ve parlaklığını uzun yıllar korumuş olursunuz. Mutfak ve banyoların fayans temizliği için bir çok bilindik markanın etkili yüzey temizlik ürünleri bulunuyor.

Bu markaların asit miktarı az olan, sıvı temizleyicileri derz aralarına döküp ovalayarak temizleyin ve sonunda fayansları bol su ile durulamayı unutmayın. Derz Nasıl Temizlenir Bu tür sıvı krem temizleyicileri ile hem daha parlak ve temiz fayans yüzeylerine hemde mutfağınızda ve banyolarınızda temizlik sonrasında hoş kokular bırakacaktır.

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!