Beton Efektli Dekoratif Sıva Uygulaması Nasıl Yapılır

Beton Efektli Dekoratif Sıva Uygulaması Nasıl Yapılır

Beton efektli dekoratif sıva uygulaması nasıl yapılır? Son yıllarda ev ve işyeri dekorasyonunda eskiye dönüş başladı. Rengarenk dekor modellerinin yerine şimdilerde daha çok sade bürüt beton efektli sıva ve boyalar almaya başladı. Günümüzde kullanıcılar dekoratif ürünleri daha çok tercih etmeye başladılar.

Dekoratif ürünler sadece sıva olarak değil birçok farklı ürünleri de kendi içinde barındırıyor. Başlıca sayacak olursak dekoratif ürün gruplarını. Beton sıva, Mermer Görünümlü Boya, Sedef boya, Canlı sıva, Pamuk sıva, Cam sıva, Metalik boya, İtalyan boya, Fonksiyonel boyalar, Efektli boyalar gibi birçok farklı seçenek sunuyor.

Bu yazımızda size Beton efektli dekoratif sıva uygulaması hakkında bilgiler paylaşacağız. Öncelikle evinizi dekoratif sıva yapmaya karar verdikten sonra ilk yapmanız gereken marka tercihinde bulunmak. Dekoratif boya markası neden önemlidir? Çünkü Yapacağınız uygulamanın sağlam ve kaliteli olması kaliteli bir ürün kullanmalısınız.

Ayrıca kaliteli ürün kullanmak size uygulama kolaylığı sağlar. İşçilikten ve parada tasarruf yapmanızı da sağlar ayrıca. Sıva markasına karar verdikten sonra rengine karar vermelisiniz. Başta beton renkleri olmak üzere birçok renk seçeneği de vardır beton sıva ürünlerinde. Ayrıca sıva uygulaması bittikten sonra da duvar yüzeyi istenilen renkte boyana bilinir.

 

Beton Sıva Uygulamak İçin Gerekli Malzemeler

  • Beton efektli dekoratif sıva
  • Duvar astarı
  • Boya rulosu
  • Boya fırçası
  • Maskeleme bandı
  • Zemin örtüsü
  • Dekoratif malası
  • Sıva küreği
  • Efekt fırçası

 

Beton Görünümlü Dekoratif Sıva

Uygulamaya önce uygulama yapılacak odayı hazırlayarak başlayın. Önce eşyaları ortaya toparlayın sonra üzerlerini hışır branda ile kapatın. Sonra zemini mavi yer örtüsü ile kapatıp uçlarını maskeleme bandı ile süpürgeliklere bantlayın. Daha sonra duvarda tamir yapılması gereken yerler varsa önce onları tamir harcı ile onarın.

Dekoratif sıva yüzeye daha iyi tutunması için yüzey astarı uygulaması yapın. Astar uygulamasını rulo ve fırça ile tek kat olarak uygulayın. Astar uygulamasını tamamladıktan sonra astarın kuruması için işlemlere ara verin sonra sıva uygulamasına başlayabilirsiniz.

Önce dekoratif sıvayı iyice karıştırın bu işlemi sıva mikseri ile yapmanızı öneririz. Karıştırma işlemi bittikten sonra duvara bir kat sıva uygulayın. Birinci kat sıva uygulamasını tamamladıktan sonra kurumasını bekleyin.

Sonra ikinci kat uygulamasını yapın ve sıva kurumadan istediğiniz desen ve efekt çalışmasını yapın. Desen uygulamaları için stencil ve ya dekoratif aparatları kullana bilirsiniz. Beton efektli dekoratif sıva uygulamayı bitirdikten sonra dilerseniz duvara farklı renk kombinleri çalışabilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!