Demir Kapı Nasıl Boyanır? Demir Boyama Teknikleri

Demir Kapı Nasıl Boyanır? Demir Boyama Teknikleri

Demir kapı nasıl boyanır? Demir yüzey boyama teknikleri ve kolay uygulama için püf noktaları nelerdir. Demir yüzeyler diğer yüzeylere göre daha sağlam boyalar ile boyanmalıdır. İnşaat grubu tüm boyalar ile demir yüzeyleri boyayamazsınız. Sadece metal yüzeylere uygun olan boyalar ile boyanabilir.

Her zaman savunduğumuz üzere eğer yapacağınız boya uygulamasının sağlam ve kaliteli olmasını istiyorsanız kaliteli boya markalarını tercih etmelisiniz. Kaliteli bir boyanın size birçok avantajı olacaktır. Örnek yüksek performanslı olduğu için size zamandan ve boyadan tasarruf sağlayacaktır.

Yapacağınız boya uygulaması daha uzun ömürlü ve daha dayanıklı olacaktır. Sadece boyanın kaliteli olması yeterli olmayacaktır tabi ki uygulamada kullanılacak rulo ve fırça gibi araçlarında kaliteli olması gerekmektedir. Ayrıca boya uygulamasının doğru bir şekilde yüzeye uygulanması da gerekiyor tabi.

 

Demir Boyama

Demir kapı nasıl boyanır? Öncelikle boya uygulamasını anlatmaya geçmeden uygulama için gerekli malzemeleri listelemek istiyorum.

  • Boya
  • Astar
  • Rulo
  • Fırça
  • Zımpara
  • Demir Macunu
  • Maskeleme bandı
  • Koruyucu Branda

Bu malzemeleri tedarik ettikten sonra uygulamaya önce boyama yapacağınız alanı uygun hale getirerek başlayın. Yerler koruyucu naylon branda serin ve kapının kollarını sökün ve ya maskeleme bandı ile kapatın. Aynı şekilde kapının zerindeki aksesuarları kağıt bantla kapatın.

 

Demir Kapı Nasıl Boyanır

Ön hazırlıkları tamamladıktan sonra tüm kapını yüzeyini zımpara yapın ve tozunu iyice alın. Ayrıca zımpara kullanamadığınız yerleri tel fırça ile temizleyebilirsiniz. Zımpara işlemini tamamladıktan sonra kapının hasarlı olan yerlerine macun uygulayın. Tamir yerleri kuruduktan sonra tekrar zımpara yapıp tozunu alın.

Sonra tüm yüzeye Astar boya uygulaması yapın. Astar boya uygulaması son kat boyanın yüzeye daha iyi ve daha sağlam tutunmasını sağlayacaktır. Astar uygulamasını tek kat uygulayın. Uygulama için fırça ve parmak rulo kullanabilirsiniz. Astar boya uyguladıktan sonra kuruması için uygulamaya 1 gün ara verin.

Demir kapı nasıl boyanır?

Son kat boyama işlemi için önce boyayı hazırlayın. Eğer aldığınız boya kullanıma hazır bir ürün değilse önce boyayı incelterek işe başlamalısınız. Boya hazırladıktan sonra önce kestirme yaparak işe başlayın. Sonra parmak rulo ile geri kalan geniş alanlara boya uygulayın. Boya uygulamasını 2 kat ve katlar arası kuruma süresini bekleyerek yapın.

Kapı boyama uygulamasını tamamladıktan ve kuruduktan sonra kapı üzerinde farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Örnek eskitme gibi veya belirli bölümlerini varak boya da yaparak farklı bir görünüm elde edebilirsiniz tercih ve zevk tamamıyla sizin hayal gücünüze kalmış.

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!