Panel Kapı Boyama ve Uygulama Teknikleri

Panel Kapı Boyama ve Uygulama Teknikleri

Panel kapı boyama uygulaması nasıl yapılmalıdır ve hangi teknikler kullanılmalıdır. Bir boya uygulamasının başarılı olması için birçok faktör vardır. Başta uygulama yöntemi ve de uygulamada kullanılacak boyanın kaliteli olması gerekmektedir. Bir kendin yap kapı boya uygulaması ile yine karşınızdayız. Bu içeriğimizde sana başarılı ve kaliteli bir şekilde kapı boya uygulaması yapman için gerekli tüm bilgiler olacak.

Değerli ziyaretçimiz öncelikle kendi evinin ve ya ofisinin kapılarını kendi imkanlarınla boyamaya karar verdikten sonra ilk olarak yapman gereken boya markasına karar vermek olmalıdır. Boya markası neden önemlidir diyebilirsin, Kısaca anlatayım kaliteli boya yüzeye daha iyi tutunduğu için daha sağlam olur.

Ayrıca uygulaması kolaydır uygulamacıyı yormaz. Düşük kaliteli boyalara göre 10 kat daha fazla verim alınır. Uzun ömürlü dayanıklı ve kaliteli boyaları sadece iyi boya markalarında bulabilirsin. Uzun lafın kısası yapacağın boya uygulamasının sağlam ve başarılı olmasını istiyorsan kesinlikle kaliteli bir boya firmasını tercih etmelisin.

kapi-boya-uygulamasi

kapi-boya-uygulamasi

Panel Kapı Boyası

Panel kapı boyama uygulaması için boya markası tercihinde tabi ki seni yalnız bırakmayacağız. Yeşil Dekor olarak bizim de sıklıkla kullandığımız boya markalarını ve ürünlerini seninle paylaşacağız. Bu boya markası listemizden sende istediğini tercih ederek kapılarına gönül rahatlığı ile uygulama yapabilirsin. Yeşil Dekor olarak önerdiğimiz kapı boyası markaları.

 • Marshall panel kapı boyası
 • Filli boya panel kapı boyası
 • Polisan panel kapı boyası
 • Dyo panel kapı boyası
 • Permolit amerikan kapı boyası

Yukarıda liste olarak verdiğimiz kapi boyasi firmalarından birini tercih ederek sende kapılarını renklendirebilirsin. Ayrıca boyalar hakkında kafana takılan tüm soruları yorum kısmından ve ya bizi arayarak sorabilirsin. Kapı boyamak için marka tercihi yaptıktan sonra sırada uygulama için kullanacağın boya rengine karar vermek var.

 

Panel Kapı Boyası Renkleri

Panel kapı boyaları genelde beyaz kapı boyası olarak beyaz renkte üretilir. Kullanıma hazır olarak Kapı boyası beyaz olarak üretilse de renk makineleri sayesin de kullanıcının arzu ettiği renk tonunda yapıla biliniyor. Beyaz renkte üretilmesinin başlıca sebebi müşterilerin Panel kapı boyama uygulaması için en çok beyaz rengi tercih etmelerinden kaynaklanıyor.

Boya markasına ve uygulamada kullanacağın boyanın rengine karar verdikten sonra, sırada malzeme listesi hazırlamak var. Kapı boyayama uygulaması için sana gerekli malzemelerin bir listesini hazırlayarak malzemeleri eksiksiz almalısın. Senin için bir malzeme listesi hazırladık bu listeye bakarak sende kendi malzeme listeni oluşturabilirsin.

Kapı Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

 • Panel kapı boyası
 • Parmak rulo
 • Boya fırçası
 • Macun
 • Dört Taraflı Sünger Zımpara
 • Zemin örtüsü
 • Maskeleme bandı
 • Spatula ve Macun küreği

 

 

Kapı Boyama Uygulaması 

Panel kapı boyama uygulaması için malzemeleri aldıktan sonra ilk olarak boya yapacağın kapıyı uygulamaya hazırlamalısın. Bunun için yapman gerekenler önce kapı kolunu ve üzerindeki aksesuarları sökmelisin ya da kağıt bantla üzerlerini kapatmalısın. Sonra yerleri de zemin örtüsü ile kapatarak korumaya almalısın. Camlı olan kapıların cam kısmını maskeleme bandı ile korumaya alabilirsin.

Sonra tüm kapı yüzeyini zımpara yapıp tozunu almalısın. Ve kapıda hasarlı olan yerlere macun uygulaması yaparak bu bölümleri onarmalısın. Macun kuruduktan sonra zımpara uygulayarak yüzeydeki pürüzleri gidermelisin. Bir bezle kapının tozunu aldıktan sonra artık boya uygulamasına başlayabilirsin.

Önce boyayı doğru oranda incelterek birinci kat boya uygulamasını yapmalısın. İlk kat boyayı biraz daha fazla incelterek uygulama yapman daha faydalı olacaktır. Uygulamaya önce boya fırçası ile küçük alanlara boya uygulayarak başla. Sonra parmak rulo ile geniş yerlere boya uygulaması yap.

Panel kapı boyama uygulamasını 2 kat olarak yap ve katlar arası kuruma süresini bekleyerek uygulamayı yap. Uygulamanın kaliteli ve başarılı olması için dikkat etmen gereken bazı noktalar var. Boya yaparken yüzeye fazla boya yüklemeden ve tarama işlemini çok iyi yapmalısın. Fırça izlerini yok etmek boya kurumadan rulo ile üzerinden geçebilirsin.

 Ayrıca rulo dalgalarını ve izlerinin olmaması için boyama yönünü hep yukarıdan aşağı doğru yapmaya özen göstermelisin. Ve tabi ki katlar arası kuruma süresini bekleyerek bir sonraki boya uygulamasını yapmalısın.

 Bu yazımızda kendin yap uygulaması olarak sana nasıl kapı boyayacağını anlatmaya çalıştık umarız senin içinde faydalı bir içerik olmuştur. Soru ve görüşlerini bize yorum kısmından yazabilir veya bize 0532 574 86 01 nolu numaradan ulaşabilirsin. Şimdiden sana kapı boyama uygulamasında başarılar diliyoruz.

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!