Avize Montajı Nasıl Yapılır – Avize Nasıl Takılır

Avize Montajı Nasıl Yapılır – Avize Nasıl Takılır

 Avize montajı nasıl yapılır Yaşadığımız mekânı güzelleştirerek aydınlanmasını sağlayan, elektrik enerjisi ile çalışan aydınlatma ürünlerinden biri de avizelerdir. Avizelerin gözlere hitap etmesi bir yana, gelişen ve yenilenen teknolojiler ile de harcadığı elektrik enerjisi tasaruf yapan avize modellerinin takılışları da farklılık göstermektedir. Avize montajı nasıl yapılır Gelin birlikte bunlara göz atalım. 

 Avizeler iki çeşittir

Tavana yapışık olanlar – tavana monteli avizeler Askılı aparatlı avizeler

Avize nasıl takılır

 Avize montajı nasıl yapılır Öncelikle avizemizi montaj yapmadan önce emniyet açısından tedbirlerimizi almamız gerekmektedir. Sigortalar kesinlikle ve kesinlikle kapalı olmalıdır. Avize montajı nasıl yapılır Sonrasında ise anahtarlar da kapalı olmalı ve kablo bağlantılarını yapmadan önce kontrol kalemi ile bakmamız gerekmektedir. Tüm güvenlik önlemlerini aldıktan sonra elektrik bağlantısını yaparken tavandaki kabloların ucunu kablo bağlantılarına göre açmamız gerekmektedir. Kabloların ucunu açtıktan sonra tavandaki kablonun ucu ile avizenin kablosunun ucunu birleştirmemiz gerekir. Bunu yaptıktan sonra daha güvenli olması için bantlarsak daha iyi olacaktır. Avize montajı nasıl yapılır Dikkat etmemiz gereken bir diğer hususlardan biri de nötr ve elektrik kablosunu ters bağlamamaktır.

Askı Aparatlı Avize Nasıl Takılır

  Avize montajı nasıl yapılır Biri elektriğin geldiği kablo, diğeri ise gelmediği kablodur. Bu kabloları ters yada yanlış bağladığımız taktirde sigortayı, ardından anahtarı açtığımızda elektrik gelmeyecektir ve sigortayı attıracaktır. Bu işlemleri bittirdikten sonra avizemiz askı aparatlı avize ise; öncelikle  tavana monte edilecek kısmını elektrik bağlantılarına uygun olarak tavana montaj etmeli sonrasında ise askı aparatlarının ölçüsü alınarak matkap, yardımı ile dübel, çekiç, pense, büyük boy ucu çengelli vida gibi malzemeler kullanarak ölçü aldığımız yere yerleştirmemiz gerekmektedir.

Avize Kancası Nasıl Takılır

  Avize montajı nasıl yapılır Avizeyi satın aldığınızda muhakkak elinizde bir montaj kılavuzu olacaktır. Size verilen bu kılavuza bakarak öncelikle kaç adet delik açmanız gerektiğini öğrenin. Eğer Elinizde şablon niteliğinde bir kılavuz varsa işiniz biraz daha kolaylaşacaktır eğer yoksa göz kararı açmanız daha uygun olacaktır.  Avize montajı nasıl yapılır Darbeli matkabınıza dübellerinizin boyutuna uygun bir uç takın ve belirlediğiniz yerlere 8-9 cm derine inecek kadar delik açın. Ayrıca matkabınızın darbeli matkap olmasına ve ayarında darbeli olmasına dikkat edin.Tavana açtığınız deliğe dübeli bir çekiç yardımı ile yerleştirin.  Avize montajı nasıl yapılır Elinizde bulundurduğunuz çengelli vidayı da dübelin içine yerleştirin. Avizeyi takmak için en uygun yeri bulduktan sonra aparatları aşağıya doğru sarkıtabilirsiniz.

 

YEŞİL DEKOR Profesyonel Dekorasyon ve Tasarım Uzmanı

Başlıca Hizmetlerimiz: Boya Badana, Dekoratif Boya, Efekt Boya, Sedef Boya, Brüt Beton Görünümlü Sıva, Dekoratif Pamuk Duvar Kaplama, Duvar Kağıdı, Alçı Boya , Özel Fonksiyonel Boyalar, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, İç & Dış Cephe Isı Yalıtımı, Mantolama, Uygulamaları Hizmeti Sunmaktayız. Hızlı, Güvenilir, Profesyonel, İşinin Uzmanıyesildekor.com Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın

Avize montajı nasıl yapılır

Bir Cevap Yazın