Baskı Boya Nasıl Yapılır Sedef Boya Modelleri

Baskı Boya Nasıl Yapılır Sedef Boya Modelleri

Baskı boya nasıl yapılır bu tür dekoratif boyaların onlarca uygulama modeli ve tekniği vardır. Sedef boya yapılan duvar yüzeyleri daha canlı bir görünüme kavuşur. Son yıllarda dekor uygulamaları arasında trend bir uygulama olan sedef baskı boya uygulaması evlerimizi renklendiriyor. Sizde düz ve sıradan duvarlardan sıkıldıysanız dekoratif boya uygulayarak duvarlarınıza canlılık getirebilirsiniz. Bu yazımızda Sizler için sedef boya nasıl uygulanır duvarlara anlatmaya çalışacağız.

Satış ve Uygulama Desteği İçin Bizi Arayabilirsiniz 0532 574 86 01

Öncelikle sedef boya yapmaya karar verdikten sonra yapılması gereken bazı ön hazırlıklar vardır. İlk olarak duvar yüzeyi sedef uygulamasına hazır hale getirilmelidir. Eğer eski boyanın üzerine uygulama yapılmayacaksa öncelikle tüm duvarlar istenilen renkte boyanmalıdır. Duvar boya uygulaması için Duvar nasıl boyanır yazımızı okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca altta yazacağımız malzeme listesine bakarak uygulama için ihtiyaç duyulacak malzemelerin bir listesi oluşturulmalıdır.

 

Duvar Boyamak İçin Malzeme Listesi

 • Duvar Boyası
 • Boya Rulosu
 • Boya Fırçası
 • Naylon Zemin Örtüsü
 • Maskeleme Bandı
 • Zımpara
 • Macun

Ayrıca iş güvenliği için: İş gözlüğü, İş eldiveni, Toz maske, kullanılmasını öneririz.

 

Ev Duvarı Nasıl Boyanır

Baskı boya nasıl yapılır konumuzda şimdi sıra duvar boyamasında. Öncelikle mekan boya uygulaması için hazır hale getirilmelidir. Bunun için yapılması gerekenler küçük eşyalar başka bir odaya alınmalı. Ve büyük eşyalar orta bir noktaya toplanmalı ve sabit eşyalar olduğu yerde branda ile kapatılmalıdır. Eşyaları ve zemini naylon branda ile kapattıktan sonra duvardaki tamir yerleri onarılmalıdır.

 

Duvar macunu kullanılarak kabarık ve çatlak bölümler onarıldıktan sonra kurumaya bırakılmalıdır. Daha sonra tamir yerleri ve diğer tüm yüzey zımpara uygulaması yapılmalıdır. Ve tüm yüzeyin tozu alınıp Astar Boya uygulaması yapılmalıdır. Astar boya uygulaması için Duvara astar boya nasıl yapılır yazımızı okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Duvarlara Astar boya yaptıktan sonra kuruması için beklenmelidir. Daha sonra duvar boyası uygulanmalıdır duvar boyası 2 kat olarak yapılmalıdır.

 

Baskı boya nasıl yapılır

Artık duvar yüzeyi sedef boya uygulaması için hazır. Öncelikle baskı Aparatını hazırlayın bunun için bir karton üzerinde denemeler yapabilirsiniz. Sedef boyayı geniş bir kaba alın ve baskı aparatının 3 kat büyüklüğünde sert bir karton parçası hazırlayın. Sonra parmak rulo veya fırça ile karton yüzeyine sedef boyayı sürün. Baskı aparatını kartonun boyalı yüzeyine bastırarak boyanın aparata yüklenmesini sağlayın.

Aparata boya yükledikten sonra duvarın üst veya alt köşesinde başlayarak duvara tek hamlede aparatı dokundurup desenin duvar yüzeyine işlenmesini sağlayın. Baskı uygulaması yaparken aralarda boşluk bırakmadan ve sürekli aparata boya yüklemesi yaparak devam edin. Baskı boya uygulaması tek kat olarak uygulanır ve telafisi yoktur onun için dikkatli ve özenle yapılmalıdır. Takıldığınız bir noktada bizi arayabilirsiniz 0532 574 86 01

 

yesildekor.com

Boya Badana & Dekorasyon Hizmeti

Boya Badana – Sedef Boya  – Dekoratif Boya – İtalyan Boya – Pamuk Sıva – Beton Sıva – Dekoratif Sıva – Cam Sıva  – Canlı Sıva – Fonksiyonel Boya – Duvar Kağıdı – Ses Yalıtımı – Yangın Yalıtımı – Su Yalıtımı – İç Dış Mantolama – Çatı – Elektrik – Tesisat – Parke Uygulama Hizmeti Vermekteyiz.  0532 574 86 01

Yeşil Dekor Profesyonel Boya Badana Uygulama Hizmeti

Satış ve Uygulama Desteği İçin>> dekorboyam.com

0532 574 86 01>> yesildekor.com

 

Ezber Bozan, Kesinlikle Okuması Gereken En İyi Yazılar Ve Yazarları

 1. Beton Bahçe Duvarı Nasıl Boyanır ve Gerekli Malzemeler
 2. Boya Badana Nasıl Yapılır İşin Ustasından Öğrenin
 3. Baskı Boya Nasıl Yapılır Sedef Boya Modelleri
 4. Köpük Nasıl Boyanır? İşin Ustasından Öğrenin
 5. Tv Ünitesi Nasıl Boyanır Ustasından Öğren
 6. Ev İç Kapı Boyama Nasıl Yapılır Ustasından Öğren
 7. Duvar Çatlağı Nasıl Kapatılır, Kesin Çözüm Önerileri
 8. Kabarmış Duvar Nasıl Boyanır, En İyi Çözüm Önerileri
 9. Kabaran Tavan Nasıl Boyanır, En İyi Tavan Boyası Hangisi?
 10. Amerikan Kapı Nasıl Boyanır, En İyi Kapı Boyası Hangisi?

Cevap bırakın

error: Content is protected !!