Beton Bahçe Duvarı Nasıl Boyanır ve Gerekli Malzemeler

Beton Bahçe Duvarı Nasıl Boyanır

Beton bahçe duvarı nasıl boyanır badana yapmanın birçok yöntemi ve tekniği vardır. Örneğin tavan boya uygulaması yapılırken farklı bir teknik kullanılır. Duvarlar boyandığı zamanda bambaşka bir teknik uygulanır. Ama en zor boya uygulamalarından biri bahçe duvarlarını boyamaktır.

Özellikle boyanacak duvarın önünde engelleyici ağaçlar varsa. Daha önce böyle bir tecrübesi olanlar bilirler hareket alanınız kısıtlanınca boya uygulaması da zorlaşır. Ama size vereceğimiz pratik tekniklerle bu zor gibi görünen uygulamayı keyifli bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz.

Peki bahçe duvarınızı boyamaya karar verdikten sonra nasıl bir iş planı yapmalısınız. Öncelikle boya markasına karar vermelisiniz. Boya markası neden önemli Çünkü boyanın kalitesi ne kadar iyi olursa yapacağınız boya uygulaması da o kadar sağlam ve kaliteli olur.

Bahçe Duvarı Hangi Boya ile Boyanır

Kaliteli ve güvenilir bir markayı seçtikten sonra. Bahçe duvarınız için en uygun olan ürünü tercih etmelisiniz. Boya seçerken boyanı yıkanabilir ve UV ışınlarına karşı dayanıklı bir ürün olmasına dikkat etmelisiniz.  Sizin istediğiniz kriterlere uygun bir boyayı bulmak için boya firmasına da danışabilirsiniz.

Beton bahçe duvarı nasıl boyanır konumuzda sıra geldi renk seçimine. Renk seçiminde binanızın rengi ile uyumlu renk tonlarını tercih edebilirsiniz.  Ve ya binanızla aynı renk tonunu da uygulayabilirsiniz. Burası tamamıyla size kalmış hayal gücünüzü kullanarak yeni trendlere de imza atabilirsiniz.

 

Beton Bahçe Duvarı Boyama

Boya ve renk seçiminden sonra bir malzeme listesi hazırlamanızda fayda vardır. Uygulama sırasında ihtiyacınız olabilecek tüm malzemelerin ellinizin altında olması zaman kaybı acısından önemli olabilir.  Altta bir malzeme listesi biz hazırladık bu listeden ihtiyacınız olacak malzemeleri not alabilirsiniz.

 

Bahçe Duvar Boyamak için Gerekli Malzemeler

  • Duvar Boyası
  • Astar Boya
  • Tamir Harcı
  • Dış Cephe Rulosı
  • Dış Cephe Boya Fırçası
  • Ispatula
  • Boyacı Küreği
  • Boya Sırığı

 

Beton Bahçe Duvarı Boyama

Gerekli malzemeleri tedarik ettikten sonra artık uygulamaya başlayabilirsiniz. Önce duvardaki kabarık ve çatlak yerleri kazıyıp tamir harcı ile onarmalısınız. Tamir işlemlerini tamamladıktan sonra tüm duvar yüzeyine Astar boya yapmalısınız. Duvara astar boya nasıl yapılır yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Astar boya uygulamasını tamamladıktan sonra kuruması için işlemlere ara verip sonra devam etmelisiniz. Sonra duvar boya uygulama işlemine devam edebilirsiniz. Beton bahçe duvarını boyamak için önce robot fırça ile kestirme yapın. Sonra rulo ile geniş alanları boyayabilirsiniz.

Daha rahat bir uygulama deneyimi için rulonun boyama mesafesini kısa tutabilir. Sizi engelleyen bölümlerde boyayı yatay olarak duvara uygulayabilirsiniz. Boyama yaparken yüzeye fazla boya yüklemeden ve yüzeydeki boyayı eşit oranda dağıtarak uygulamaya özen göstermelisiniz.

Boya uygulamaları standart olarak 2 kat uygulanır fakat boyanın kapatmaması durumunda 3-4 cü kat boya uygulaması da yapılmalıdır. Ayrıca boyanın daha iyi kapatması için katlar arası kuruma süreleri kesinlikle beklenmelidir.

Bu yazımızda Beton bahçe duvarı nasıl boyanır anlatmaya çalıştık umarız sizin içinde faydalı bir içerik olmuştur. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bize yazabilir ya da 0532 574 86 01 bize ulaşabilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!