Demir Nasıl Boyanır – Demir Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

Demir Nasıl Boyanır  – Demir Boyamak İçin Gerekli Malzemeler 

Demir nasıl boyanır Paslı demir nasıl boyanır. Metal yüzeyleri boyamadan önce bir takım işlemden geçirilmesi gerekiyor. Kısaca bu işlemleri anlatalım. Demirin yüzeyindeki çapaklar Avuç Taşlama Makinesi ile alınır. Çok bozuk yerlerine metal macunu çekilir. Macun kuruduktan sonra zımpara yapılır. Toz fırçası ile tozu iyice alınır ardından. Demiri koruması için metal koruyucu uygulanır. Ve kurumaya bırakılır kuruma süresi ortalama 24 saattir. Koruyucu astar kuruduktan sonra son kat boya ile boyanır.

Demir Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

Verilen ölçüler bir balkon demiri içindir eğer boyayacak demir çoksa malzeme alırken belirtin.

  • 1,Kg Demir Boyası
  • 1 Adet 2 Numara Fırça
  • 1 Adet Parmak Rulo
  • 1 Adet Zımpara
  • 1 Adet Tel Fırça
  • Yerler İçin Koruyucu Örtü ve Kağıt Bant

Balkon demiri yağlı boya nasıl yapılır

Demir nasıl boyanır İlk olarak etrafa boya sıçramaması için demirin etrafı koruyucu branda ile kaplanır. Uçları kalkmaması için kağıt bant la bantlanır. Ardından paslı yüzeyler tel fırça ve ıspatula ile kazınır. Demir komple zımpara yapılır toz fırça ile iyice tozu alınır. Sonra paslı yüzeylere demiri koruması için pas önleyici anti-pas uygulanır. Koruyucu astar kuruduktan sonra mat veya ipek mat yağlı boya ile boyanır.

Metal Boyası

Metal boyası nereden bulabilirsiniz. Bu tür ürünleri büyük yapı marketlerden rahatlıkla bulabilirsiniz. Küçük yerlere kıyasla yapı marketlerde ürün yelpazesi oldukça geniştir. İstediğiniz ürünü çok kolay bulabilirsiniz. Ayrıca metal boyama spreyi de kullanabilirsiniz.

Metal Kapı Kolu Nasıl Boyanır

Demir nasıl boyanır Metal kapı kolu nasıl boyanır. Kapı koluna süreceğiniz boya çok sağlam olması gerekiyor aksi halde kısa bir süre sonra soyulmaya başlayacaktır. Onun için yapı marketlerde bulunan özel boyalar vardır. Bu tür boyaları kullanın spreyle çok kolay bir şekilde boyayabilirsiniz. Yapmanız gerekenler kapı kolunu söküp ve ya etrafını kağıt bant ile bantlayıp. Sprey boyayı akıntı yapmayacak şekilde azar azar sıkmak olacak.

Demir Kapı Boyama Şekilleri

Demir nasıl boyanır Demir kapı boyama şekilleri. Kapının alt kısımları koruyucu branda ile kaplanır kenarları boya sızmalarına karşı kağıt bant ile bantlanır. 2 Numara fırça ve parmak rulo ile boyanır. Dar ve köşeleri fırça ile geniş yüzeyleri ise parmak rulo ile boyanır.

Demir Kapı Eskitme Boya Nasıl Yapılır

Demir nasıl boyanır Demir kapı eskitme boya nasıl yapılır. En yaygın ve çok kolay olan işlemi anlatayım. Kapı boyandıktan sonra kapının şekline göre fırça ile yaldız yapılabilir. Fırça ucuyla hafifçe dokundurarak kapıya eskitme görünümü verebilirsiniz. Bu makalede size demir boyama hakkında bilgiler sunmaya çalıştır. Umarız faydalı bir makale olmuştur.

 

YEŞİL DEKOR Profesyonel Dekorasyon ve Tasarım Uzmanı

Başlıca Hizmetlerimiz: Boya Badana, Dekoratif Boya, Efekt Boya, Sedef Boya, Brüt Beton Görünümlü Sıva, Dekoratif Pamuk Duvar Kaplama, Duvar Kağıdı, Alçı Boya , Özel Fonksiyonel Boyalar, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, İç & Dış Cephe Isı Yalıtımı, Mantolama, Uygulamaları Hizmeti Sunmaktayız. Hızlı, Güvenilir, Profesyonel, İşinin Uzmanıyesildekor.com Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın

 

No Responses

Bir Cevap Yazın